FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-03-20 22:04  [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika, update: wagon i podstawka
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam model śląskiego parowozu tramwajowego z wydawnictwa Modelik. Od dawna miałem ochotę go skleić, zwłaszcza że oryginał przejeżdżał prawie obok mojego domu :). Jest to mój powrót do modelarstwa kartonowego po latach przez co nie wszystko jest idealne, ale myślę że większość błędów udało się zamaskować malowaniem :). Model na razie nie ma podstawki, bo wstępnie planuję zrobić do niego jeszcze wagon. Model kleiło się bardzo przyjemnie, pomógł też zestaw laserowych elementów. A tak się prezentuje:









Post zmieniony (03-05-20 00:05)

 
06-03-20 06:27  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Cuś obrazki nie robią :( A taki mialem apetyt na ten pojazd.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-03-20 11:28  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika (poprawione zdjęcia)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Wrzuciłem zdjęcia na One Drive, teraz powinny działać

 
06-03-20 14:53  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika (poprawione zdjęcia)
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Teraz działają. Ale śmieszne pudełko :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
09-03-20 06:40  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika (poprawione zdjęcia)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Noooo bardzo fajnie wyszedł :) A podstawkę jakąś machniesz?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-03-20 15:01  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika (poprawione zdjęcia)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Właśnie pracuję nad wagonem, jak będę miał całość to jakąś zrobię :)

 
03-05-20 00:04  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika (poprawione zdjęcia)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam wagon według własnego projektu. Powstał na podstawie jednego zdjęcia z książki i planów, chociaż podejrzewam że plany zrobione zostały na podstawie tego zdjęcia :) To czego nie widać starałem się znaleźć gdzieś indziej, np. wózki są według zdjęć niemieckiego wagonu do tramwaju parowego które znalazłem w sieci, a sprzęg taki jak w lokomotywie. Nie ma informacji w jakim był kolorze, ale na zdjęciu ewidentnie widać że nie taki zielony jak lokomotywa tylko jaśniejszy. Ja zrobiłem jasnożółty, ale to moja inwencja. Zdjęcie pochodzi z książki "tramwaje górnośląskie tom 1":



Wagon po sklejeniu wyglądał trochę monotonnie, dlatego go pobrudziłem. Do tego dorobiłem podstawkę - bruk zrobiony jest techniką wyciskania długopisem w styrodurze. Wszystkie te kwadraciki rysowałem ręcznie, ale myślę że efekt jest tego wart :). A tak prezentuje się całość:











Post zmieniony (03-05-20 00:07)

 
03-05-20 00:11  Odp: [g] Hohenzollern Tramlok z Modelika, update: wagon i podstawka
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratuluję pomysłu i wykonania. Dobrze, że trochę pobrudziłeś wagon bo zestaw byłby nie teges. Może jakaś latarnia uliczna albo znak przystanku ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024