FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-07-20 05:04  [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Kaziu12   

Mieszkam za granicą i chciałbym kupić trochę "kartonu piwnego" lokalnie, ale nie wiem, jak to się nazywa po angielsku. Próbowałem to sprawdzić, ale nie znalazłem tłumaczenia. Czy ktoś wie, o co powinienem prosić w sklepie hobbystycznym w kraju anglojęzycznym?

Pozdrawiam i dziękuję

 
16-07-20 07:56  Odp: Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

W Polsce określenie "tektura piwna" też nie jest aż tak popularne, szczególnie w sklepach dla plastyków. Tam trzeba szukać raczej tektury beermat.

Po angielsku chyba też się to tak nazywa - "Beermat cardboard"lub "beeramt paperborad". Ewentualnie może być "bookbinding cardboard". Nie znalazłem 100% potwierdzenia mojej tezy, ale np. w polskich sklepach internetowych dla obcokrajowców tak właśnie się ona nazywa.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-07-20 07:57  Odp: Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Może idz do lokalnego pabu piwnego i jak zamówisz piwo to na pewno dostaniesz podstawkę z takiej tektury. Potem weź podstawkę idz do sklepu modelarskiego i powiedź, że poprosisz arkusze tektury tego typu co ta podstawka.

--

 
16-07-20 08:04  Odp: Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tam w sklepie modelarkim nie beda nawet wiedzieli o co ci chodzi bo asortyment w sklepie modelarskim maj 100% do plastików. Tak że nie radze iść robić z siebie głupka. A w ogóle to niewiem co wy nazywacie ta tektura piwna. Powiem tak sa 3 rodzaje tektury : uniwersalna szara to tak jak na tyłach od Modelików, potem jest biała laserowa - ona jest dobra jak się samemu tnie w tekturowych elementach nożyczkami i nożykiem (jest miekka i łatow się tnie). I jest jeszcze tak zbita twada tektura koloru ciemnopiaskowego z lekkim pobłyskiem i ona ma fantastyczne własciwości wytrzymałościowe ale wycinanie tego jest ciężkie.

 
16-07-20 08:11  Odp: Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak naprawdę określenie "tektura piwna" jest też wymysłem chyba czysto modelarskim:-) Ktoś tak kiedyś powiedział i się utarło. Gdy szukałem w internecie takiej tektury korzystając z tego wyrażenia, wyszukiwarka znajdowała mi tylko sklepy modelarskie i to w bardzo ograniczonej ilości. Znalazłem ją w sklepach dla plastyków (o wiele tańszą), ale opisaną jako "tektura introligatorska - beermat". To ostatnie określenie też jest zdaje się potoczne. W każdym razie opis tej tektury wygląda następująco:

"Matowy, dwustronnie bielony, niepowlekany karton, wyprodukowany z mas mechanicznych. Charakteryzuje się wysokim spulchnieniem czemu zawdzięcza swoją chłonność. Stosowany głównie do produkcji podstawek pod piwo, passe-partout, przekładek, makiet, opakowań oraz zapachowych odświeżaczy powietrza. Sposoby zadruku: offset, sitodruk. Tektura podatna jest również wszelakim procesów introligatorskich, ale ze względu na wysokie spulchnienie zalecane są wcześniejsze próby. Idealny do tworzenia albumów, scrapbookingu, podkładek, passe-partout, makiet, opakowań itp."

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-07-20 08:13  Odp: Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Sklejacz   

To jest ta druga ktora wymieniles

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
16-07-20 08:51  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Beermat board, coaster board, white pulp board albo bleached pulp board

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-07-20 10:39  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ta tektura ma dwie europejskie nazwy handlowe - Beermat i Pankadisc zależnie od producenta.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
16-07-20 10:47  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

"Beermat" jest powszechne w całej Europie.
Kiedy zamawiam z Niemiec czy ostatnio z Węgier - nie ma problemu z dogadaniem się o co mi chodzi, Zawsze jest właściwa. Najtańsza była (i pewnie jest) ze Słowacji, ale zrezygnowaliśmy, chociaż do modeli była OK.

Kaziu12 - jeśli to nie tajemnica, to napisz, jaki to kraj "za granicą". Może coś pomogę...

 
16-07-20 15:08  Odp: [P] Tektura Modelarska Piwna po Angielsku?
kari   

ABC napisał:
"I jest jeszcze tak zbita twada tektura koloru ciemnopiaskowego z lekkim pobłyskiem i ona ma fantastyczne własciwości wytrzymałościowe ale wycinanie tego jest ciężkie."
Sądzę, że chodzi o tzw. preszpan.
------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024