FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-10-05 13:44  [pytanie] Comanche z Fly model
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jako, że ten model chodzi za mną już od jakiegoś czasu - znaczy się chęć kupna - mam pytanie. Widziałem już kilka zdjęć sklejonego "indianina", ale za każdym razem coś mi w nim nie pasowało... dzisiaj w końcu sam siebie chyba oświeciłem.
Nie wiem czy to wina fotografowania czy opracowania modelu, ale model na zdjęciach w porównaniu do oryginału wygląda jak baryła -zupełnie nie trzyma proporcji (foto modelu i oryginału poniżej).
Może ktoś ma ten model sklejony i mógłby potwierdzić, lub zaprzeczyć moim wątpliwością?



--
Sebastian GG: 8445811

 
09-10-05 18:31  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
pepo ciufakers   

kleilem ten model
jakos na baryłe mi nie wyglada -mozna cos wiecej apropo proporcji, bo ja nie widze nic nietrzymajacego proporcji

ps. sprobuje zamiescic zdjecia mojego comancha[jak sie uda]

 
09-10-05 18:43  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> jakos na baryłe mi nie wyglada -mozna cos wiecej apropo proporcji, bo ja nie widze nic nietrzymajacego proporcji

Np. wielkość osłony na śmigle (wirniku) ogonowym, wielkość modułu obserwacyjno-celowniczego (ta kopułka na dziobie), kształt kabiny załogi (jakiś taki ściśnęty)...

> ps. sprobuje zamiescic zdjecia mojego comancha[jak sie uda]

Byłbym wdzięczny

--
Sebastian GG: 8445811

 
09-10-05 18:50  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
pepo ciufakers   

a o to moje cacko [dawno dawno temu klejony-jakiss hmm 1997-98 rok ]








Post zmieniony (09-10-05 23:19)

 
09-10-05 19:15  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję bardzo za fotki pepo... Z ciekawości nałożyłem 2 zdjęcia boczne - prawdziwego śmigłowca i twojego modelu - na siebie i oto co mi wyszło:



Na czerwono zaznaczony śmigłowiec prawdziwy, na niebiesko model.
Tak jak mi się wydawało - osłona tylnego śmigła jest za duża a z przodem też coś nie bangla :-/

Ehh... chyba go sobie odpuszczę..

--
Sebastian GG: 8445811

 
09-10-05 22:28  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
$niegoo 

 

hm...a ja jakiś czas temu biłem się dośc mocno o niego na Allegro....i przez was się teraz będę zamartwiał "czy było warto?" :-)

a BTW chyba nie ma konkurencyjnego wydawnictwa, więc nie ma co wybrzydzać tylko lepić.....a może kolega pokusi się o jakiś projekt poprawki?

--
5500664
Prawo Kociej Termodynamiki:
Ciepło przepływa z cieplejszego do chłodniejszego ciała, za wyjątkiem kota, gdzie całe ciepło przepływa do kota.

 
09-10-05 22:48  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Zrób jednak miniaturki. Bardzo prosze.

--
Fanatyk Kartonu

 
09-10-05 23:27  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
komandor 

 

bastyan : Faktycznie roznice sa widoczne golym okiem,jednak TWoje porownanie ma sens tylko przy zalozeniu,ze zdjecie modelu i oryginaly zostalo zrobione pod tym samym katem..... Pozdrawiam

 
09-10-05 23:35  Re: [pytanie] Comanche z Fly model
pepo ciufakers   

wydaje mi sie, ze w tym przypadku chodzi o szerokosc przedniej czesci obudowy wirnika

--
pepo ciufakers

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024