FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-20 11:56  [P] Wamod - masa modelarska chemoutwardzalna - pytanie
Grzegorz   

Cześć,

mam pytanie do kogoś, kto ma doświadczenie z tą masą. Wg instrukcji trzeba natalkować lub naoliwić dłonie przed ugniataniem obu składników. Ja użyłem rękawiczek winylowych, które posypałem talkiem. Składnik brązowy jest dość twardy, zielony jest miękki i mocno kleisty. I ten zielony, mimo talku, bardzo się kleił do rękawiczek. Dało się to co prawda ugnieść do jednolitej masy, ale miałem wrażenie, jakby trochę za dużo tej zielonej części zostało mi na rękawiczce. Data ważności to lipiec 2021, a więc jeszcze trochę. Tak już jest z tą masą, że tak się paskudzi ten zielony składnik?

Poniższe zdjęcie przedstawia początek pracy z materią (przepraszam, coś nie mogłem wstawić miniaturki, musi zostać link):

https://imgur.com/vEaC9Yi

 
11-11-20 04:05  Odp: [P] Wamod - masa modelarska chemoutwardzalna - pytanie
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To taki urok szpachli i mas dwuskładnikowych. Ja używam miliputa i ta znowu całościowo klei się do wszystkiego, no ale w końcu to szpachla. Przy miliputcie pomaga zwilżanie wodą. Musisz próbować, bo co producent to inne właściwości i zachowanie. Suma sumarum, jeżeli zadziałało jak miało zadziałać, to bym się tym nie przejmował.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024