STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-05-07 00:29  [Dyskusja] ORP Orzeł odnaleziony ??
Legionista   

Polecam przeczytać :
http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=154

--
Better Dead Than Red

 
29-05-07 07:50  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Przenoszę do działu tematycznego.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
29-05-07 19:11  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Kamil Zoszak   

Oby to było to na co wszyscy czekają już od ponad 65 lat...

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
29-05-07 19:15  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Legionista   

http://www.albatros-velaves.com/
Skan echosondy

--
Better Dead Than Red

 
29-05-07 20:14  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Kamil Zoszak   

Bardzo podobny
Ale trzeba do końca być sceptycznym... Holendrzy mieli podobne jednostki. Możliwe że to jedna z ich jednostek... NIe będzie wiadomo co to jest do końca póki ktoś się nie pofatyguje o zejście na DNO

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
29-05-07 20:26  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Było by fantastycznie gdyby to był Orzeł...ja jednak mam pewne wątpliwości... pożyjemy zobaczymy:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-05-07 22:07  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

No z tego co napisane jest na forum, na dnie już ktoś był.
Tylko, że MW nie wydaje jednoznacznej opinii.

Pozdrawiam,
wojt

 
29-05-07 22:55  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z tego, co zrozumiałem ze wzmiankowanego wątku na linkowanym przez Legionistę forum, to ktoś już tam był (mowa była o nurkowaniu w specjalnym osprzęcie). Są w końcu opisy kliku szczegółów, jednak bez podania lokacji (i słusznie). Zastanawia mnie jednak rozbieżność w położeniu części rufowej (nie widać opisywanego przesunięcia osi wzdłużnej, ale pod tym kątem to możliwe) i nieproporcjonalnie długi wał napędowy, chyba, że hipotetyczna eksplozja urwała kilka metrów za kioskiem i obie "połówki" okrętu "zsunęły" się ku sobie tonąc.
Ech, dużo tych domysłów, ale nie ma czemu się dziwić. Nagle legenda ma szansę ożyć na nowo. Marzyłem kiedyś, żeby nasz ORP Orzeł się odnalazł, a tu... daj Boże!
Na razie pozostaje cierpliwe czekanie na wynik identyfikacji przez ekipę poszukiwawczą.

Otoczka tych poszukiwań też wydaje się być (nie)ciekawa. Coś między wierszami przebija, że komuś ten temat nie w smak...

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
29-05-07 23:13  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Kamil Zoszak   

Wiadomo komu ten temat nie w smak... ANGOLE pewnie maczały w tym paluszki zresztą tak jak przy zatopieniu JASTRZĘBIA a tym bardziej na GIBRALTARZE... Coś jest nie tak i jeszcze długo będzie nie tak... Póki żyją ludzie którzy pamiętają To i OWO.

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
30-05-07 00:47  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

przybliż temat ...czyżby Ci chodziło o książkę Mała flota bez mitów ?

co do Orła to byłaby sensacja!

temat powinien być na głównym...ci od pojazdow i latadeł mogą tutaj nie zaglądać a to przecież ważna sprawa dla wszystkich co kochają historię ;)
--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (30-05-07 00:54)

 
30-05-07 18:39  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To co tam jest napisane, to jest ogromnie ekscytująca sprawa i człowiekowi robi się gorąco - czy to naprawdę Orzeł? Niestety chyba coś tu jest nie tak - właśnie przeczytałem dziwny wpis sugerujący porównanie wydruku z echosondy z jednym z 3Dartów dostępnych na tym forum...





o co tu chodzi?

--

 
30-05-07 19:35  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
hans   

Jak dla mnie to podobieństwo jest uderzające, nie znam się OP ale były jakieś bliźniacze okręty Orła?? Jeśli nie to chyba wszystko jasne....

--
Prace nad:
Bismarck
Pozdrawiam Hans

 
30-05-07 19:45  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

e tam... nie chodzi o to... Porównajcie oba obrazki!

1. wydruk z echosondy zrobiony z tego co zrozumiałem jakieś tydzień temu (na pierwszym screenie jest podkładem, bo oryginał został skasowany z serwera)
2. 3D-art zrobiony przez usera tego forum przed paroma miesiącami.

