FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-09-04 19:33  Rady Dla Poczatkujacych...
didzejek7   

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum choc przegladam je juz od jakiegos czasu. Niedawno zaczalem swoja przygode z modelarstwem kartonowym. Wciagnelo mnie to bardzo. Ogladajac niektore modele na forum poprostu opada szczeka i niewiem czy kiedykolwiek dojde do takiej wprawy. Jak narazie kleje swoj 3 model (2 pierwsze nie wytrzymaly moich nerwow) moze wyglada troche pokracznie ale to dopiero poczatek bo kleje od ok 3 tygodni. I wlasnie zwracam sie z prosba do doswiadczonych modelarzy na tym forum - jakich zasad powinno sie przestrzegac, na co uwazac i co brac pod uwage klejac modele?? Pozdrawam wszystkich forumowiczow.

Twój Sukces Zależy Tylko Od Ciebie!!!

 
11-09-04 20:05  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

OJ chlopie poruszyles temat rzeke :-) Najprosciej bedzie jezeli pogrzebiesz w forum, albo uderzaj na czata albo GG.

 
11-09-04 20:09  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
didzejek7   

Chodzi mi raczej o takie podstawowe rady na poczatek aby sie nie zrazic za bardzo bo czasem jest ciezko i moje nerwy daja o sobie znac.

Twój Sukces Zależy Tylko Od Ciebie!!!

 
11-09-04 20:26  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

didzejek7 napisał:
>moje nerwy daja o sobie znac

Jeśli jesteś nerwowy to daj sobie spokój z modelarstwem;-)
A tak na seria, to pierwsza i najważniejsz rada... cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, bo bez niej nigdzie nie zajdziesz.

pozdrawiam
Piotr


 
11-09-04 20:54  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam Cię didzejek7, fajnie że tu wpadłeś.
Jeśli idzie o porady to bazując na własnym doświadczeniu powiem Ci tak. Klej tylko wtedy kiedy masz na to ochotę, choćby i przez 5 minut dziennie. Pamiętaj ,to nie wyścigi i nikt Cię nie goni. Jeśli coś Ci nie wychodzi akurat tego dnia, lub cierpliwośći nie starcza po prostu przerwij robotę i wróć do modelu kiedy będziesz miał na niego ochotę. Ale wróć. To bardzo ważne. Pamiętaj, nic na siłę. Są w życiu każdego z nas dni gorsze i lepsze, wykorzystaj to proszę. Staraj kleić się przede wszystkim tylko te modele które lubisz, wtedy motywacja do pracy jest większa a i chęci starcza na dłużej. Rozumiem, że dałem Ci porady natury psychologicznej, co do warsztatu to albo pytaj, albo przejrzyj forum, albowiem rzeczywiście jest to temat rzeka.
Życzę wytrwałości, miłej zabawy i dużo satysfakcji z wykonywanych modeli.
Big Boy.

Parowóz... to jest TO!!!

 
11-09-04 21:44  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
didzejek7   

Big Boy dzieki za rady - na pewno wezme je sobie do serca. A co do moich nerwow to jest tak ze cos mi nie wyjdzie, zdenerwuje sie, zostawie model na chwilke ale pozniej i tak do niego wracam bo mam checi. Jakby ktos mial jeszcze jakies rady to z checia wyslucham, napewno sie przydadza.

Twój Sukces Zależy Tylko Od Ciebie!!!

 
11-09-04 22:15  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wiesz Didźejek jezeli chodzi o części to mam dla ciebie radę nic na siłeś tzn żeżeli nie wchodzi to już nie wejdzie i wtedy musisz kombinować. Jka coś ci nie wyjdzie to spróbuj podmalować. Jak masz skleić 3 części to sklej najpierw 2 porządnie a po wyschnieciu kleju doklej trzecią. Myj często ręce. Kleju nakładaj mało i tylko wykałaczkami albo oczymś takim. Jka se cos przypomne to ci jescze powiem .

 
11-09-04 22:21  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

rada1: dokladniwycinaj i formuj kazda czesc, element ma trzymac ksztalt w miare mozliwosci sam, a klej go ma przytszymywac w jednym miejscu
rada2: jak masz jakis maly detal ktory nie chce sie uformowac to nie zalewaj go calego klejem bo to tylko pogorszy sprawe.
rada3: 3 razy przymiez a raz przyklej. Jak nie pasuje to zrob korekte, to tylko papier, a papier jest plastyczny
zycze powodzenia

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
11-09-04 22:22  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
didzejek7   

Panczo wlasnie tak rozwalilem 1 model bo klej jeszcze byl jeszcze swiezy a ja chcialem przyklejac dalej i sie rozwalilo;-) ale teraz mam nauczke i juz tak nie robie.

Twój Sukces Zależy Tylko Od Ciebie!!!

 
11-09-04 22:26  Re: Rady Dla Poczatkujacych...
didzejek7   

kat666 nie stosowanie sie do rady nr3 zepsulo moj 2 model... ale jak to sie mowi "do 3 razy sztuka" Swoj trzeci model na pewno skleje do konca i nie poddam sie bez walki. Wlasnie o takie rady mi chodzi.

Twój Sukces Zależy Tylko Od Ciebie!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024