LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-03-06 18:12  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Między innymi z tej strony (polecam ją) wziąłem wymiary. Ale tak jak już napisałem: coś mi nie pasuje bo porównując ze zdjęciami, moje bomby wygladają tak, jakby ich prosta część "kadłuba" stanowiła jakies 66% tej ze zdjęć. Stad moje pytanie czy dobrze zinterpretowałem te wymiary - może długość bomby to długość jej korpusu, a do niej należy jeszcze dodać długość ogona, ale nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne. Poza tym nie tylko porównując ze zdjęciami, ale z bombami z innych modeli, wcychodzą różne długości. Teroretycznie SC50 powinna w skali 1:33 mieć długość 33 mm, a wg GPM 004 (Do17) 32mm, GPM 201 (Ju88A) 35mm, GPM 180 (He-111) 36mm. Tak więc wszystko się obraca wokół tych 33 mm ale są odstępstwa - jak dla tej skali i smukłości są one dość duże.
Bombe SC250 wiadziałem np. w Military Model 5-6/2004 (Bf110G) i miała raczej prawidłową długość - około 48mm na 49 mm właściwej.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
25-03-06 19:42  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Grzesio   

Nie no, wymiary chyba są OK. Długość samego korpusu SC 250 wynosiła 1170-1173 mm zależnie od wersji, z tym, że jego tylna częśc ukryta była pod owiewką ("ogonem').
Znalazłem za to wymiar od dziobu do początku owiewki (czyli stożka ogonowego) dla bomby SC 250B II klasy jakościowej - 990 mm.
Dla SC 50 mam też długość całkowitą 1090 mm, zaś odległość od dziobu do przedniej krawędzi stożka ogonowego - 670 mm dla bomb SC 50JA (I kl.) i SC 50B (III kl.).

Pzdr

Grzesiu

 
25-03-06 19:49  Re: [Pytanie] Ju-87B - podwieszenia i bomby
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Ooo!!! Kogo ja widze! Dzieki Grzesiu za te wymiary. Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko OK. A z bombami już chyba dam rade - czas kończyć ten samolot:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024