Zwracam uwagę przede wszystkim na układ plamek (banieczek) - jest identyczny na obu obrazkach. Nie dziwi Was to? ;-)

--

 
30-05-07 20:45  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hans...był jeden b.podobny holenderski chyba zwał się O-22 czy jakoś tam...
...aleś to mnie konradus zaskoczył... przecież to wygląda na...prowokację?

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
30-05-07 20:59  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No niestety chyba miałem rację, tzn. nie ja tylko ten gość co wynypał ten 3D-art... już tam publicznie sobie porównali oba obrazki i chyba czar prysł...szkoda słów..

Sys, czy dalej upierasz się, że temat powinien być na forum głównym? ;-) Zaręczam Ci i obiecuję tutaj publicznie: jeśli ORP Orzeł zostanie odnaleziony, to zamieścimy na forum głównym informację (oczywiście z odsyłaczem do wątku w Okrętach ;-> ) i będziemy odpowiednio czcić to wydarzenie.
--

 
30-05-07 21:07  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Legionista   

Ręce opadają, nie mogę uwierzyć, że ktoś był zdolny do zrobienia sobie tak makabrycznego żartu.
A od paru dni (od momentu przeczytania tej informacji) serce biło mi 2 razy szybciej, nie wierze...

Przepraszam za zamieszanie...

Better Dead Than Red



Post zmieniony (30-05-07 21:07)

 
30-05-07 21:17  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dajcie spokój...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
30-05-07 21:18  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Spokojnie. Na razie znaczy to tylko, że obraz z echosondy został sfałszowany i niekoniecznie odpowiada wcześniej opisanym położeniom fragmentu wraku. Poczekajmy na dalsze dyskusje, jeśli faktycznie nurkowano i robiono zdjęcia, może i one się pojawią - wtedy zobaczymy.
Sam bym chciał się dowiedzieć, że znaleziono Orła. I nadal nie można wykluczyć, że go znaleziono, tylko jest o jeden istotny dowód/przesłankę/poszlakę mniej.
Ale jeśli cała sprawa jest dęta... wolałbym nie być w skórze osobnika, który to wszystko zaczął.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (30-05-07 21:18)

 
30-05-07 21:25  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
ArturN   

za wersja konradusa przemawia tez to ze obok jest depth 330 ft co znazy stop jedna stopa to ok 30.4 cm czyli wychodzi raptem jakies 10m glebokosci. Niestety obowiam sie ze konradus ma racje.

--
Szkutnicze RC

 
30-05-07 21:27  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Legionista... naprawdę miałem to samo, a do tego mam również stosunek osobisty ale to już dłuższa historia ... no szkoda... sturmovik, mam nadzieję, że jest jak mówisz...

http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=157&rowstart=40#750


PS. konradus...zwracam honor !;)
--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (30-05-07 21:32)

 
30-05-07 21:43  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
GrzechuO   

Konradus>
"...bo oryginał został skasowany z serwera"
Szukajcie w Temporary Internet Files (w Windzie, w Linuxie nie mam pojęcia czy i gdzie zapisywane są pliki tymczasowe)...

ArturN>
"depth 330 ft co znazy stop jedna stopa to ok 30.4 cm czyli wychodzi raptem jakies 10m"
330 stóp = około 115 metrów :)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
30-05-07 21:51  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

"Oryginał" już wrócił do tamtejszego wątku, jeden z wnerwionych forumowiczów wstawił ponownie.
GrzechuO, masz rację co do przeliczenia głębokości, ale jeśli jest wzięta ze "skanu echosondy", może być tak samo dęta jak samo zdjęcie.

'Albatros' (a może ktoś, kto włamał się albo w inny sposób - np. nadużywając zaufania, czy tp. - wszedł na jego konto? - tego TEŻ nie wiemy) wygłupił się po sztubacku wstawiając sfingowany obraz z echosondy. Na jego korzyść świadczy wszakże fakt, że obraz nijak nie pasuje do opisanego wcześniej położenia części wraku i jego uszkodzeń (chociażby kiosku). Gdyby fałszerstwo miało być kompletne, opis w początkowej części relacji dostępnej pod linkiem podanym przez Legionistę powinien być tak spreparowany, żeby pasował do zdjęcia.

Nic nie przesądzajmy zawczasu. Cierpliwości. Sprawa jest na tyle napięta, że się musi wyjaśnić.


