FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-07-05 16:02  [Relacja] F-82 Twin Mustang - GPM
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Model nad którym pracuje od pewnego czasu to F82 Twin Mustang, króty brał udział w wojnie w Korei na początku lat 50 minionego stulecia. Chciałbym zaprezentować kilka fotek z budowy tej ciekawej konstrukcji. Od niedawna mam dostęp do cyfrówki i dlatego nie podjąłem sie relacji, ale gdy tylko wpadła mi w ręce chciałem zaprezentować owoce mojej pracy:) Model wykonuje w standardzie, bez ulepszeń. Mustang praktycznie skleja sie sam, jednak autor nie wystrzegł sie jednego błędu przy konstrukcji segmrntu 9, mam na mysli łączenie między segmentami 8 i 9. Można to łączenie wykonać na metode 2 wręg lub wręgi i okleiny, ja w każdym kadłubie zrobiłem to inaczej;) Rówinież instrukcja i rysunki są czasami niejasne, ale z tym można sobie poradzić. Model jest dośc trudny w budowie i każda najmniejsza pomyłka nawet o dziesiąte części milimetra kończy sie nieciakawie. Poniżej prezentuje zdjęcia modelu w budowie.

Oczywiście okładka, która jest według mnie rewelacyjna:]



Tak prezentuje sie sam centropłat i km-y [pomalowałem je odpowiednią plakatówką bo oryginalne mi nie do końca mi sie podobały].



Części kadłuba przed sklejeniem.



Obydwa kadłuby i centropłat.



A tak to sie prezentuje akutalnie, model nie jest jeszcze sklejony, tylko złożony "do kupy".



Poszczególne podzespoły:





W najbliższym czasie postaram sie dorzucic nowe zdjęcia, jak prace będą postępowały. Prosze o uwagi i o opinie związane z budową modelu.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
11-07-05 16:06  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
ttron   

Krzysiek ale się ładnych bliźniaków dorobiłeś:D:D

Pozdrawiam

 
11-07-05 17:11  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
AWOT   

Uwazaj jak będziesz sklejał zasobnik z radarem, wkredł się tam błąd (prawdopodobnie w trakcie importu z AMAPI do CORELA) i poszycie jest za duże w stosunku do szkieletu.
Pozdrawiam
AWOT


AWOT

 
11-07-05 17:49  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

dzieki za tę uwage, napewno sie przyda;)

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
19-07-05 09:49  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Dziś skończyłem drugi kadłub, jeszcze tylko statecznik poziomy i ster wysokości. Może wieczorem zamieszcze fotki posklejanego modelu tzn. kadłuby, centropłat i statecznik razem. W tym tygodniu powinny powsatać skrzydła i wreszcie mój Twin jakoś będzie wyglądał:]

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
04-08-05 14:54  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Po wielkich perturbacjach i problemach życiowych kolejna porcja zdjęć z budowy "bliżniaka". Troche zeszło zanim zrobiłem zdjęcia ale nie miałem dostępu do cyfrówki. poza tym mam dużo spraw na głowie związanych ze studiami.
Jak widać kadłuby są już przyklejone do centropłatu. Bałem sie że całość może nie trzymać symetrii ale wszystko jest w pożądku i jestem z siebie zadowolony. Kadłuby trzymają symetrie, a centropłat i statecznik są do siebie równolwgłe. Tak to mniej więcej wygląda. Fotki są troche średniej jakości ale musze sie jakoś z tym pogodzić. Na zdjęciach widać wszelkie niedociągnięcia w retuszu i widze że musze sie do niego bardziej przyłożyc;)





Prace trwają również nad prawym skrzydłem i wlotem do prawej chłodnicy.




I na koniec całość kadłuby wraz ze skrzydłem;)



Teraz zabieram sie za klapy i lotki, w miedzy czasie powstaną oba wloty i drugie skrzydło. Musze jeszcze zdobyć przeszklenie do kabin, a to może być mały problem:/
Czekam na wasze opinie i uwagi odnośnie modelu.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
04-08-05 17:06  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
Tasior   

A ja mam takie pytanie. DO CZEGO SŁUŻYŁO to cudactwo ??? Kiedyś coś słyszałem, że do holowania szybowców desantowych, ale to robiły też bombowce. ZGRABNE toto nie jest... :P

BORN TO LOOSE, LIVE TO WIN !!!

 
04-08-05 17:24  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Chodziło o samolot do eskortowania bombowców na długich trasach. Jeden pilot leciał a drugi spał. Dodatkowo przy większym samolocie zwiększał sie zapas paliwa.
Jak sie myle to mnie poprawcie:)

Pozdrawiak

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-08-05 20:24  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kat ma całkowita racje;) Oprócz tego Twin Mustang był myśliwcem nocnym i stąd też czarne malowanie. A ciekawostką jest to że ta maszyna wparła ze służby słynną "Czarną Wdowe". A to czy samolot sie komus podoba to juz rzecz gustu, dla mnie F-82 jest ewenementem, takim jak Me-109Z czy He-111Z. Jednak do ten "amerykaniec" podbił moje serce i od kąd kleje modele zawsze chciałem mieć ten samolot w swojej kolekcji.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
05-08-05 23:07  Re: [fotki z budowy] F-82 Twin Mustang [GPM]
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

model prezentuje się bardzo dobrze
fajny temat i jeszcze fajniejsze wykonanie
no i ta siła ognia...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024