FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-03-20 10:50  [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Chciałbym przywitać się z forumowiczami moją pierwszą galerią której bohaterem jest model Pantery G z wydawnictwa GPM. Sam model jest już leciwy i dobrze znany zainteresowanym, więc nie będę go opisywał.
Co do mojej osoby, modelarstwem zajmowałem się w podstawówce i szkole średniej. potem nastąpił długi okres hibernacji z racji obowiązków zawodowych i prozaicznego powodu - braku miejsca na warsztat. Był to okres gromadzenia modeli w ramach tęsknoty za dawnym hobby. Po wielu latach w końcu udało się wygospodarować czas i kąt na dawną "miłość" W ramach rozruszania palców na matę trafił niniejszy model. Celem było odświeżenie umiejętności pracy z kartonem przed kolejnymi, bardziej skomplikowanymi projektami. Mam świadomość własnych błędów merytorycznych (śruby na włazach i pokrywach), i technicznych (podklejenie ekranów tekturą zamiast katonem, trochę przydługa lufa), niemniej od czegoś trzeba było zacząć.
Model w standardzie, z laserowymi gąsienicami, z lekko przyprószonym pigmentem podwoziem i ekranami bocznymi, oraz dodatkami waloryzacyjnymi (śruby, siatki).
Zapraszam do galerii i komentowania.





















Post zmieniony (07-03-20 22:03)

 
06-03-20 11:29  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Miło powitać nowego forumowicza:-)

Jesteś modelowym przykładem, jak powinno się zaistnieć na forum i jak wracać do tego hobby po latach. Widziałem już wiele prób nieudanych "powrotów" do modelarstwa, których powód był prozaiczny - rzucanie się od razu na głęboką wodę - wybieranie trudnych modeli, rzucanie się na zaawansowane techniki i niepotrzebne komplikowanie sobie życia w postaci szpachli, farb i bezrefleksyjnego kopiowania innych, którzy dochodzili do mistrzowskiej wprawy latami.

Zdarzają się ludzie genialni, którzy poradzą sobie ze wszystkim od razu, ale w modelarstwie chyba najlepiej sprawdza się technika małych kroków, poparta praktyką.

To wszystko widać u Ciebie - czysto, efektownie sklejony model. Bez znaczenia są na razie detale, które za parę lat będziesz robił zupełnie inaczej.
Mam też nadzieję, ze zostaniesz przy pancerce i to w szeroko pojętym standardzie - tutaj masz we mnie wiernego kibica:-)
Czas na pierwszą relację z budowy!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-03-20 19:21  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
d_j 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jak dla mnie super ! Bardzo ładnie sklejony model, gratuluję :)

 
06-03-20 19:43  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witaj na forum. Jeden z prostszych modeli broni pancernej, ale dobrze zrobiony i jest świetny efekt. Widzę zadatki na świetnego pancerniaka. Gratuluję i czekam na ciąg dalszy.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
07-03-20 18:47  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wpis jest, opinie są, ale zdjęć to ja nie widzę... :-/

 
07-03-20 21:40  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

d_j, Krys - Dziękuję za pozytywne opinie.

Tommy - zdjęcia powinny być już widoczne. Dopiero zaprzyjaźniam się z Fotosikiem i jego limitami transferowymi... Na przyszłość muszę chyba konwertować zdjęcia do mniejszych rozmiarów żeby tak szybko się nie utylizował...

StuG - Pancerka w standardzie będzie przedmiotem kolejnej galerii. Mam już nieco zaawansowany następny projekt niemieckiego pojazdu. Co do relacji, to jeszcze trochę muszę podbudować warsztat i zyskać pewności siebie, aby dzielić się na bieżąco postępami.

--

 
08-03-20 14:24  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ahh, sentyment mam do tego modelu. Był to mój pierwszy sklejony czołg ;-)

Wykon super, czekam na więcej tematów pancernych od Ciebie :-)

Pozdrawiam !

 
09-03-20 06:42  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

1) Witaj na forum
2) Gratuluję modelu :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-03-20 15:12  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładam się do gratulacji.Czy rozwarzałeś zrobienie pantery z wycinnanki STM Stanisława Ś.chodzi mi po głowie .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
17-03-20 16:19  Odp: [G] Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G 1:25 GPM
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witaj Piotr,

Nie planowałem tej pantery. Jakoś nie przekonuje mnie grafika.
Bardziej skłaniam się do pantery z Answera, aczkolwiek nie miałem okazji obejrzenia całego opracowania. Liczyłem że dokonam tego na którymś z wystaw / konkursów, ale po kolei wszystkie są odwoływane. Po cichu liczę że ktoś wrzuci zdjęcia akruszy na któreś forum :D.

Pozdrawiam,

Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024