FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-05-05 20:55  [Nowość] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,
Już od poniedziałku (10. maja) zaczynamy wysyłać do odbiorców indywidualnych modele HMS Saumarez. Model wydany został w skali 1:200, a jego autorem jest znany wszystkim Adrian Kacz. Model jest skomplikowany i zawiera sporo detali o małych wymiarach. Części zajmuję 11 arkuszy A4, instrukcja składa się z ok. 60 rysunków i zdjęć oraz 5 stron tekstu. Części jest ..., hmm a może ..., w sumie bardzo dużo jest częsci :)

Cena detaliczna to 25zł

Zdjęcia modelu mozna oglądać na stronie wydawnictwa http://www.wak.pl

W ofercie znajdują się nadał: ORP Błyskawica i EMF "30" Roadster.



a oto kawałek instrukcji:



-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
05-05-05 21:25  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model bardzo fajny, ale co za "spec od marketingu" wymyślił napis na okładce "Pogromca Scharnhorsta..."?!! wiem, czepiam sie, ale jakoś tak to tandetnie brzmi... (bez urazy)

Sebastian GG: 8445811

 
05-05-05 23:41  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mam nadzieje, ze mozna bedzie kupic ten model w Kruszwicy?

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
06-05-05 00:25  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Hook6   

 

Z tego co wiem to na 100% będzie można kupić modele u Homika w Kruszwicy.

 
06-05-05 09:37  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele WAK (EMF, Błyskawica, Saumarez i Kitten) będzie można kupić w Kruszwicy i Radomiu (tydzień po K.).

Co do napisu, to miał być w orginale dłuższy, ale się nie zmieścił (coś tam o palcu było :D. Problem z Saumarezem jest ten, że jest to okręt znany "fachmanom", dla "laika" ta nazwa nic nie mówi (kolega "tankista" pytał mnie czy to ten pancernik co mam wydać :), a tekst "pogromca Scharnhorsta i Haguro" może i jest troszkę nastawiony "pod sprzedaż", ale modeli nie wydaje się dla samego wydawania, niestety.

Aha odpowiadam na pytanie "z ilu częsci składa się działko 2x40mm" - ok.50

 
06-05-05 11:21  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>...WAK napisał:

>....dla "laika" ta nazwa nic nie mówi...

Tak, wsrod wielu nic mi - laikowi nie mowiacych nazw modeli okretow migajacych tylko przed oczami, to pierwszy raz kiedy mnie to zainteresowalo i zaciekawilo. Dobry ruch, Homik :)

 
06-05-05 12:42  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

To dobrze że jest - biore kase do Kruszwicy :D

PozdrawiamKojak

 
06-05-05 17:54  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> Co do napisu, to miał być w orginale dłuższy, ale się nie zmieścił
można widzieć jaki? ;->

> a tekst "pogromca Scharnhorsta i Haguro" może i jest troszkę nastawiony "pod sprzedaż", ale modeli nie wydaje się dla samego wydawania, niestety.
doookładnie ...

Sebastian GG: 8445811

 
07-05-05 17:01  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hmm, jakby to powiedzieć ... sezon polowań na Saumarezy uważam za otwarty :)
Dostałem dziś "tira" z modelami (1/4 nakładu, reszta potem) i już zostały wysłane pierwsze paczki do sklepów. Sądzę że od poniedziałku model będzie dostępny nie tylko u mnie ale też w GPM, Gryfhobby, Paperhobby, .............. etc.

Co sądzę o produkcie finalnym? Odpowiedz będzie subiektywna, bo to w końcu mój model, ale wyszedł bardzo dobrze. Przy pakowaniu przejrzałem losowo ze 100 sztuk i nie znalazłem ani jednego babola drukarskiego, o merytorycznych nie mówię, bo być "nie powinno".

Można się "czepiać", że pewna ilość okładek tylnich (tam gdzie jest podstawka) jest "pobrudzona" na krawędziach od czarnej farby okładki przedniej,ale to nic nie szkodzi modelowi. Wyeliminowanie tego wymaga lakierowania okładki, czyli zwiekszenia przy okazji jej gramatury, czyli mówiąc po prostu CENY. Mam nadzieję że ten "defekt" zostanie puszczony w niepamięć, a rozwiązanie tańsze już mam, ale ciiiii.

Sam model to sami zobaczycie, ale na pewno warto mi tu wspomnić o instrukcji, Oprócz pełnej instrukcji słownej (nie w stylu "częsci od 1-100 przykleić jak na rysunku", tylko porządne 5 stron bitego tekstu), na każdym z wielu rysunków, każdy element "nie-kartonowy" jest wydrukowany w czerwonym kolorze. Dzięki temu wszystko jest bardzo czytelne, mi się podoba.

Podsumowując, bardzo porządny niszczyciel nam wyszedł. Sam bym go kupił, ale .... :D

 
07-05-05 17:43  Re: [już jest] WAK03 - HMS Saumarez 1:200
Hook6   

 

...brak kasy na tyle nowości? Masz to samo co ja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024