EDIT 31 V 2007, 18:20:

Wyjaśniło się, pogrzebałem na forum Orła. Niestety - znowu się okazało, że jestem nadmiernym optymistą co do ludzi.
Cofam niniejszym wszelkie pozytywne, powyżej wpisane, sugestie na temat 'Albatrosa'.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (31-05-07 18:27)

 
30-05-07 22:09  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a mnie zastanawia tylko jedna sprawa ...dlaczego nie słyszymy o takiej sensacji już w jakiś mediach?...TVN24 ...choćby na dolnym pasku...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
30-05-07 23:02  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Kamil Zoszak   

Czar prysł... JA od początku przeczuwałem że to może nie być ORZEŁ... Teraz jestem pewien... Jakiś zawodnik poleciał sobie z wszystkimi OSTRO w....C....la. Zatłuk bym zaraz

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
30-05-07 23:06  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
GrzechuO   

No i się wyjaśniło.

ArturN:
Moja wzmianka o przeliczeniu stóp na metry nie miała żadnego związku z fotomontażem. Po prostu zwróciłem uwagę na - wynikający zapewne ze zwykłego przeoczenia - błąd arytmetyczny.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
31-05-07 04:08  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
wojtan   

No to sobie juz nie poczytacie, bo wlasnie admin wyczyscil forum z watkow dotyczacych tej niby ekspedycji. Zdazylem to przeczytac w ostatniej chwili. Zakrecone to wszystko jak baranie rogi. Jeszcze wczoraj albatros napisal oswiadczenie, w ktorym odnosil sie do sceptycznego wobec calej sprawy maila i w tym oswiadczeniu zarzekal sie, ze to zaden pic. Potem pojawily sie owe dwa posty, ktore pokazaly jak (i z czego) zostal spreparowany ow skan echosondy. W odpowiedzi albatros zlozyl przeprosiny wyjasniajac motywy swojego postepowania czym potwierdzil mistyfikacje.
Zanim to wszystko nastapilo zastanowila mnie sprzecznosc w zeznaniach albatrosa, gdy raz twierdzil, ze we wraku nie ma boi, a w nastepnym poscie pisal, ze boja spoczywa w swoim gniezdzie.
Najgorsze, ze w zeszlym tygodniu w TV (ale nie pamietam w ktorej stacji) slyszalem wzmianke, ze zostal znaleziony wrak o.p., ktory moze okazac sie Orlem i ze watpliwosci rozwieje nastepna wyprawa. Czy to bylo echo tej mistyfikacji, czy rzeczywiscie ktos sie przymierza do prawdziwego zbadania tej sprawy? Juz nic nie wiem...

--

 
31-05-07 06:17  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wojtan napisał:

> No to sobie juz nie poczytacie, bo wlasnie admin wyczyscil
> forum z watkow dotyczacych tej niby ekspedycji.


Już sobie nie poczytamy i bardzo dobrze. Takiej manipulacji w sieci, na stronach nie poświęconych polityce, to ja jeszcze chyba nie widziałem. Ludzie to obserwowali od paru dni z ładnych paru miejsc w necie. Trzymali kciuki, mieli nadzieję. Facet pojechał po całości, a zrobił ten teatr w sposób arcyperfidny. Tak się tym wszystkim zdenerwowałem, że nie wiem...

--

 
31-05-07 07:17  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
ArturN   

GrzechuO ta arytmetyka to ze wzburzenia. Naprawde szkoda slow.

--
Szkutnicze RC

 
31-05-07 09:00  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sys - na czym polega Twój stosunek osobisty do sprawy? Jestem bardzo ciekawy...

Mnie szlag trafił wczoraj i do trej pory nie mogę ochłonąć. Śledziłem każdy kolejny wpis z takim zacięciem, jakiego dawno u siebie nie obserwowałem. Dodatkowo motywował mnie fakt, że mój kolega z pracy, informatyk ale i modelarz miał też osobisty i emocjonalny stosunek do sprawy. Na Orle zgnął brat jego babci, mat Paweł Górny...

Szkoda słów... Nie zdziwię się, jak dowiem się, że niejaki Albatros za jakiś czas wyląduje na oddziale ortopedii w jakimś trójmiejskim szpitalu.

