STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-05-07 21:43  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
GrzechuO   

Konradus>
"...bo oryginał został skasowany z serwera"
Szukajcie w Temporary Internet Files (w Windzie, w Linuxie nie mam pojęcia czy i gdzie zapisywane są pliki tymczasowe)...

ArturN>
"depth 330 ft co znazy stop jedna stopa to ok 30.4 cm czyli wychodzi raptem jakies 10m"
330 stóp = około 115 metrów :)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
30-05-07 21:51  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

"Oryginał" już wrócił do tamtejszego wątku, jeden z wnerwionych forumowiczów wstawił ponownie.
GrzechuO, masz rację co do przeliczenia głębokości, ale jeśli jest wzięta ze "skanu echosondy", może być tak samo dęta jak samo zdjęcie.

'Albatros' (a może ktoś, kto włamał się albo w inny sposób - np. nadużywając zaufania, czy tp. - wszedł na jego konto? - tego TEŻ nie wiemy) wygłupił się po sztubacku wstawiając sfingowany obraz z echosondy. Na jego korzyść świadczy wszakże fakt, że obraz nijak nie pasuje do opisanego wcześniej położenia części wraku i jego uszkodzeń (chociażby kiosku). Gdyby fałszerstwo miało być kompletne, opis w początkowej części relacji dostępnej pod linkiem podanym przez Legionistę powinien być tak spreparowany, żeby pasował do zdjęcia.

Nic nie przesądzajmy zawczasu. Cierpliwości. Sprawa jest na tyle napięta, że się musi wyjaśnić.


EDIT 31 V 2007, 18:20:

Wyjaśniło się, pogrzebałem na forum Orła. Niestety - znowu się okazało, że jestem nadmiernym optymistą co do ludzi.
Cofam niniejszym wszelkie pozytywne, powyżej wpisane, sugestie na temat 'Albatrosa'.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (31-05-07 18:27)

 
30-05-07 22:09  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a mnie zastanawia tylko jedna sprawa ...dlaczego nie słyszymy o takiej sensacji już w jakiś mediach?...TVN24 ...choćby na dolnym pasku...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
30-05-07 23:02  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Kamil Zoszak   

Czar prysł... JA od początku przeczuwałem że to może nie być ORZEŁ... Teraz jestem pewien... Jakiś zawodnik poleciał sobie z wszystkimi OSTRO w....C....la. Zatłuk bym zaraz

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
30-05-07 23:06  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
GrzechuO   

No i się wyjaśniło.

ArturN:
Moja wzmianka o przeliczeniu stóp na metry nie miała żadnego związku z fotomontażem. Po prostu zwróciłem uwagę na - wynikający zapewne ze zwykłego przeoczenia - błąd arytmetyczny.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
31-05-07 04:08  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
wojtan   

No to sobie juz nie poczytacie, bo wlasnie admin wyczyscil forum z watkow dotyczacych tej niby ekspedycji. Zdazylem to przeczytac w ostatniej chwili. Zakrecone to wszystko jak baranie rogi. Jeszcze wczoraj albatros napisal oswiadczenie, w ktorym odnosil sie do sceptycznego wobec calej sprawy maila i w tym oswiadczeniu zarzekal sie, ze to zaden pic. Potem pojawily sie owe dwa posty, ktore pokazaly jak (i z czego) zostal spreparowany ow skan echosondy. W odpowiedzi albatros zlozyl przeprosiny wyjasniajac motywy swojego postepowania czym potwierdzil mistyfikacje.
Zanim to wszystko nastapilo zastanowila mnie sprzecznosc w zeznaniach albatrosa, gdy raz twierdzil, ze we wraku nie ma boi, a w nastepnym poscie pisal, ze boja spoczywa w swoim gniezdzie.
Najgorsze, ze w zeszlym tygodniu w TV (ale nie pamietam w ktorej stacji) slyszalem wzmianke, ze zostal znaleziony wrak o.p., ktory moze okazac sie Orlem i ze watpliwosci rozwieje nastepna wyprawa. Czy to bylo echo tej mistyfikacji, czy rzeczywiscie ktos sie przymierza do prawdziwego zbadania tej sprawy? Juz nic nie wiem...

--

 
31-05-07 06:17  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wojtan napisał:

> No to sobie juz nie poczytacie, bo wlasnie admin wyczyscil
> forum z watkow dotyczacych tej niby ekspedycji.


Już sobie nie poczytamy i bardzo dobrze. Takiej manipulacji w sieci, na stronach nie poświęconych polityce, to ja jeszcze chyba nie widziałem. Ludzie to obserwowali od paru dni z ładnych paru miejsc w necie. Trzymali kciuki, mieli nadzieję. Facet pojechał po całości, a zrobił ten teatr w sposób arcyperfidny. Tak się tym wszystkim zdenerwowałem, że nie wiem...

--

 
31-05-07 07:17  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
ArturN   

GrzechuO ta arytmetyka to ze wzburzenia. Naprawde szkoda slow.

--
Szkutnicze RC

 
31-05-07 09:00  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sys - na czym polega Twój stosunek osobisty do sprawy? Jestem bardzo ciekawy...

Mnie szlag trafił wczoraj i do trej pory nie mogę ochłonąć. Śledziłem każdy kolejny wpis z takim zacięciem, jakiego dawno u siebie nie obserwowałem. Dodatkowo motywował mnie fakt, że mój kolega z pracy, informatyk ale i modelarz miał też osobisty i emocjonalny stosunek do sprawy. Na Orle zgnął brat jego babci, mat Paweł Górny...

Szkoda słów... Nie zdziwię się, jak dowiem się, że niejaki Albatros za jakiś czas wyląduje na oddziale ortopedii w jakimś trójmiejskim szpitalu.

--
MacGregor

 
31-05-07 09:12  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokladnie Grzesiek , ja tak samo oczy wypalalem przed kompem zamiast sie koncentrowac na wachcie..............

A dzis w nocy z taka ochote pognalem na strych zerknac co sie nowego dzieje a tu taka ...................

Ktos na tamtym forum pyta sie o prawnika moze to jest jakies zabezpiecznie na przyszlosc !!!!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024