FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-04-06 19:37  [pytanie] ORP Piorun
Sebastian Cz. 



 - 16

Witam
Czy ORP Piorun z ostatniego wydania MM ma jakies bledy w opracowaniu????
Zastanawiam sie nad jego sklejeniem. Jesli ktos cos wie, lub ma jakies zdjecia tego okretu, to prosze o wrzucenie. ( w grafice Google cos nie moge sie doszukac za wielu zdjec )

--

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (20-04-06 19:39)

 
20-04-06 19:46  Re: [pytanie] ORP Piorun
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O ile mi wiadomo (miałem go kiedyś i porównywałem z Planami Modelarskimi nr 120, wg których ponoć powstawał), to więszych błędów nie pamiętam. Jedyne, co pamiętam dziś, to brak kilku anten i jednakową wysokość kominów kambuza (były różne). Nie kleiłem, więc na ten temat wypowiadać się nie będę.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-04-06 19:55  Re: [pytanie] ORP Piorun
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=77001&t=77001

pozdrawiam
elessar.telc ;-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
20-04-06 20:40  Re: [pytanie] ORP Piorun
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

O jakie błędy pytasz? Chodzi Ci o wierność z oryginalem, czy sklejalność?

Z tego co się orientuję ten model, moim zdaniem, jest najlepiej opracowanym okrętem wydanym przez Małego Modelarza. Obecny Bismarck "nie dorasta mu do pięt". Można ten model śmiało kleić. Widziałem już kilka pięknie sklejonych modeli tego Pioruna. Co ciekawe na konkursach wygrywały nierzadko z potężnymi i pracochłonnymi pancernikami.

Polecam dodatkowo poczytać relację Michala z budowy Pioruna.
ORP Piorun

Jeśli pamięć mnie nie myli, to Michał wspominał, że projekt modelu zakłada klejenie dna z burtami na styk - tylko wtedy wszystko idealnie pasuje.

Mam dość dużo zdjęć tego modelu (sklejonego oczywiście), wykonanego przez różnych modelarzy. Jeśli będą Ci potrzebne daj proszę znać.

--
pzdr
Kemot

 
20-04-06 22:43  Re: [pytanie] ORP Piorun
Sebastian Cz. 



 - 16

Chodzi mi o bledy zarowno modelu jak i wiernosci z oryginalem. A pare fotek oczywiscie sie przyda, czyli prosilbym o wyslanie na mejla.

--
Pozdrawiam
Sebastian

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024