FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-10-04 15:42  [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nowe info na stronie GPM...... wraz z ciekawym zdjęciem!

2 drezyny pancerne:
Artilleriwagen (drezyna z wieżą od Pz. IV)
Kommandowagen (drezyna w wersji dowódczej)

Konstrukcje bardzooo ciekawe!



Tylko jeżeli to możliwe.... apel...... malowanie zimowe!!!! ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
22-10-04 16:37  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Artilleriwagen (drezyna z wieżą od Pz. IV) super kupie

 
23-10-04 16:14  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Też chciałbym tą drezynę artyleryjską dołaczyć do kolekcji i na pewno ją kupię. Fakt, że od tej kolorystyki Afrika Korps Gelb, lub Wehrmacht Oliwe można byłoby na chwilę odejść w kierunku czegoś oryginalniejszego.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
23-10-04 20:13  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Kolniak 

 - 3

To cóś jest wystawione w Skawinie i... nie robi powalającego wrażenia :)

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
24-10-04 01:38  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wersję dowódczą planował ProModel. Zrezygnował, bo za mała objętościowo... Zatem rozumiem, że oba modele będą w jednym zeszycie?

 
24-10-04 12:19  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
bandi   

Bardzo interesujące modele , faktycznie w tym malowaniu nie bardzo robią wrażenie, no cóż w takim niestety chyba pozostaną bo jest najtańsze(jednokolorowe)

 
24-10-04 12:28  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już się nasycylismy kolorami pustynnymi po modelach Panzerz III, SdKfz 250 i 251!

Jak dla mnie najbardziej porządane jest malowanie zimowe.... i zwykłe panzergrau :-)

A oto przykład z opakowania modelu plastikowego:
http://img.allegro.pl/photos/oryginal/33/3309/330919/33091964
http://img.allegro.pl/photos/oryginal/33/3309/330919/33091941

Pozdrawiam!
Michał

 
24-10-04 12:44  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
bandi   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
no pięknie , ja bym to widział na przykład w takim malowaniu jak na fotce.
(jest to zreszyą trzeci typ tej drezyny- do przewozu piechoty)

 
24-10-04 18:09  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Co do malowania, to ja nie mam zasadniczo zbyt wygórowanych wymagań, bo i tak nie robię w standardzie i zawsze wyszukuję taki typ kamuflażu, który mi odpowiada, a że niekiedy jest on zgodny z proponowanym przez wydawnictwo wydrukiem to tylko go poprawiam mając gotowy wzorzec plam maskujących. Ale w pełni zgadzam sie z Michałem, że tej "żółci" o różnych odcieniach ostatnio było w pancerce zbyt dużo.
A gdyby tak podsunąć wydawcom ten pomysł żeby jedną stronę w modelu (nawet tą gdzie są rzuty pojazdu) poświęcili na kilka przykładów oryginalnych malowań danego typu pojazdu. I wcale nie musi być to w kolorze, ale wystarczy system odcieni czarno-białych lub sposób odmiennego kreskowania z opisem jaki kolor odpowiada danemu kreskowaniu. Nie podnosiłoby to zbytnio kosztów wydruku, a byłby to ukłon w stronę tej rzeszy modelarzy, którzy i tak malują swoje modele, a standardowcy i tak kleiliby bez zmian.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
24-10-04 22:31  Re: [zapowiedź] GPM - Drezyny pancerne!
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ja naprawdę daleki jestem od marudzenia i utyskiwania na temat barw modeli, bo jest mi to najzupełniej obojętne, tym bardziej,że robię je dla własnej satysfakcji, sam maluję i nie wystawiam ich na konkursach bo już i może wiek nie ten.Nie chciałbym też aby wątek Michała o drezynach przerodził się w zażartą dyskusję na temat szaty graficznej jakiegokolwiek wydawnictwa co do malowania danego typu modelu.
Są to po prostu moje osobiste odczucia i refleksje na podstawie obserwacji.A poza tym nie chciałoby mi się przeglądać kilkudziesięciu nie sklejonych modeli wozów bojowych z różnych wydawnictw (bo te ponad 50 wozów pancernych sklejonych przeze mnie ma barwy, które wybrałem sam z różnych źródeł) aby udowadniać swoje racje.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024