FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-01-20 20:52  [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzień dobry!

Od jakiegoś już czasu pracuję nad modelem Irydy z wyd. Angraf nr 121. Ciągnie się to niemiłosiernie bo czasu mam mało ale mimo to postanowiłem wrzucić relację z budowy. Model jest w mojej ocenie przygotowany dobrze, zdecydowana większość elementów pasuje b. dobrze. Korzystam (pierwszy raz z wycinanych laserowo wręg - są one zdaje się minimalnie za małe co powodowało pewne problemy w części przedniej kadłuba. Nie wszystko wygląda tak jakbym sobie tego życzył, nie ustrzegłem się błędów, parę rzeczy można było zrobić ładniej. Mój kot przyczynił się również do dzieła gryząc część ogonową kadłuba, hehe. Sklejanie traktuję jednak jako rozrywkę więc staram się tym nie przejmować tylko cieszyć z tego co się udaje :)

Sklejam wersję matową, bez kaponowania. Korzystam głównie z BCG (pierwszy raz z tego korzystam) oraz CA (w odmianie standardowej i gęstej). Retusz wykonuje temperą.







Załączam również bonus - zdjęcia z Muzeum Wojska Polskiego gdzie znajduje się jeden egzemplarz Irydy. Byłem okolicy, pomyślałem, że taka dokumentacja może się przydać :)











--

 
16-01-20 22:36  Odp: [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
Teledzin   

Na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy też jest egzemplarz Irydy. Teren zakładów jest 2-3 razy w roku dostępny dla zwiedzających i można obejrzeć ten zabytek. Jest eksponowana "w locie" .
Powodzenia w budowie.

--
Sklejam, bo lubię...

 
16-01-20 23:08  Odp: [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny samolot. Widziałem go kiedyś na pokazach lotniczych w Szczecinie jak kręcił akrobacje na Dąbiu.

Ale sobie kleje wybrałeś... Uważaj na BCG, chwila nieuwagi i masz problem z natury "po bandzie". CA nie lepszy.

Kibicuję i podglądam.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-01-20 10:18  Odp: [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Iryda stoi również w Mielcu - jedna sztuka przy rondzie na takim stelażu (https://goo.gl/maps/k8rQuviaY4CXNktj8) i druga chyba gdzieś na terenie zakładów lotniczych.

Co do klejów, to BCG jest specyficzny i jak się czyta fora to ma swoich zagorzałych zwolenników. Plusem na pewno jest, że nie brudzi, nie pozostawia śladów i nie łapie w sekundę pozostawiając czas na ew poprawki. CA to raczej do drobnicy i klejenia na styk bardziej precyzyjnych elementów.

 
17-01-20 14:20  Odp: [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Też kleję obecnie ale tą wersję w biało-czerwonych barwach. Wręgi laserowe są sporo za małe. Nie wiem jak można wypuścić za małe wręgi do własnego modelu.

 
18-01-20 20:17  Odp: [R] PZL I-22 Iryda_wyd. Angraf 121
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chciałbym dorzucić garść informacji o samolocie. Na zdjęciach jest Iryda M96, czyli przebudowany samolot 0204 z wersji M93, z nowym skrzydłem i innymi zmianami w płatowcu które można zauważyć. Jest to też jedyny egzemplarz, który w tej konfiguracji wykonywał loty. Mucha - samolot który widziałeś na pokazie to prawdopodobnie 301, czyli model z relacji. Latał na nim p Nowakowski, znajomy pilot dla kolegi Ostoi. W Mielcu mamy trzy samoloty Iryda, jeden na pomniku i dwa na terenie PZL, w tym jeden w wersji M96 (0401) zbudowany już od podstaw.

--
PZDR!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024