FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-09 00:37  [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
greg   

Witam Wszystkich po noworocznych balach. Wszystkiego dobrego w 2009 r. Przed świętami dotarły do mnie zakupione w Draf-model nakrętki cięte laserem. Jest to mój pierwszy zakup tego typu nowinek modelarskich i w związku z tym pojawił się problem. Przy pierwszej próbie użycia ich (obecnie kleję STARA 660 z Modelika , którego chcę trochę uplastycznić wykorzystując je) ,doszło do rozwarstwienia się materiału/tekturki z/na której są wycięte. W szczególności mam kłopot przy tych ''z otworkiem'' . Proszę Was ( znających tę mikroskopijną i bardzo delikatną materię) o podpowiedz jak najlepiej z nimi postępować ( technika odczepiania i pozbawiania środka przy wersji ''z otworkiem'' , oraz sam proces klejenia i rodzaj używanego kleju ) ,abym mógł uniknąć w/o kłopotów. Z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam Greg.

 
02-01-09 01:53  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
Armida 

 

Nasącz delikatnie "kropelka" albo "super glue"przy pomocy szpilki, albo pomaluj farba olejną Humbrola, albo Revella. Do przyklejenia tego typu nasączonych rzeczy nadaje sie klej poliuretanowy

 
02-01-09 11:17  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pomaga też zaimpregnowanie Caponem. Ja kładę pędzlem kilka jego warstw, prostu z puchy, bez rozcieńczania.

--

 
02-01-09 23:19  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
greg   

Wielkie dzięki za porady. Jeżeli ktoś ma jeszcze inne sposoby/metody , chętnie przeczytam . Pozdrawiam Greg.

 
02-01-09 23:26  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Wyrwany pasek nakrętek, albo taki jeszcze w szablonie (jeśli juz wyrwałem poprzedni) "napuszczam" z boku rozcieńczonym wikolem. Po chwili można spokojnie odcinać kolejne nakrętki. Nakrętki przyklejam na super-glue albo podobny wynalazek - najczęściej mam cały wyrwany pasek i albo smaruję nakrętkę albo miejsce do jej naklejenia (zalezy od rozmiaru, im mniejsze tym chętniej miejsce do naklejenia), przykładam pasek z nakrętkami, przyciskam igłą nakrętkę na moment i olfą odcinam pasek od umocowanej już nakrętki.

--

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (02-01-09 23:26)

 
03-01-09 11:48  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
bandi   

Czego by nie probowac tak czy siak sie rozwarstwia(przeciagnijcie palcem po przyklejonych juz i pomalowanych nakretkach czy srubach zobaczycie jak sie trzymaja!!).

Tektora z ktorej sa wycinane jest do bani, to spulchniony karton (jest on stosowany celowo zeby szybciej laser przepalil bez- ogladania sie na jakosc).


Ja na laser daje do ciecia karton gesty (iles tam gramow na cm 2, nie znam sie na tym biore na dotyk) w dodatku impregnowany KAPONEM!!!
(oczywiscie tnie mi to znajomy bo gdzie indziej uslyszycie ze soczewki sie zabrudza i inne durne wykrety co niema absolutnie pokrycia w rzeczywistosci a wszystko rozbija sie o czas ciecia, oni chca wyciac jak najdluzsze linie w jak najszybszym czasie bo placi sie za dlugosc cietej linii, STAD TEN BADZIEWIACKI KARTON!! bo szybko sie tnie i malo energii sie zuzywa), najciensze elementy da sie kleic bez problemu, po wycieciu sprawiaja wrazenie jak by byly wyciete z plastiku lub innego tworzywa.

Co by nie pisac i czego by nie zastosowac , jesli nie zostanie karton zaimpregnowany przed cieciem to zawsze beda rozwarstwienia.

--

 
03-01-09 19:57  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tu się całkowicie z Bandim zgodzę, a mało tego, sam się przekonałem że mniejsze "śrubki" (0,6-0,8mm) z Draf Modelu w większości nie są sześciokątami foremnymi...

--

GG 6801515

Post zmieniony (03-01-09 19:58)

 
07-01-09 22:52  Odp: [Technika] Problem z nakrętkami ciętymi laserem
greg   

Raz jeszcze dzięki za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam greg.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024