FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-02-07 20:37  [Recenzja] Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W oczekiwaniu na jutrzejszą premierę nowego modelu ze stajni Answera skorzystałem z zaproszenia naszego forumowego kolegi TADa i zagłębiłem się w lekturze prezentacji tego modelu zamieszczonej pod adresem:
http://www.tad.anv.pl/wycinanki/jak1b/jak1b.html
Sam temat jest bardzo ciekawy i faktycznie jakoś omijany do tej pory przez Wydawców.
Po przeczytaniu zamieszczonego tekstu prezentacji przejrzałem zamieszczone w niej skany stron omawianego modelu. Wstępna analiza tych skanów
http://www.tad.anv.pl/wycinanki/jak1b/3.jpg
jak również zamieszczonego w prezentacji zdjęcia archiwalnego Jaka-1b na którym latał Władimir Pokrowski
http://www.tad.anv.pl/wycinanki/jak1b/2.jpg
pozwala dostrzec łatwo zauważalne różnice pomiędzy samolotem a jego modelem:
- patrząc na widoczne zakończenie błyskawicy na boku Jaka zauważa się wyraźną różnicę w proporcjach części jasnej (białej) i ciemnej (czerwonej) w samolocie i modelu;
- na samolocie Pokrowskiego "zadek" kota jest nad końcem błyskawicy - w modelu błyskawica kończy się jakby "wcześniej";
- na archiwalnej fotografii odległość między "zadem" kota a błyskawicą jest stanowczo większa niż w modelu, gdzie kot prawie się rozsiadł na górnej krawędzi błyskawicy;
- na tej samej fotografii widać, że samolot trzymany w pazurach przez kota odległy jest od błyskawicy mniej-więcej o szerokość jej jasnego pasa zaś w modelu ten sam ogon dotyka górnej krawędzi błyskawicy;
- biała obwódka gwiazdy na burcie samolotu jest w modelu stanowczo zbyt wąska co dowodzi zamieszczone zdjęcie.
To tak na szybko - jutro premiera i aż strach pomyśleć co znajdzie się jeszcze w tej wycinance.
--

Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

Post zmieniony (13-02-07 21:54)

 
13-02-07 20:42  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

czas zmienić stare porzekadło.....

"Kto pierwszy, ten... gorszy":)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
13-02-07 21:16  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Tera Misieuda, napisałeś : "zamieszczanie w prezentacji modelu archiwalnego zdjęcia samolotu, które stanowi dowód nikłej jakości opracowania źle prognozuje sprzedaży." Takie wpadki zdarzają się i innym wydawnictwom, jednak jakoś nikogo to zbytnio nie bulwersuje. W tym Jaku zwróć również uwagę na nieprawidłowe położenie gwiazdy na stateczniku pionowym...
Osobiście uważam, że choć rzadko na zdjęciach archiwalnych widać konkretną maszynę w całości, to skoro już jakiś
fragment malowania jest pokazany, należałoby go dokładnie odwzorować w
modelu.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
13-02-07 21:18  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jutrzejsza premiera? Razem z nim ma się ukazać ten czarny Hurricane, tak?:D??

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-02-07 21:27  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A czy te "błędy" przeszkodzą w sklejeniu modelu, bo jesli nie to żegnam Klub AA (nie mylić z Anonimowymi Alkoholikami ) ;-)

--


 
13-02-07 21:29  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
pepo ciufakers   

"które stanowi dowód nikłej jakości opracowania źle prognozuje sprzedaży."

"źle prognozuje sprzedaży"

czemu ma slużyc ta wypowiedz?
hmm nawet mi by do glowy nie przyszlo, że przy recenzji modelu bym napisal takie cos....

ps. ...



Post zmieniony (13-02-07 21:31)

 
13-02-07 21:30  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Jeżeli chodzi o grubość obwódki blyskawicy to sprawa wydaje się być mocno dyskusyjna (stare nieostre zdjęcie retuszowane) jedyne co ,to faktycznie ogonek piorunka powinien być nieco niżej ,moim jednak zdaniem to wcale nie dyskwalifikuje modelu który wydaje się być szczegółowo opracowany.No ale to zweryfikują sklejacze, ja tam go biore .



Post zmieniony (13-02-07 21:35)

 
13-02-07 21:46  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piter, no ale ten z Hala nie wyszedł jeszcze, więc nie wiadomo, który gorszy;-)
A co do błędów to hmmm, na zdjęciu wyraźnie widać, ze gwiazdy były poprawiane (przynajmniej według mnie widać;)), mogły być zarówno przerobione, jak i przesunięte, bo samo zdjęcie najlepszej jakości nie jest. Nie dyskredytowałbym modelu przez jedno zdjęcie:/ A ta "prognoza sprzedaży" to trochę zbytnia propaganda:/ Moim zdaniem wątek do skasowania.

Pozdrawiam

 
13-02-07 21:47  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja oczywiście też kupię tego Jaka. Podoba mi się możliwość alternatywnego wykonania części ogonowej w dwóch wersjach kolorystycznych. To dobrze świadczy o projektancie. Niestety duża część malowań opartych na czarno-białych fotografiach jest obarczonych błędem interpretacji barw, dlatego wiele z nich należy traktować jako domniemane w większym lub mniejszym stopniu. Patrząc na zdjęcie pierwowzoru answerowskiego Jaka-b całkiem możliwa obok barwy szarej i czerwonej, wydaje mi się też niebieska.

--

Maciej

Post zmieniony (13-02-07 21:51)

 
13-02-07 21:51  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Raduss, takie rzeczy jak zadruk oczywiście nie świadczą o tym, że nie da się modelu skleić. Tu chodzi o coś innego. Skoro każde, a przynajmniej większość wydawnictw dąży do bycia najlepszymi, muszą zwracać uwagę na wierność historyczną odwzorowywanych w swoich wycinankach obiektów...W kartonówce malowanie jest modelarzowi narzucone (w przeciwieństwie do plastików) i jakość druku i zadruku jest istotna. Chyba jestem już niereformowalny :)

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (13-02-07 21:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024