FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-01-04 10:36  [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na stronie GPM są już fotki zapowiadanego Stuga III. Do kompletu będzie dostępna w Kartonówce makieta. GPM zaczął robić coś do tej pory u nas nie spotykanego - makiety do swoich modeli. Osobiście zawsze mi się coś takiego podobało, a nie mam na tyle zdolności/ wiedzy modelarskiej aby coś takigo samemu zrobić. Jak dla mnie rewelka i recpect dla wydawnictwa.

 
05-01-04 14:57  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Demon napisał:

>..GPM zaczął robić
> coś do tej pory u nas nie spotykanego - makiety do swoich
> modeli.

Mala poprawka - nie zaczal, ale robi to od dawna !

I tak, przed dioramą "afrykańską" z ostatniej Kartonowki, ukazaly sie:

Kartonowka 4/2000 - diorama z ruinami IIws - kawalek ulicy, sciana domu, latarnia, plakaty (niemiecki, polski), jakies klamoty - kanistry, pudla, skrzynki, lopatki i maly arsenal broni recznej - 1:25

Kartonowka 1/2001 - diorama z mostem IIws - kawalek ulicy i mostu, barierki, budka wartownicza w wersji niemieckiej i polskiej, znak stop (halt!) i ...wiadro ;-) - 1:25

Kartonowka 2/2001 - plyta lotniska - 4xA4 - z mysla o ekspozycji samolotow w 1:33

Kartonowka 3/2002 - "Drogowskaz" 1/35 i 1/25

Nie mowiac o zestawach waloryzacyjnych...:

Kartonowka 3/2000 - zestaw dodatkow do waloryzacji pojazdow bojowych IIws (skrzynki, beczka, apteczka, kanistry, wiadro + jakies wichajstry) - 1:25

Kartonowka 3/2001 - M4A3 - Sherman - zestaw waloryzacyjny - kanistry, kawalki gasiennic, skrzynki, wiadro, flaga jakas i burty czy oslony(?) - 1:25

Zapomnialem jedynie w jakim numerze ukazala sie plyta lotniskowca pod model Kate razem z wozkiem bombowym, figurkami i paroma dodatkami do modelu.

>.. Jak dla mnie rewelka i recpect dla wydawnictwa.

Jak ktoś miał klasę to ma ją nadal - proste. :)

pozdr,
konradus

 
05-01-04 16:49  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

STUG III Ausf. A, bardzo mi sie podoba i na pewno będę próbował go sobie kupić.
Po tych zdjęciach już wiem że to chce robić. A te wszystkie "flaki" dodają mi smaka na ten model.
Cenka nie zabija nawet mnie i o to chodzi :))
Mam nadzieje tylko że będzie się dobrze i bezboleśnie sklejał bo niespodzianek mam już dość po moim BWP-2 z MODEL CARDA!!
Puki co pozostaje czekać :)

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
05-01-04 16:50  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kawał dobrej roboty - wszystko jest stylistycznie ze sobą powiązane i tworzy łądną całośc...!

Wszystkie dodatki jakie wprowadzał gpm to był trafiony pomysł....

Już jesteśmy przyzwyczajeni że nie zjadą z poziomu........

Pozostają tylko 2 życzenia.......... żeby się ukazało coś współczesnego i wszystkiego więcej!

Pozdrawiam!
Michał

 
05-01-04 21:53  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A mnie niepokoi jedno : Model wygląda naprawdę ładnie, ale nie zobaczyłem na fotkach na stronie GPMu silnika. Czyżby nie było przedziału silnikowego? W tak dopracowanym modelu? Na zdjęciach budowanej surówki z tyłu jakos nie widziałem dziur na klapy... Szkoda by było:|
Poza tym, nie wiem czemu, ale jakoś dziwnie mi wyglądają te brązowawe bandaże kół. Mam nadzieję, że to jakieś błocko i z daleka nie za dobrze widać...

Sorry, że marudzę, ale StuG z krótką lufą L/24 to mój ulubiony pojazd:))

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-01-04 23:15  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja tez sie tam silnika nie dopatrzyłem :(, a kawałek wnętrza na pewno jest taki sam jak w PzIII (po co sie męczyć;) )no chociaż to to samo podwozie.
Ciekaw jestem również na jakiej podstawie opracowywane jest wnętrze. Rysunki, fotki, zestaw żywiczny??

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
06-01-04 08:06  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Konradus: dzięki za naprostowanie : ) Nie miałem styczności z wcześniejszymi Kartonówkami i stąd moja niewiedza.

 
06-01-04 11:00  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
GPM 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Silnik będzie!
Na fotkach silnika nie ma bo .....nie ma....ale w modelu jest. Taki sam jak w Pz III.
Wnętrze pojazdu na podstawie pracy W. Spilbergera i paru innych .
pzdr G.Pomorski-GPM

 
06-01-04 19:31  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No to całe szczęście:)
W końcu dziwne byłoby, gdyby w StuGu nie było silnika, skoro był w Pz III G.
Pozostaje tylko cierpliwie czekać:)
Chyba sobie z 3 egzemplarze kupię:D

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-01-04 23:43  Re: [zapowiedź] Stug III Ausf A z GPM
MariuszB   

Ładne cacko.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024