--
MacGregor

 
31-05-07 09:12  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokladnie Grzesiek , ja tak samo oczy wypalalem przed kompem zamiast sie koncentrowac na wachcie..............

A dzis w nocy z taka ochote pognalem na strych zerknac co sie nowego dzieje a tu taka ...................

Ktos na tamtym forum pyta sie o prawnika moze to jest jakies zabezpiecznie na przyszlosc !!!!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
31-05-07 12:22  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MacGregor... kiedyś opowiadałem na złazie...lub chyba opowiadałem...
...spotkałem na swej drodze człowieka o którym mówiono po cichu (to były lata 80-te i teraz dopiero wiem, że bohaterem mógł być ten co szedł w ramie z sowiecką armią)... więc mówiono po cichu, że odbył na ORP Orzeł kilka patroli w Anglii lecz po którymś zszedł i został zaokrętowany na jakieś innej jednostce... będąc coś ok 12 lat postanowiłem zaprosić tego czlowieka na lekcję wychowawczą...bylo wtedy to bardzo modne , zapraszanie bohaterów...tyle że dopiero teraz wiem iż chodziło tylko o tych z LWP... ten starszy samotny człowiek bardzo się wystraszył, ale nie zaprzeczył, iż pływał na ORP Orzeł!...nie mniej kategorycznie odmówił przyjścia do szkoły a mnie kazał o wszystkim zapomnieć... pamiętam jeszcze stare zdjęcie na ścianie mlodego uśmiechniętego chłopaka w marynarskim mundurze...niestety 2-3 lata po mojej rozmowie ów człowiek zmarł(czyli jakieś 17lat temu) , zabierając swoją tajemnicę do grobu...
.. nie wiem, czy rzeczywiście pływał na Orle , ale od tamtego chwili gdy słyszę gdziekolwiek "ORP Orzeł" zaczyna mi się przypominać ten starszy pan, oraz ten młody człowiek za zdjęcia... i dlatego mam do tego stosunek osobisty , bo być może dane mi było otrzeć się o prawdziwą historię. Nie chcę tu przytaczać nazwiska tego człowieka , niech spoczywa w pokoju, nie mniej z chęcią sam dowiedziałbym się czy to prawda... nie mogę znaleźć pełnej listy marynarzy, którzy chociażby odbyli jeden patrol lub służbę na tym okręcie w Polsce i w Anglii, marynarzy którzy byli tam choćby na kilka dni... jeżeli okazałoby się to prawdą napewno bym Cię o tym powiadomił MacGregor...

...narazie pozostaje nam tylko na następnym zlazie obejrzec jeden stary film ...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
31-05-07 14:27  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sys - wszystko jasne.
Mówisz o złazie i obejrzeniu filmu, hm - pewnie! Ale możemy też SKLEIĆ model ORŁA z MM :-)))

Bardzo mi się podoba Twój nowy avatarek!

--
MacGregor

 
31-05-07 15:47  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

MacGregor - właśnie wyciągałem Orła z półki... jak skończę bieżące (I-16, Mustang i coś na WSMK), to kto wie...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-05-07 16:34  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a u nas jeden modelarz zrobił ORP Orła z MM waloryzowanego...nawet na Konkursie MM w Gnieźnie bodaj że na przełomie lat 80/90-tych zdobył pierwsze miejsce lub też nagrodę za najlepiej sklejony model z polskimi barwami... model stał się później prezentem :/ i tyle go widziano..
...wiem, że podoba Ci się mój avatarek ;)...zwłaszcza,że obaj wiemy gdzie te foto było robione ;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
31-05-07 19:37  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik - trzymam kciuki!!!
Ja popełniłem jedynego ORŁA z kartonu gdzieś pod koniec lat 70, to był ten numer z 1973 roku. I pamiętam, jak cieszył mnie ten mechanizm wyciągania podwójnego Boforsa z tunelu w kiosku!!!
Potem w latach 1990-91 wykonałem co najmniej kilkanaście modeli ORŁA (jeśli nie kilkadziesiąt!) w skali 1:200 na modelarni w CSSMW w Ustce (kiedy pełniłem służbę wojskową w tamtejszej jednostce MW), niemal jako produkcję seryjną. Jeden chyba pozostał jako eksponat na SaliTradycji CSSMW na pamiątkę, hehehe
Modele schodziły wręcz taśmowo, robione z drewna, blaszki i czego się dało. Wszystkie malowane na wysoki połysk, by się świeciły jak psu... bo takie było życzenie zamawających :-)

Sys - właśnie dlatego mi się baaaaardzo podoba, hehehehe

--
MacGregor

 
31-05-07 22:03  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Grzesiu , pamiętam te Orły oj było tego trochu, i nowsze wersje imiennika toczone jak cygara na tokarce.Zresztą czego my tam nie robiliśmy ........................

