FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-10-05 22:05  [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Patrząc na ostatnie duble wydawnicze pomyślałem sobie, że wydawcy być może nie wiedzą już, co wydawać i podbierają tematy konkurencji ;)

Dlatego postanowiłem stworzyć swoją "listę życzeń". Wątek zakładam, żeby inni wypowiedzieli się nt. moich propozycji, lub dopisali swoje - być może pozwoli to stworzyć jakiś ranking "najbardziej oczekiwanych".


Wiem, że podobny wątek się gdzieś już przewijał, ale jakoś nie mogłem go odnaleźć - dlatego zakładam swój.

Propozycje:

1) śmigłowce MIL-a, od Mi-1(!!) poczynając, poprzez Mi-2, 4(!!), 6 8/17, 10, 12 (te ostatnie to niestety chyba tylko sfera marzeń...) Na dzien dzisiejszy chcę zebrać ich kolekcję z plastiku, bo w kartonie kompletna SAHARA w tym temacie.

2) śmigłowce Kamova - dostepne na tą chwilę tylko z A-modelu 1/72 plastik. Piękne maszyny (oczywiście zaczynając także od pierwszych konstrukcji)

3) AN-2 - ciekawy, popularny samolot, chyba tylko GPM wydał z kartonu i to już jakiś czas temu

4) TS-11 Iskra

5) I-22 Iryda (oprócz MM wydal ktoś?)

6) Samoloty Mikojana i Gurewicza, od MIG-a 15, poprzez 2(!!)1 aż do 29(!!!) i dalej(?)

7) wasze propozycje...?


Stworzenie tego spisu zajęło mi moment - to tylko to, co najbardziej mi po głowie chodzi i KAŻDĄ z tych pozycji kupię na 1000%, jak tylko ukaże się wydana na dobrym poziomie.

Pozdrowienia

PS. ja wiem że mało pisze na forum, ale czytam regularnie :)


Modelarstwo zbliża ludzi.

Post zmieniony (03-10-05 22:08)

 
03-10-05 22:13  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeśli chodzi o mnie, to najlepiej japoniec: Ise .A jeśli chodzi o inne kraje to nowe wydanie USS Arizony (BB-39) oraz wydanie francuskiego pancernika Strasbourg (lub Dunkerque).

 
03-10-05 22:16  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
komandor 

 

Ja zaproponowalbym (tutaj prosba szczegolnie do Pana Andrzeja Halinskiego) wydanie Richelieu conajmneij na takim poziomie jak King George V.Dawno ktos tego okretu nie wydal,a jest to piekna konstrukcja....
pozdrawiam,
Jacek

 
03-10-05 22:28  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Moja lista niemal w 100% identyczna jak Kermita ! Nic bym nie dodał, może bym o czymś zapomniał, o czym Kermit nie raczył zapomnieć ! Dokładnie czegoś takiego samego bym sobie życzył i kupiłbym, choćby model miałbyć nie sklejony, albo rozbabrany i zostawiony, ale wywalony do kosza (z różnych przyczyn). Normalnie telepatia jakaś :D

Pozdrawiam!

--
________
MMZ ;)

 
03-10-05 22:29  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
Mariusz S.   

To może i ja dorzuce swoje prywatne życzenia -
H.M.S. Repulse,
Oktiabrskaja Rewolucje,
Jagdpanthere
i może coś co napewno nigdy nie było wydane w kartonie (chyba że miałem śpiączkę i o tym nie wiem) czołg Turan lub niszczyciel czołgów Nimród,
a i zapomniał bym popieram także typy kapeka w 100%



Post zmieniony (03-10-05 22:44)

 
03-10-05 22:36  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
panzer12   

jagdpanzer IV lang
I - 153
IK-3

 
03-10-05 22:42  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to moja, "pancerna" lista życzeń:
1. Wypasiony Koenigstiger,
2. KV-1, KV-2
3. Sd.Kfz 232 (Fu)
4. SdKfz 184 Ferdinand-Elefant - full opcja
5. Sturmpanzer VI "Sturmtiger" - był już wydany ale na niskim poziomie
6. Marder II, III
7. Sturmpanzer II "Bison"
8. Sd. Kfz. 124 "Wespe"
9. Jagdpanzer V "Jagdpanther" - było blisko realizacji, niestety złośliwość rzeczy martwych :-/
10. Churchill Mk.IV A22

Moja lista jest długa, kupiłbym model każdego z wymienionych pojazdów. Projektanci kołowi - do roboty !!! :D:D

--
Panther

 
03-10-05 22:43  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

okręty:
Japońskie: Nagato, Takao, Tone,.
Niemieskie: Prinz Eugene
Rosyjskie: cokolwiek....
Polskie: powojene niszczyciele- na porządnym poziomie

pojazdy:
T-35, T-34/100, T-44, Su-100, ASU-85, T-54, T-55, T-62, uaz-469, BTR-60, T-72, T-80, T-90 -po kilka wersji każdego do wyboru.
Lotnictwo:
Mi-2, Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-28, Sokół, Ka-27, Ka-50- w zasadzie byly ale dawno i pyrzydaly by sie na nowszym poziomie
MiG-15 i nowsze
i cala masa innych

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-10-05 22:48  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kermeet, to je ono :-)
Proponowałbym jeszcze rozwinięcie o samoloty polskie przed 1939, chociażby Fokkera F.VII, ale z tym zakresem tematycznym już całkiem nieźle zaczął sobie radzić CardPlane (i chwała mu za to :-))

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-10-05 22:49  Re: [Do wydawców] moje propozycje wydawnicze
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Zapomniałem dodać - ta moja lista to tylko lotnictwo, nad okrętami się nie zastanawiałem, ale dobrze, ze dopisujecie także okręty i pancerkę. Richelieu też z chęcią zobaczyłbym nowe wydanie (czyt. kupił;). Nawet zamiast ZUIKAKU.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024