FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-02-07 11:23  [Pytanie/opinia] Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witka
Chce kupic model Bismarcka 1:200, niestety nie mam fizycznej mozliwosci "obadania" obu modeli. Czym mniej wiecej roznia sie wydania http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=191 oraz http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=813



Krzys
Poprawiłem temat na jednoznaczny!
Coś mi się w głowie kołacze, że jakiś czas temu na forum przetoczyła się burzliwa dyskusja o obu Bismarcka-ch, a w Modelarstwie Okrętowym był dłuuugi wielo odcinkowy cykl prezentujące różne modele tego pancernika.

 
13-02-07 19:23  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W skrócie- AH to model Bismarcka, GPM to model podobny doBismarcka, tzn ma sporo bledow merytorycznych- za niski pancerz burtowy, zle niektore linie kadluba, bledne ksztalty w niektorych m-cach nadbudówek i srednie wieże art., poza tym roznice sa w malowaniu- GPM ma mal. belkowe, AH jednolicie szare. GPM to model waloryzowany i to dosc konkretnie, AH chyba wcale. Zreszta sa relacje z budów obu modeli, wystarczy zajrzec do spisu ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-02-07 11:27  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bledow byc nie moze wiec zakupie tego z AH. Czy ten model http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=813 jest najnowszy z tego wydawnictwa? I czy jest najlepszy tzn. ma mniej bledow od poprzednich wydan.

 
14-02-07 11:30  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba w 2 i 3 numerze MODELARSTWA OKRĘTOWEGO opisano problem bardzo szczegółowo.

 
14-02-07 11:36  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ja obecnie sklejam Bismarck'a z GPM. A właściwie coś podobnego do Bismarck'a. Aczkolwiek skleja się go miło, szybko i dokładnie. niedługo odbiorę aparat cyfrowy i rozpocznę (lekko opóźnioną) relacje ze sklejania tego modelu.

Pozdrawiam.

--

Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

Post zmieniony (14-02-07 11:38)

 
14-02-07 11:45  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Chyab bylo tylko jedno wydanie.
Plewus- czekamy ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-02-07 11:46  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A co z problemem niedokładnych wręg w modelu z AH? Ponoć istniał taki problem i wydawnictwo nawet dawało jakieś erraty - czy to prawda? Ktoś coś wie?

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
14-02-07 12:29  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ponoc drukarnia zrobila jakis blad i szkielet mial zle wymiary ale to juz dawno bylo i wszystko powinno byc juz ok

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-02-07 19:24  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mialem okazje kupić u Pana Halińskiego Bismarcka w którym były wadliwe wregi ale gdy tylko się to okazalo bez upominania sie otrzymalem komplet poprawnych wreg od wydawcy. Te egzemplarze się już skończyly i została dodrukowana nastepna partia modeli.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-02-07 14:20  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Lufy i relingi do Bismarcka (takze do innych modeli) kosztuja drugie tyle co za sam kartonowy model. Czy ktos z Was probowal robic te elementy ale po zrobieniu jednej lufy i 3 cm relingow rzucil to w cholere i zamowil gotowy komplet?
Bo mam rozterki czy robic samemu czy kupic gotowe. Zrobienie jednej lufy i kawalka relingu to sztuka, natomiast 30 luf i 2 metry druciaka to chyba sztuka dla sztuki?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024