FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-04-20 11:58  [G] A. Nikitin T-62 na podstawie Angraf 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Nowy wspólny projekt A. Nikitina i P. Czerepanowa.
T-62 (obiekt 166). Angraf autor D. Wandtke skala 1/25
T-62 jest radzieckim czołgiem podstawowym powstałym na bazie czołgu T-55. Był produkowany w latach 1962-1975. Jest to pierwszy na świecie czołg posiadający gładkolufową armatę oraz opancerzenie, pomimo masy czołgu średniego, odpowiadające klasie ochrony czołgu ciężkiego.

Podstawą do budowy tego modelu posłużyła wycinanka wydawnictwa Answer. W tym momencie chcę zauważyć, iż posiada to opracowanie wiele błędów merytorycznych. Wieża została w całości na nowo opracowana. Wygląd modelu wzorowany na wyglądzie T-62 biorących udział w wojnie gruzińsko-osetyńskiej. W modelu wykorzystałem elementy cięte laserowo (w tym ekrany), toczoną lufę oraz koła, gąsienice i karabin DszK (Panzer Hobby Art). Osłonę działa zrobiłem przy użyciu "Miliputa". Oprócz tego tradycyjnie spawy oraz imitacja odlewu pancerza.
Malowaniem zajął się P. Czerepanow.
Po zagruntowaniu czarnym podkładem naniosłem na niego w miejscach wszelkich występów biały kolor. Na tak przygotowaną powierzchnię prysnąłem kolor podstawowy ciemno -zielony w ten sposób by zachować efekt preshadingu. Wszystkie poziome powierzchnie np. wieżę potraktowałem jaśniejszym kolorem (wszystkie kolory to mieszanki akrylowych farb Tamiyi). Metodą na lakier do włosów była położona żółta farba kamuflażu. Następnie została farba przetarta w celu uzyskania efektu przetarć, obdrapań. W niektórych miejscach przy użyciu ciemno brązowej farby starałem się uzyskać efekt zacieków, elementy gdzie powinno być żelazo a nie stal walcowana, otrzymały efekt rdzy. Siatki ekranów były w pełni pokryte kolorem rdzy i dopiero po tym naniosłem kolory kamuflażu. Szkło przyborów obserwacyjnych było wykonane z przezroczystego plastiku od wewnątrz pokrytego czarnym kolorem. Przy użyciu zwykłego ołówka uzyskałem efekt przetartego metalu.




Od siebie dodam że Aleksander śledzi na bieżąco wasze wpisy. Na wszelkie pytania i uwagi będzie odpowiadał.
--

Post zmieniony (07-04-20 14:05)

 
07-04-20 12:16  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Co tu dużo pisać... po prostu piękny!

 
07-04-20 12:47  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
Greg77   

Dla jasności napisałbym, że nie jest to model z Angraf ale robiony na podstawie. Ktoś wchodząc i nie czytając może liczyć na taki efekt przy zakupie wycinanki(chciałbym żeby tak było)

A to co widzę bardzo mi się podoba.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
07-04-20 12:58  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-04-20 13:25  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dokładnie Greg, zaraz wyląduje galeria na stronie wydawcy że to model prosto z ich wycinanki ;-)

Sam model genialny, wyrazy uznawania za ogrom pracy włożony w powstanie tego teciaka.

Pozdrawiam !

 
07-04-20 13:42  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Piękny model, gratulacje. Lekko mi szczęka opadła

 
07-04-20 14:05  Odp: [G] A. Nikitin T-62 Angraf 1/25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Cóż skoro nalegacie zmieniam tytuł.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
07-04-20 15:38  Odp: [G] A. Nikitin T-62 na podstawie Angraf 1/25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetny czołg.

Post zmieniony (07-04-20 19:24)

 
07-04-20 18:44  Odp: [G] A. Nikitin T-62 na podstawie Angraf 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny wyśmienicie wykonany przez Was model ! Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-04-20 18:57  Odp: [G] A. Nikitin T-62 na podstawie Angraf 1/25
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Rewelacyjny ten czołg. Wygląda jak prawdziwy.
Tylko jedna uwaga na marginesie, że czołg T-62 ma się nijak do T-55 i nawet nie jest z tej "rodziny". Został skonstruowany jako czołg tymczasowy z myślą, o zastąpieniu go jeszcze bardziej nowoczesną konstrukcją, jakim jest czołg T-64 (obecnie w większości na wyposażeniu Ukrainy). Ma armatę gładkolufową 115 mm i wyrzutnik dna łuski, która była wyrzucana z tylu wieży. Można też zobaczyć, że ma inny układ kół nośnych, w stosunku do T-54/T-55. W ZSRR wyprodukowano około 20000 tych czołgów, a w Czechosłowacji około 1500.
Ale to uwaga na marginesie, bo model rewelacyjny.

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024