FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-03-07 14:29  [Pytanie/opinia] - Amerigo Vespucci
Amadeus   

Witam

Mam pytanko, ale może od początku.
Moja lepsza połowa widząc jak “...marnuje czas na duperele...” wyraziła chęć, opinię, prośbę, (zwał jak zwał) abym ”... zrobił wreszcie coś co będzie mogła postawić na widocznym miejscu...” (nie podobają jej się okręty wojenne bo mają czerwone poszycie dna ...).
Jednym słowem wybór padł na Amerigo Vespucci. A teraz do sedna – nie jestam całkowitym amatorem ale żaglowców w mojej stoczni jeszcze nie miałem, model sam w sobie nie jest specjalnie “udziwniony” więc nie widzę problemów, poza oczywiście olinowaniem.
I teraz moje pytanie do wytrawnych szkutników, czy należy zwrócić na “coś” uwagę, wykonać w inny sposób w początkowym etapie budowy co jest związane z olinowaniem, a nie wynika jednoznacznie z opisu budowy?. Tak by później “mieć jak znalazł” przy zakładaniu olinowania.

P.S.
Przejrzałem dokładnie relację Pablo z budowy Daru Młodzieży na kartonworku i zauważyłem że ładnie odrutował pokład przed jego przyklejeniem właśnie pod olinowanie. Ale w Amerigo troszkę to inaczej wygląda więc wolę się upewnić.

--
Amadeus

Jeżeli myślisz, że wszystko idzie O.K. to znaczy, że jeszcze
wszystkiego nie wiesz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024