FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-09-05 15:10  Nowe wydawnictwo 'Wycinanka - Papierowe Zabawki'
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Zajrzałem dziś na Allegro i znalazłem coś takiego:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65989308

Co o tym sądzicie?
Dla mnie ciekawy pomysł i próba znalezienia niszy dla siebie na rynku.

--
Fanatyk Kartonu

 
29-09-05 19:08  Re: Czyżby nowe wydawnictwo?
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hymm...jak najbardziej tak!:)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
29-09-05 20:43  Re: Czyżby nowe wydawnictwo?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wysłałem list do Gościa z propozycja żeby napisał pare słów u nas na forum i przybliżył nam ten ciekawy temat. Poczekajmy, może się odezwie.

--

 
29-09-05 21:15  Re: Czyżby nowe wydawnictwo?
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Jakis tajny :) projekt

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
30-09-05 10:01  Re: Czyżby nowe wydawnictwo?
tyg   

Fajna sprawa, szczególnie dla najmłodszych. Super starter do tego pięknego hobby. Kupię na pewno.
Pozdrawiam
tyg

 
30-09-05 22:25  Re: Czyżby nowe wydawnictwo?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dostałem odpowiedź oraz zgodę na jej przytoczenie na forum od PanaTomasza Lipki - właściciela Wydawnictwa "Wycinanka - Papierowe Zabawki"




Witam!!!
Jest mnie niezmiernie miło, że mój nowy produkt jeszcze przed wejściem do sprzedaży zaczyna cieszyć się zainteresowaniem!!!
Muszę przyznać, że już dostałem kilka mail-i w tej sprawie.
Pierwszy numer czasopisma to latający model samolotu.
Z czystym sumieniem muszę przyznać, że przed ostatecznym wydrukowaniem i podpisaniem umów kolportażowych przeszedłem przez długi okres prób z tym modelem.
Prototyp wykazywał już "chęć" do latania, jednak nie był wystarczająco wytrzymały; głównie skrzydła odpadały po nieudanym lądowaniu - spadnięciu na dziób.
Najważniejszym problemem okazał się jednak optymalny dobór papieru - przed znalezieniem tego właściwego musiałem zbudować aż 18 modeli do prób!!! Mogę teraz powiedzieć, że ostateczny model jest dopracowany w każdym szczególe bardzo precyzyjnie, zależało mnie na tym ,żeby potencjalny kupujący do sklejenia modelu nie potrzebował dodatkowych materiałów, dlatego nawet obciążenie naklejane na spodnią część dziobu jest z kilku warstw papieru, na którym wydrukowany jest model.
Jak już wcześniej pisałem, dużo problemów miałem z odpadającymi i deformującymi się skrzydłami , myślę, że ostateczne rozwiązanie jest optymalne, poprzez zastosowanie dodatkowego zagięcia, uzyskałem dużą sztywność płata, przy zachowaniu optymalnego kształtu. Bardzo ważnym elementem jest również statecznik poziomy i pionowy, który długo ewoluował zanim model zaczął latać stabilnie.
Naprawdę jeszcze dużo mógłbym opowiadać - przeszedłem przez bardzo wiele problemów, które pozwoliły mnie poczuć się jak "pionierowie lotnictwa".
Od dziecka zajmowałem się modelarstwem, zarówno kartonowym jak i plastikowym, wiele z moich modeli powstało wdłg. mojego projektu, stąd naturalną potrzebą wydało mnie się stworzenie prostych modeli, które pozwolą zainteresować "debiutantów" modelarstwa tym wspaniałym hobby. Pasją do modelarstwa "zaraził" mnie mój tato, z którym teraz wspólnie opracowujemy nasze modele. Modelarstwo bardzo pomaga mnie w moim zawodzie - jestem architektem (trzy lata temu skończyłem studia), to hobby bardzo dobrze rozwija wyobraźnię przestrzenną, dla mnie niezbędną.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie pierwszym numerem czasopisma - "to dopiero początek"- w głowie mamy masę pomysłów, kolejne numery są już praktycznie gotowe - tylko drukować.
Wszystkie modele są naszym autorskim projektem - tego typu pojazdy czy samoloty nie istniały i nie istnieją - wykreowaliśmy je sami -przez zamiłowanie do modelarstwa!!!

Będę bardzo wdzięczny za uwagi dotyczące naszych modeli.
Gorąco polecam śledzenie losów "Wycinanki"
Samolot - przy dobrze ustawionym usterzeniu lata rewelacyjnie - przetestowałem 18 prototypów, biegając po łąkach, będąc obserwowanym przez zdziwionych ludzi - "taki dorosły człowiek a bawi się jak dziecko" :)

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







--

 
30-09-05 22:36  Re: Nowe wydawnictwo 'Wycinanka - Papierowe Zabawki'
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

:))))))))))))

--

 
30-09-05 22:44  Re: Nowe wydawnictwo 'Wycinanka - Papierowe Zabawki'
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

HAHAHA - kupcie, sklejcie to swoim pociechom i niech fruwają po mieszkaniu - potem tylko patrzeć jak podczas waszej nieobecności wasze ukochane, wypieszczone Spit'y. mustangi, heinkle i inne zejdą ze ścian i półek i dołączą do tego kolorowego wynalazku; no ale skoro kartonowe statki mogą pływać to dlaczego kartonowe samoloty nie miałyby latać ? ;-)
Swoją drogą wydanie takiego modelu to kapitalny pomysł na zarażenie maluchów do kartonowego hobby - pomysł w dziesiątkę.

 
30-09-05 22:46  Re: Nowe wydawnictwo 'Wycinanka - Papierowe Zabawki'
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model ma tak żywe kolory ,że rzeczywiście dzieci powinny się cieszyć klejąc go .
Bardzo dobrze ,że wreszcie ktoś projektuje modele dla małych modelarzy. Ja - przyznam szczerze - bałem się coś podobnego wydać . Chociaż może nie miałem racji. Panie Tomaszu - powodzenia !!! Ja na pewno kupię tę wycinankę - dam juniorowi - niech próbuje...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
02-10-05 11:01  Re: Nowe wydawnictwo 'Wycinanka - Papierowe Zabawki'
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Ja też zakupię tą wycinankę dla swojego syna, bo mało jest takich niewypasionych modeli dla najmłodszych.
A przy okazji chciałem pokazać jeszcze inne wydawnictwo. Jest to wycinanka jeszcze prostsza, bo do zrobienia bez kleju i nożyczek (teoretycznie). Dla 6-11 latka myślę, że atrakcyjna. W każdym razie mój 11-letni syn bardzo się do tego rwał i chętnie to sobie złożył. Na zdjęciach pokazuję okładkę, wnętrze i kilka złożonych modeli. Wydania są tematyczne, widać to na jednym ze skanów, kupiłem to w kiosku Ruchu za 8,90 (trochę za drogie moim zdaniem).






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024