LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-06 22:35  [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Widziałem na wielu rysunkach Ju-87, a także na kilku fotografiach, coś co wystaje z przodu goleni (chyba nawet obu), raz nawet było zakończone małym prostokątnym smigiełkim (?). Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest? Czy zawsze jest to śmigiełko (niewidoczne być może na niektórych dlatego, że kręciło się w czasie lotu), czy znajdowało się na obu goleniach i czemu służyło? No i jeszcze korzystając z okazji pytam czy w Ju-87 trop i "zwykłej" są różnice w wyglądzie zewnętrznym?

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (21-02-06 15:28)

 
24-01-06 22:43  Re: [Pytanie] "Narośl" na goleni Ju-87
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To syrena. W czasie nurkowania wzmożony pęd powietrza napędzał to ustrojstwo i wyło.
Montowane chyba od wersji B-1 na lewym podwoziu, w późniejszych seriach na obu.

 
25-01-06 06:32  Re: [Pytanie] "Narośl" na goleni Ju-87
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dodam jeszce, że w późniejszych seriach najwyraźniej nie montowano śmigiełka, chociaż nie potrafię wyjaśnić, czemu nie zaniechano montowania całej syreny, skoro raczej już jej nie używano (AFAIK Ju 87D już i tego nie miał).
Natomiast o różnicach "trop" nie potrafię się wypowiedzieć.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
25-01-06 08:55  Re: [Pytanie]
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Wielkie dzieki za wyjaśnienia:)

Jeśli mogę jeszcze prosić o pomoc w kwesti drugiego pytania tzn. czy w Ju-87 trop i "zwykłej" są różnice w wyglądzie zewnętrznym?

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (25-01-06 11:49)

 
25-01-06 10:53  Re: [Pytanie] "Narośl" na goleni Ju-87
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z tego co wiem, to wersja Trop miala zamontowany filtr przeciwpylowy na wlocie powietrza po prawej stronie silnika. Z innych elementow to bodajze zaloga dostawala jakies dodatki na wypadek ladowania na pustyni, np. sztucer(?). Pewien nie jestem, sprawdze jak wroce do domu, w monografii z AJPressu...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-02-06 01:50  Re: [Pytanie] Lusterka w Ju-87B
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Czy ktoś jest mi w stanie dać odpowiedź na pytanie: czy i gdzie były umiejscowione lusterka (lusterko) w Ju-87B? Jest dużo zdjęć Ju-87D i G ale wersja B miała zupełnie inna owiewkę i stąd moje pytanie i prośba o pomoc. W Monografii Lotniczej nr 19 o Stuce też jest przewaga wersji D nad pomijaną prawie wersją B. Już nie wiem gdzie mam szukać...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
19-02-06 23:00  Re: [Pytanie] podwieszenia bomb w Ju-87
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawie podwieszeń w Ju-87? te rysunki i zdjęcia które mam, nie bardzo precyzuja jak mają wyglądać te elementy. Chodzi mi o głowne podwieszenie i o te, które są pod skrzydłami - Ju-87B-2/trop. Z góry dziekuję za pomoc.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-03-06 23:21  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Pytanie: czy nie wydaje sie wam że sklejone przeze mnie bomby są zbyt mało smukłe? Projektowałem je wg wymiarów podanych w różnych źródłach i mniejwięcej by się zgadzało, tyle że może źle zinterpretowałem te wymiary, bo patrząc na archiwalne zdjęcia, prawdziwe bomby wydaja się trochę dłuższe - sam ich korpus. A może to tylko złudzenie? Może były różne bomby? Te przedstawione poniżej to mają być SC250 i SC50. Pomóżcie prosze - puki jeszcze da się coś jeszcze zrobić z tymi bombami



--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
25-03-06 11:13  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ja mam jedynie zdjęcie podwieszonej SC50 i to słabej jakości i drugie (nie wiem jakiej, nie znam się) z bombą na wózku. Oba z TBiU... Ale to źródło, pewnie już przeczesałeś ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
25-03-06 17:15  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Informacje z tej strony: http://www.luftarchiv.de/

bomba / długość / średnica
SC250 / 1615 mm / 368 mm
SC50 / 1095 mm / 200 mm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024