FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-10-22 09:29  [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Grzegorz   

Klej CA jest powszechnie używany jako wypełniacz ubytków - nie tylko w modelarstwie, ale tez np. w stolarstwie. Oglądając filmy na YT o stolarstwie zauważyłem, że klej CA jest używany bardzo często wraz z aktywatorem, a stolarze stosują go w pomieszczeniu zamkniętym, nie używając żadnych masek przeciw oparom. Mam aktywator firmy Senus, który ma na etykiecie ostrzeżenie o szkodliwości, konieczności stosowania w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz itp. Zresztą on bardzo śmierdzi, więc i tak praktycznie mogę go używać tylko na balkonie, co jest mocną uciążliwością. Czy możecie polecić jakiś "zdrowszy" aktywator (jeśli taki w ogóle istnieje, bo mi się nie udało znaleźć)?

 
17-10-22 10:54  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

pochuchaj z bliska na spoinę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-10-22 11:06  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Grzegorz   

@Piterpanzer - czujesz się lepiej? :)) Poza tym twoja odpowiedź łamie co najmniej 3. i 5. punkt regulaminu forum.

 
17-10-22 11:11  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wbrew pozorom , to nie jest żart.
Aktywatorem jest para wodna.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
17-10-22 17:06  Odp: [T]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Grzegorz nim cokolwiek zanegujesz spróbuj, CA to w końcu klej tkankowy, wymyślony do natychmiastowego zamykania ran postrzałowych, a wilgoć i temperatura przyspieszają reakcją wiązania.
Jeśli kleję na sztywno, na CA różnego rodzaju ruszające się względem siebie elementy i zależy mi na przyspieszeniu uzyskania spoiny to chucham na miejsce łączenia cały czas trzymając.
Teraz czekam na słowo przepraszam, bo twoja niewiedza, w końcu zadałeś pytanie, nie tłumaczy bezczelności.

--

Post zmieniony (17-10-22 17:08)

 
17-10-22 19:45  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pary klejów CA są trujace. Nie wolno kleic nimi dużych powierzchni.
Trzeba też uważać bo kleje te są łatwopalne.
A aktywator chuchany jest w naszych zastosowaniach najlepszy. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
18-10-22 00:30  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Niech pierwszy rzuci kamień ten, który nigdy nie chuchał żeby przyszybczyć schnięcie CA :)))))))))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
18-10-22 04:30  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Powiem tak nie wiem jaki jest aktywator co kleju CA . Ale wiem jak przykleić detale na super expres i nie do ruszenia butaprenem , ano w ten sposób że jedną z powierzchni styku smarujemy butaprenem (w każdym razie z Dorexa), a drugą powlekamy CA. I składamy po czym jest nie do ruszenia. Metoda szczególnie przydatna do klejenia wahaczy i kół napędowych do pojazdów gasienicowych niemieckich gdzie gąsienicy nie da się przepchnąć po przyklejeniu koła napędowego i trzeba najpierw założyć gąsienice na koło napędowego i dopiero je naklejać. Tak że mogę stwierdzić że Butapren jest aktywatorem jesli nawet jest odwrotnie.

 
18-10-22 18:23  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Greg77   

Tak generalnie ja w tym wątku czekam na przeprosiny autora - które powinny nastąpić ponieważ ich brak - choć nie patrzę - łamie co najmniej 3. i 5. punkt regulaminu forum.
Do tego ze względu na brak reakcji od ponad 24 h - autor jako osoba grożąca ląduje na mojej czarnej liście.
Dostał życzliwą i prawdziwą odpowiedź, zagroził szanowanemu członkowi Forum i nie potrafi przyznać się do błędu.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
18-10-22 19:13  Odp: [T]
Greg77   

Nieaktualne

--

Post zmieniony (19-10-22 16:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024