 
01-06-07 01:34  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Sys znalazłem taką listę załogi Orła:

Zatonęli z okrętem

* kmdr ppor. Jan Grudziński – dowódca
* bosman Józef Adamowicz
* podchorąży Edmund Brocki
* bosman Jan Brzęczka
* st. marynarz Franciszek Chojecki
* mat Paweł Czopp,
* bosman Wiktor Dąbrowski
* chorąży mar. Wacław Foterek
* st. marynarz Alojzy Gettka
* bosman Paweł Giełdoń
* mat Paweł Górny,
* st. marynarz Henryk Grabowski
* st. marynarz Roman Hagno
* mat Wacław Halaczek
* bosmanmat Wojciech Hetman,
* st. marynarz Wiesław Jakubowski
* mat Stefan Janaszek
* st. marynarz Józef Jarmuż
* st. marynarz Roman Jasiński
* bosman Aleksander Kamecki,
* porucznik mar. Henryk Kamiński
* mat Józef Kapuściński
* bosmanmat Jan Kasprzak
* marynarz Zbigniew Kawa
* st. marynarz Józef Kłosowicz,
* st.bosman Hernyk Kotecki
* bosman Julian Kozowy
* st. marynarz Emil Krystek
* st. marynarz Maksymilian Rudolf Kühn
* bosmanmat Edmund Leśniak,
* st. marynarz Kazimierz Mazurkiewicz
* st. marynarz Mariusz Mączarski
* por. marynarz Marian Tadeusz Mokrski
* st. marynarz Zdzisław Mońko
* bosman Stanisław Mucha,
* st. bosman Władysław Narkiewicz
* st. marynarz Zygmunt Nowak
* bosmanmat Jan Olejnik
* st. marynarz Leonard Palowicz
* kapitan mar. Andrzej Piasecki,
* bosmanmat Teofil Piechota
* bosman Jan Piegza
* bosmanmat Teodor Pokrywka
* marynarz Józef Prociuk
* bosmanmat Bronisław Prokudowicz,
* bosmanmat Tomasz Prządka
* mat Henryk Rebizant
* kapitan mar. Florian Roszak
* bosman Stanisław Samotus
* bosmanmat Julian Skarbek,
* porucznik mar. Jerzy Sosnowski
* bosmanmat Zygmunt Sosnowski
* chorąży mar. Józef Stelmaszyk
* bosmanmat Ignacy Świebocki
* st. marynarz Jan Szal,
* bosmanmat Wacław Szubert
* bosmanmat Jan Torbus
* marynarz Stanisław Uliczny
* mat Zdzisław Wilwer
* st. marynarz Piotr Jan Zydroń

Członkowie załogi nie uczestniczący w ostatnim rejsie

* ppor. mar. Stanisław Pierzchlewski – zginął 8 października 1943 r. na polskim niszczycielu ORP Orkan
* bosmat Władysław Oczkowski
* bosmat Czesław Olesiński
* mat Alojzy Grewka
* st. marynarz Antoni Szymczak
* bosmat Marek Oldakowski
* mat Feliks Przadak – jako jedyny wrócił po wojnie do Polski
* Eryk Sopoćko – zginął 8 października 1943 na polskim niszczycielu ORP Orkan

Pozostali w Tallinnie

* komandor ppor. Henryk Kłoczkowski – dowódca
* mat M. Barwiński

 
01-06-07 10:13  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jest...teraz już śp. mat M. Barwiński... czyli jednak facet mówi prawdę , szkoda że nie byłem na tyle dorosłym by z nim porozmawiać ... nie mniej, że pływał na nim w Anglii to wymysły jego sąsiadów... widać wrócił do Polski po cichu...
--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (01-06-07 10:18)

 
01-06-07 10:50  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sys - może jest jakaś szansa by dotrzeć do jego rodziny? Może mają jeszcze jakieś interesujące dokumenty? Nie dziwię się, że gość nie chciał robić za bohatera w takiej sytuacji, w jakiej się znalazł. Ciekaw jestem jaką funkcję pełnił na okręcie, skoro został z Kłoczkowskim w Tallinie? Może był jego jakimś osobistym adiutantem czy kimś w tym rodzaju? Może został w jakimś sensie zmuszony do pozostania w Tallinie? Diabli wiedzą! Ale historia mogłaby być interesująca...

