FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-10-13 23:49  Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
adrianch   

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego egzemplarz w stanie idealnym. Interesuje mnie jak duży jest jego nakład oraz jaka jest jego wartość. Z tego co wyczytałem w internecie to chyba jest to biały kruk modelarstwa kartonowego.

 
09-10-13 00:23  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
kolejny_cichy   

Czy to Biały kruk, czy nie nie wiem. Jeśli chcesz te modele złożyć, to raczej polecam przedruk na brystol (blok techniczny). Bo ten karton z wycinanki pokruszy Ci się w palcach, Dla ułatwienia dodam, że swego czasu w LOK-u były dostępne płyty CD z tymi modelami, a i w Bibliotece Narodowej jest dosyć łatwy dostęp do duplikatów.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
09-10-13 06:19  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cichy , co masz na mysli pisząc łatwy dostęp ? To ciekawostka dla mnie że w bibliotece narodowej jest MM .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-10-13 08:16  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Dla jednych jest to wartość sentymentalna a dla innych opałowa - nic nie jest warty - spróbuj to na Ebay np US sprzedać - to masz gwarancje graniczącą z pewnością ,że nikt tego nie kupi . A jak w USA nie ma wartości to tego niema.To raczej żartobliwie ,ale jest w tym coś

Post zmieniony (09-10-13 08:17)

 
09-10-13 08:47  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Flota desantowa poszła na aledrogo za nieco ponad 1000 zł ale to było kilka lat temu.

 
09-10-13 10:38  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nakład powinien być podany w stopce redakcyjnej , z reguły na ostatniej stronie numeru. Nakład MM na początku lat 60-tych sięgał 33000 egzemplarzy. Z czego wiekszość " szła " do USSR. A co do sprzedaży... wszystko zależy od ceny. Zajrzyj do sklepu GPM , zorientujesz się jak one wyglądają teraz. Ten numer MM jest unikalny, bo większość egzemplarzy została pocięta i modele sklejone. Podobna sytuacja jest z numerem 5/72.

A co do kartonu z kolei, to nie do końca się zgodzę z tą łamliwością i kruszeniem. Kleję model z rocznika 1968, korzystam z oryginalnych części. Karton jest dobrej jakości, trochę tylko pożółkły.

 
09-10-13 10:47  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ten numer to nic szczególnego.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-10-13 10:47  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Alski Biblioteka Narodowa z obowiązku zbiera i przechowuje wszystkie tytuły prasowe.
W tym i MM. Mają komplet od 1-go numeru. Kilkakrotnie kopiowałem na miejscu stare wycinanki.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
09-10-13 10:56  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
kolejny_cichy   

Normalne ksero możesz sobie legalnie zrobić. W mojej kolekcji mam Cromwell'a i PT-76 w ten sposób zdobyte. To było w czasach kiedy te modele nie były dostępne. Po latach te modele wyszły opracowane na nowo przez innych wydawców. Mają prawie wszystkie numery, kiedyś je przejrzałem z czystej ciekawości.

Przyznam, że nadal "kusi' mnie BT-7, jak dotąd nikt nie wydał tego modelu.

--

Post zmieniony (09-10-13 11:00)

 
09-10-13 11:09  Odp: Mały Modelarz 1960 dodatek specjalny Modele sylwetkowe
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Pierwsze słyszę, że wolno kopiować legalnie modele i to z biblioteki. Być może to dobrze bo wkoncu to modele do klejenia nie do zbierania, przynajmniej ja tak uważam. A kupienie modelu z lat 60 za setki PLN i pocięcie go to tak jak kupić Mercedesa i przed salonem go doszczętnie rozwalić.

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024