FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-05 16:13  [R/G] E13A Jake i inne wodnopłaty IJN
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

W 1937 roku Kaikun Koku Hombu ( po naszemu Departament Uzbrojenia :) ) opracowała założenia konstrukcyjne 12 shi na następcę pokładowego, pływakowego samolotu rozpoznawczego E7K. W wyniku prac w firmie Aichi powstał projekt, jak na owe czasy rewolucyjnej, jednopłatowej maszyny o konstrukcji całkowicie metalowej, podpartej na dwóch pływakach. W czasie działań wojennych samoloty te oddały nieocenione usługi japońskiej flocie patrolując linie komunikacyjne, zwalczając okręty podwodne lecz nade wszystko były "oczyma" uderzeniowych jednostek nawodnych.

Maszyna ta, jest uzupełnieniem "grupy lotniczej" na pokładzie IJN Takao, wraz z dwoma F1M Pete. Jako ostatnia również pozostała do zbudowania w przystoczniowych zakładach lotniczych.

Niestety, początki nie były łatwe. Zawarte w przesłanych przez zakłady ze Stegny Gdańskiej - "AH" Industries :) plany pozostawiały wiele do życzenia. Kadłub z dwóch części, pływaki z trzech - cesarscy inżynierowie złapali się za głowę: " Jak to może latać ?" , obalili na rozruch komórek mózgowych kilka krzynek napoju na cztery litery i zalogowali się na www.allegro.pl szukając innych ofert :) Z dostępnych materiałów wybrano Jake-a made by Modelcard, zapłacono zebranymi od chłopów ( dobrowolnie :) ) jenami i przystąpiono do pracy.

Kreslarze wykreślili wyposażenie kabiny, spawacze złożyli to wszystko do ...całości...:) , malarze pomalowali. Poniżej kilka fotek. Ze względu na istniejace ograniczenia w przepływie informacji i chęć ukrycia postępu prac przed aliantami, zaleca się po obejrzeniu fotek poddać się kasacji pamięci oraz wpisanie: format "x" : - gdzie w miejsce "x" wstawiamy literę odpowiadająca oznaczeniu naszego dysku twardego :)















Post zmieniony (17-07-05 22:48)




Post zmieniony (20-10-09 22:22)

 
28-03-05 17:06  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A gdzie są klamerki na pasy??? C o to jest??? Niesamowite.

 
28-03-05 17:10  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Jake w całej okazałości poniżej:



zdjęcie, tajne w swej naturze przepuścili przekupni wartownicy zakładów.... zostali już za to wyznaczeni do dobrolnego zgłoszenia się do garnizonu na Aleutach , wydano im po parze ciepłych skarpet i słuch po nich zaginął ...

Nasi technicy nie potrafią rozgryźć pewnego problemu. Na zdjęciu poniżej, bezpośrednio nad Hinomaru, znajduje się antena. Tak jak i widoczny KM strzelca, nie była ona standardowym wyposażeniem tych maszyn. Do czego mogła służyć - czy stanowiła element łączności czy bardziej może wykrywania ?



Za poprawną odpowiedź Yokosuka Industries proponuje 3 miesięczny staż w naszych zakładach, na bardzo odpowiedzialnym stanowisku "Kierownika Zaopatrzenia w Materiały Pędnę i Popędne" Chwilowo jest one wolne, poprzednia osoba też dostała ciepłe skarpety ....




Post zmieniony (20-10-09 21:48)

 
28-03-05 17:14  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
Legionista   

To chyba antena radaru, a samolocik nieprawdopodobny !! :)

Better Dead Than Red

 
28-03-05 18:43  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
Stoker_PL 



Na Forum:
Galerie - 1
 

ale fajne to :)
a jakie to takie male :)

 
28-03-05 19:16  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Najprawdopodobniej jest to antena radaru - podobne były montowane na B6N2 model 12 (TENZAN)

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
28-03-05 22:11  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dzięki za info.

Dość dziwne miejsce na zamontowanie anten radaru, nie ? Krawędź natarcia płata byłaby chyba bardziej odpowiednia ...


 
28-03-05 23:18  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Takie ustrojstwa montowano też na H8K "Emily" w nosie, tyle że większe i w większej ilości ;o) Więc prawie napewno to są anteny radaru.
1:200 robi się coraz popularniejszą skalą wśród samolotowców... czyżby nowy trend na rynku. Modele drożeją więc może wydawcy zaczną puszczać takie modele? Mikromodelarstwo dla ubogich ;-)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
29-03-05 06:10  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
Mirek 



 - 2

To jest antena radaru typu Yagi do wykrywania celow nawodnych.

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
29-03-05 07:28  Re: [relacja] moje oczy - czyli E13A Jake
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

W Tenzanie była montowana w tym samym miesjcu - na boku kadłuba

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024