KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-01-13 20:50  Druga pasja-Akwarystyka
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Czy jest na forum ktoś, kto oprócz wąchania BCG i cięcia palców OLFĄ, lubi też dla relaksu tępo wpatrywać się w szklany baniaczek?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-01-13 21:44  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięć lat temu, po ponad 30-tu latach niestety zlikwidowałem ostatnie akwarium. Zaczynałem od tradycyjnych mieczyków, gupików, molinezji itd. itp, poprzez różne pielęgnice, aż do piranii. Teraz jak chcę pooglądać rybki idę nad oczko wodne. Choć szczerze powiem, że brakuje mi tego jak to napisałeś ,,tępego wpatrywania się w szklany baniaczek" :). I może po remoncie jakies takie małe 200-tu litrowe .... Fajnie by było. Z baniaczków mam terrarium z samicą teniury (węża chińskiego-to jedna z kilku jego nazw).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-01-13 21:29  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Pewnie że jest, ale ja również od lat ok 10 nie posiadam własnego akwarium, kiedyś w domu rodzinnym miałem jedno niewielkie, w środku pływały tradycyjnie gupiki, mieczyki, molinezje, brzanki, czasem jakaś welonka, albo dla odmiany skalar, ramireza tudzież pielęgnice zebry, ale to było kiedyś, teraz jak zjeżdżam odwiedzić rodzinę to "tępo obserwuję" akwaria młodszego brata. Ten z kolei rozwinął prawdziwą hodowlę. Pół pokoju zastawione :) a w między czasie również tnie palce skalpelem i wącha kleje tyle że do plastiku ;)

Pozdrawiam.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
12-01-13 09:08  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
ROBO 

 - 10

...w młodosci też miałem przygodw z gupikami/mieczykami i innymi pływadelkami akwariowymi ...:] Z reszta u nas w rodzinie było kilka sztuk takowych "baniaczkow" :))
Moze jeszcze kiedys tam ....

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
12-01-13 14:45  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja ciągle mam akwarium, krótko bo ok 3 lata. 100-l baniaczek z małym stadkiem rybek, stoi obok na szafce. Gdy zmęczę się wycinaniem to lubię popatrzeć jak rybki pływają i krewetki przebierają żwir.
Niestety niedługo będę musiał zlikwidować z powodu przeprowadzki ;/. Najwyżej postawie jakiś 20-30 l maleństwo.

 
12-01-13 15:34  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak są akwaryści :)

Teraz ja opowiem o swoich akwariach. Miałem ryby najróżniejsze, z tym, że nigdy nie byłem zbytnio za "żyworódkami". Na początku głównie Labiryntowate, kiryski i pochodne. Potem dopiero zobaczyłem artykuł o Pielęgnicowatych. Nie było rady, do sklepu po "zebry", ile ja tego maiłem, z resztą mam do dziś. Teraz także już inne gatunki typu Heros i Akary, choć przewinęło się więcej. Nic nie przebije ich zachowań i zwyczajów, mimo że większość oglądających uważa, że są szare, to wystarczy poczekać na tarło i dopiero wtedy zaczynają sie tańce, walki i przebarwianie. O tym że o urządzenie akwarium same dbają i poznają swojego pana nie wspomnę. Teraz mam akwa 160cm długości i trzy pary: Akara Błękitna, Sewerum i Akara Czarna- trudna do sklasyfikowania, ale za to jakie walki toczy. Mam także Akary z Maroni ale w innym akwa, bo one potrzebują spokoju. Ze sprzętu to bardziej jest lowtech, bo roślin niema sensu trzymać i wystarczy głowica napowietrzająco-pompująca z gąbką i jakieś słabe oświetlenie. Czyli mało roboty, dużo satysfakcji.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-01-13 19:50  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. U mnie także Zebry były pierwszymi pielęgnicami (gdzieś około 1976-77 roku), potem Czerwieniaki dwulpame, Mekki i Skośnopręgie. Dodam, że wszystkie te gatunki udało mi sie rozmnożyć bez najmniejszego problemu. Największe pielęgnice jakie miałem (wtedy już do spółki z bracholem) to Pawiookie. Istne potwory :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-13 22:02  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Adam- a może byście zapodali foto swoich żywych u-bootów?? ;)

 
13-01-13 11:46  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Vansen nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ciężko zrobić u-bootowiu dobre zdęcie:)
Mam kilka, a więc: Wspomniane Akary Czarne i Błękitne, bardzo się lubią:

Od dzioba patrzy się mała Salvini. A akwa na początku wygladało tak:

Potem trochę za radą kolegów zmieniłem na takie:

Teraz już tak ładnie nie wygląda, lokatorki zrobiły swoje, ale to ich mieszkanko......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-01-13 13:56  Odp: Druga pasja-Akwarystyka
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thnx ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024