FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-02-04 19:18  Do wydawców i projektantów
Marcin   

Szanowni Wydawcy i Projektanci

Od pewnego czasu prowadze sklep modelarski w pewnym mieście. Rynek u nas jest narazie w powijakach. Owszem są modelarze, ale oni są wychowani na "Małym Modelarzu". Niewielu jest młodych i chetnych. Czesto ojciec chce przekazać swoją wiedze synowi (lub córce). Szuka prostego modelu kartonowego. Przychodzą do mnie do sklepu i proszą o proste modele dla dziecka. I tu pojawaia się problem !!!!!
Nie jestem w stanie zaspokoic potrzeb klienta. Na naszym rynku pojawia sie stosunkowo mało wycinanek dla osób "raczkujących". Drukujemy bardzo dużo modeli dla doświadczonych "wyjadaczy". Odważę sie napisać, że są to modele dla mistrzów. Naprawdę trudno jest znaleść "banalny" model dla dziecka. Jeśli nie zadbamy o łatwe wycinanki to młodzi ludzie nie będę mieli jak zacząć swojej kariery. A jeśli zniechęcimy nasze "latorośle" do tego hobby, to za niedługo nie będzie z kim konkurowac w konkursach modelarskich. Dawno "Mały Modelarz" drukował taki proste modele np. Fiat 126 p. Dosłownie kilka elementów, ładne malowanie, proste w wycinaniu i tanie. Moze zrobić coś podobnego dla młodych.
Tak więc mam prośbę do Wydawców i Projektantów, aby się zastanowili na moją propozycją. A Kolegów Modelarzy proszę o opinię.

Z poważaniem
Marcin

 
03-02-04 19:45  Re: Do wydawców i projektantów
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Już nie raz i nie dwa były prowadzone dyskusje na ten temat......I nigdy chyba nie udało się wyznaczyć jakiegoś "złotego środka". Zawsze pojawiało się jakieś "ale". Ale niezaprzeczalne jest to, że proste modele powinny się pojawiać (o tych bardziej skomplikowanych oczywiście nie zapominając : ) ).

 
03-02-04 20:20  Re: Do wydawców i projektantów
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

generalnie na internecie znajduje sie cala masa prostych modeli np. domkow i innych takich...
zawsze mozna polecic latorosli jakis samolocik w skali 1:50...sa one dosc proste

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
03-02-04 20:33  Re: Do wydawców i projektantów
Waldemar   

Marcin właśnie dziś odebrałem przesyłkę z modelami kartonywymi naszych południowych sąsiadów.Idealna zabawa dla początkujących bądź lekko zaawansowanych modelarzy.Tygrys z ok 80 części,kubelwagen i seria pojazdów w skali 1:50 składające się z 20-30 części każdy.Wiem ,że mają jeszcze albo mieli-nie wiem -niezłe modele Star Wars.Może popatrz na stronę Betexy-jest to jakiś sposób aby uzupełnić lukę w ofercie jeśli chodzi o modele prostsze.Tylko problemem może być cena-trudno mi powiedzieć jak to będzie.Ale jako handlowiec najlepiej będziesz wiedział co się kalkuluje.

 
03-02-04 20:35  Re: Do wydawców i projektantów
Marcin   

Wiem , że z netu można sicągnąc modele, ale ja nie mogę ich rozprowadzać w sklepie - to jest ból.

 
03-02-04 20:55  Re: Do wydawców i projektantów
Hook6   

 

Poza tym to powinien być karton - pachnący, kolorowy i pozwalający na oglądanie go "do woli". Nawet MM już nie jest taki "Mały"... I model - sorry - nie może być w 1: 50! Duży pobudza wyobraźnię i nie zniechęca małymi częściami.

 
03-02-04 21:44  Re: Do wydawców i projektantów
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Uważam że jest wiele modeli dla początkujących (np Zis 5, Burza MM, Jaskółka MM i inne) ale jest ich wciąż za mało. Z drugiej jednak strony to polecam modele budowli i figurek z GPM. Ja się na nich uczyłem.

 
03-02-04 22:42  Re: Do wydawców i projektantów
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jesli mowiles o tej nowej Burzy z MM to chyba sie pomyliłeś...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
03-02-04 22:48  Re: Do wydawców i projektantów
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Też uważam, że brakuje łatwych modeli dla początkujących...

 
03-02-04 23:14  Re: Do wydawców i projektantów
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W sumie wystarczy żeby np modele samolotów miały tak jak kiedyś do wyboru wnętrze kabiny, wnęki podwozia czy silnik. Teraz w wielu przypadkach (nie piszę że wszystkie bo w sumie nie widziałem żadnego który by był tak nie był zrobiony, ale może jakis jest) np osłona kabiny to siatka pasków naklejana na "szyby" a wystarczy zrobić tą część z zamalowanymi na niebiesko szybkami które można w razie czego wyciąć.
Znacząco uprości to budowę wersji prostej, a zaawansowani dalej będą mogli sie pastwić nad zegarami i popychaczami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024