FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-07-11 09:28  [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Witam w mojej pierwszej relacji na tym forum.
Wybór zauroczeniem padł na Oyodo, jak już wcześniej pisałem w galerii Yamato.

Wycięte wręgi:

Tak się zagalopowałem, że zapomniałem zrobić zdjęcia szkieletu.
Tym razem wykonam "podposzycie" w taki sposób:

Jak narazie bez problemowo.

Poraz pierwszy będę caponował wycinankę. Troszkę się obawiam.

To tyle.
Pozdrawiam

CDN...

--
Pozdrawiam Kacper

 
16-07-11 09:50  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dziewicza relacja ;-) Masz u mnie stałego widza ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
16-07-11 15:19  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Caponować możesz śmiało tylko nie w domu.

--
Pozdrawiam Edek.

 
16-07-11 15:33  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Zrobiłem to na placu. Tylko na częściach poniżej lini wodnej.
Jestem mało zadowolony tym faktem. Jako że wszystkie części jakoś wyglądają. Na jednej zrobiła się plamka...


Tutaj mam pytanie. Czy lakier akrylowy później to przykryje? Czy już na wstępie kupić barwiony karton? Reszty już raczej "caponować" nie będę...

--
Pozdrawiam Kacper

 
16-07-11 15:38  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Na odwrocie niektórych stron masz szare tło, mogleś na tym capon wypróbować. Nie wiem czy nie lepiej by było pierdyknąć dwie warstwy akrylu błyszczącego a potem matt tak jak ja będę robił w swoim oyodo. Sprej ma to do siebie że sie lepiej kładzie i zacieków nie ma;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
16-07-11 19:53  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

ReVan_1991 napisał:

> Na odwrocie niektórych stron masz szare tło, mogleś na tym capon wypróbować. Nie wiem czy nie lepiej
by było pierdyknąć dwie warstwy akrylu błyszczącego a potem matt tak jak ja będę robił w swoim
oyodo. Sprej ma to do siebie że sie lepiej kładzie i zacieków nie ma;) <


Amen :)
Najlepiej dwie cienkie warstwy akrylowego "Motipa". Capon czasem lubi zmienić barwę wydruku . Ja tak miałem przy DARDO z Orlika :( Pokład zrobił się bardziej niebieskawy .

--

Post zmieniony (16-07-11 19:54)

 
18-07-11 20:51  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też kleje ten model także będę podglądał Twoje prace a taką plamką nawet bym się nie przejmował.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-08-11 16:13  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Witam,
Dość długo mnie tutaj nie było. Trapiło mnie to przebarwienie poszycia. Postanowiłem, że model bedę w całości malował.
Aktualnie pomalowałem pierwszą warstwę. Oczywiście taki kolor nie zostanie, w modelarskim dostałem tylko to. Najbliżej na zawodach w Jaworznie postaram się zaopatrzyć w odpowiedni kolor. Postanowiłem również wykonać na kadłubie blachy sposobem opisanym w relacji Yamato prowadzonej przez Witka lecz u mnie bez nitów i bez potwierdzenia iż w rzeczywistości tak to wyglądało. Tak zwany scienc fiction. Więc przejdę do kilku zdjęć jak to wygląda na tą chwilę:



Pozdrawiam Kacper

--
Pozdrawiam Kacper

 
12-08-11 18:09  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Skoro malujesz dodajesz blachy, to brak bulajów jest strasznym grzechem;)

Na pierwszym zdjęciu dolna linia poszycia jest nierówna - pofalowana, pewnie przez przyklejanie blach na zakładkę. Będąc przy blachach - może warto je nieco zamaskować? Nie wiem czy to wina światła, są bardzo wyraźne. Pierwsza warstwa farby pewnie je już nieco zaimpregnowała i delikatne przeszlifowanie chyba nie zaszkodzi, a na pewno złagodzi linie łączeń.

Od czasu Szyszkownika nie widziałem budowy Oyodo, będę trzymał kciuki

Pozdrawiam
Tomek

 
12-08-11 19:00  Odp: [R] IJN Oyodo 1:200 - GPM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam. Tu czy gdzieś indziej tez Ci będe kibicował. Wydaje mi się że z tymi blachami to jednak za "ostro"pojechałeś. Te łączenia sa chyba za grube.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024