Ja muszę poprosić mojego kolegę, by poszukał w swoich archiwaliach zdjęć z Orła, które podobno się zachowały po ś.p. macie Pawle Górnym. Jeśli będzie tam coś inetersujacego, to może warto opublikować?

--
MacGregor

 
01-06-07 11:51  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Był sanitariuszem i został zabrany do szpitala w Tallinie ponieważ miał wysypkę (bali się epidemii?). Piszą jeszcze, że wyszedł po kilku dniach, mógł wraz z śp. Kłoczkowskim wyjechać do Anglii.
Możliwe że zaraził się od kapitana, który był izolowany w swojej kajucie (tak wnioskuję z tego co piszą na FOW) i tylko sanitariusz miał z nim kontakt.

Sys napisz do niejakiego Groma na forum Orła. Gość jest dość zaangażowany w sprawę, a jeżeli żyję rodzina śp. M. Barwińskiego to możliwe, że zostawił po sobie jakieś dokumenty bądź choćby wspomnienia.

Pozdrawiam,
wojtek

 
02-06-07 00:51  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dzięki wottek... pisałem z Gromem przez gg...przysłał mi foto mata Mariana Barwińskiego teraz śp. .... to ten sam człowiek co przez ok 15 lat był moim sąsiadem... szok.
...zabieram się za dalsze poszukwania śladów ... ale to już będzie zupełnie inna historia...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
03-06-07 21:37  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Towarzysze coś jest nie tak. Według mnie i mich kolegów zajmujących się tym samym zdjęcie echosondy właśnie przedstawia Grób orła i jego załogi, ale to tylko moje wymyślenie.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
03-06-07 22:10  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie wiem o co Ci chodzi...chyba nie doczytałeś tematu na forum ORP Orzeł... tam gość z grafiki 3D spreparował zdjęcie skanu echosondy... po zdemaskowaniu skanu przyznał się do winy http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=160 ... szkoda tylko , że nie przemyślał następstw...
...
..tu w tym temacie masz pokazane zdjęcie najpierw spreparowanego zdjęcia skanu, następna fotka to grafika 3D która posłużyła jak baza do wykonania mistyfikacji...

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
04-06-07 20:05  Re: ORP Orzeł odnaleziony ??
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

To już mnie dobiło całkowicie.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
27-07-08 23:06  Odp: [Dyskusja] ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

legenda ciągle żywa :) czy Morze Północne odkryje swe tajemnice???

http://www.tvn24.pl/0,1558730,0,1,supertechnika-pomoze-odnalezc-orla,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/2146869,28377,0,0,1,wideo.html

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
27-08-08 22:21  Odp: [Dyskusja] ORP Orzeł odnaleziony ??
wichura3 

 

Sysu nie przejmuj sie . Q..y mendy sa wszędzie ale zawsze się zdemaskują. Nie wiem czy miejsce spoczynku Orła będzie ujawnione. Jak podał jeden z członków wyprawy na początku , obawiają się ,że po ujawnieniu zaczną się wycieczki, pielgrzymki, spędy płetfonurków i innych " łowców skarbow. ".



Post zmieniony (27-08-08 22:47)

 
31-08-08 23:29  Odp: [Dyskusja] ORP Orzeł odnaleziony ??
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ujawnione być nie musi... byle znaleźli naszego Orła i powiedzieli że "TAK, MAMY GO"...

..przyglądam się dyskusją w necie i teraz na plan pierwszy wychodzi hipoteza o zatopieniu go przez niemiecki samolot.

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
02-09-08 18:38  Odp: [Dyskusja] ORP Orzeł odnaleziony ??
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Może lepiej niech go nie znajduja, bo sie okaże, że przyczyna zatonięcia byłjakis głupi wypadek typu niezamkniecie włazu i głupio wyjdzie

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024