FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-12-05 22:28  USS ESSEX z MM - parę pytań
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Dopiero chce zacząć swoją przygode z modelarstwem, mam wielką prośbę. Potrzebuje pomocy, kogos kto poprawadzi mnie troche jak za reke :D odpowie na moje nierzadko trywialne pytania. Jako pierwszy model wybralem USS ESSEX z MM 7-8/95 model ten podobal mi sie od kiedy zobaczylem go jeszcze w stanie surowym u ojca jednego z moich kolegów. Teraz po czasie odezwal sie głos, ktory namawia mnie do sklejania :D. Bede w miar mozliwosci jak najczescie wystawial fotki modelu. Licze na wskazowki uwagi i surową krytykę :D która mam nadzieje nie wpłynie na moje silne postanowienie ukonczenia tegoż modelu. Juz na poczatku zapytam jak najlepiej skladac poszycie? tzn wycinac do lini czarnej czy zostawiac pasek bialego papieru i przyklejac na zakladkę??, za pomoc wielkie dzieki :D

 
10-12-05 22:40  Re: USS ESSEX
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tak na początek, to spróbuj zapoznać sie z kilkoma relacjami okrętowymi na forum. Twoje pierwsze pytanie dotyczące sklejania na zakładkę sugeruje, że model ci nie wyjdzie. Nigdy nie skleja się na zakładkę.
Na początek nie zaczynałbym od takiego kolosa, ale wybrałbym mniejszy model, który będzie mógł pokazac ci, z czym masz problemy przy sklejaniu. Duży kadłub to masa problemów ze spasowaniem. Nie uznaje litości dla najmniejszych niedokładości.
Wszelkie podstawowe informacje znajdziesz w dotychczasowych relacjach z budowy.
Ich spis znajduje się tu .

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (10-12-05 22:41)

 
10-12-05 22:44  Re: USS ESSEX
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kurcze a tak sie napaliłem, w ostatnich dniach przesledzilem wiekszą część opisów budowy okrętów, które ukazały sie na forum. Jesli juz nawet mam zmienic na mniejszy model to jaki proponujesz na początek ?? cos z MM bo mam tego mase na dysku :) nie wiem czemu ale jakos urzekaja mnie statki i nie mam ochoty na sklejanie samolotow :D. Jeszcze jedno pytanie jak dobrze wykonac poszycie, czy zebra szkieletu pokrywac cienka kalką koloru poszycia, jak to mialo miejsce w jednym z opisów, czy ten pomysl jest dobry. :) kurcze wciąg mnie to :D

 
10-12-05 23:23  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
Sam100   

hmm mase na dysku tzn chcesz drukowac sobie modele rozumiem tak ? nie kleic gotowe na kartonie ( czytaj kupione) ?

 
10-12-05 23:36  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

tak ale drukowac nie na zwyklym papierze tylko np blok techniczny mniej wicej tak jak jest to w mm czyli czesci poszyci kolorwane na technicznym a reszte na zwyklym ksero. Czy cos w tym zlego ??, a jak masz jakis fajny pomysl na poczatke dla mnie to podaj jaki :) sprawdze moze kupie na allegro jesli nie oplaca sie drukowac

 
10-12-05 23:41  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

neonew napisał:
>cos z MM bo mam tego mase na dysku :)(...) tak ale drukowac nie na zwyklym papierze tylko np blok techniczny mniej wicej >tak jak jest to w mm czyli czesci poszyci kolorwane na technicznym a reszte na zwyklym ksero. Czy cos w tym zlego ??

to jest piractwo

--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (10-12-05 23:42)

 
10-12-05 23:46  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 12:09)

 
10-12-05 23:47  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

czy naprawde w moich wypowiedziach widac chęc robienia czego przeciw komus?? bylo na necie z ciekawosci sciagnalem. Nie jest dla mnie probleme kupic MM tylko niech mi ktos powiec co na start :D (nie jestem piratem) czizys

 
10-12-05 23:48  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ze skanami MM z netu nie ma sensu sie bawić- szkoda czasu i tuszu, każda strona przeważnie ma inną rozdzielczość i różnej wielkości marginesy, w efekcie po wydruku model rzadko kiedy trzyma skale - ale to sie jeszcze da ścierpieć, gorsze jest to ze cześci mogą do siebie wcale nie prasować. Po drugie koszt tuszu - bardziej sie opłaca kupić na allegro model za parę zł, albo w bezpośrednio w LOKu za 5 zł.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
10-12-05 23:48  Re: USS ESSEX z MM - parę pytań
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ok yanis dzieki :) juz zamawiam :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024