FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-11-20 13:11  [G] ZSU-57-2 / 1:25 / Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć po kilku ładnych miesiącach budowy skończyłem ZSU. Model zdecydowanie polecam modelarzom doświadczonym z uwagi na bardzo trudną wieżę sklejaną z listków, mnóstwo amunicji i dość trudne działka. Model kleiło sie dość przyjemnie chociaż wieża dała mi mocno popalić a szczególnie listkowane poszycie, którego bardzo się bałem a ostatecznie wyszło nieźle. Z baboli w opracowaniu to były lekkie problemy ze spasowaniem tylnych częsci działek i upchaniem wszystkiego w wieży, która pomimo początkowych obaw ładnie się złożyła. Innym dość poważnym problemem były błotniki które trzeba było mocno rzeźbić. Brakuje też paru części w działkach i korytach do ładowania amunicji, zamiast dwóch kompletów jest jeden. Standardowo też jest problem z planami, czyli plan elementu może i jest ale gdzie go przykleić to już nie. Jest co prawda rysunek zestawieniowy, ale bardzo mały i bez numerków a do tego tylko z jednej strony. W planach były 2 puste strony to czy naprawdę taki wielki problem zrobić kilka rysunków więcej? Uwaga też na laserowe gąsienice gdyż są wypalone na za grubej tekturze. Zamiast 1mm jest 1,5mm co daje efekt jak na zdjęciach. Wiem, że retusz troche mocny i dostałem już za niego na Facebooku ale jest to mój standardowy problem we wszystkich modelach. Lufy w rzeczywistości są proste i nie wiem dlaczego na fotach wyglądają na krzywe.












--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
01-11-20 14:20  Odp: [G] ZSU-57-2 / 1:25 / Angraf Model.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-11-20 16:17  Odp: [G] ZSU-57-2 / 1:25 / Angraf Model.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo ładne wykonanie , tylko zdjęcia chyba niezbyt wiernie oddają rzeczywisty kolor pojazdu.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
01-11-20 17:07  Odp: [G] ZSU-57-2 / 1:25 / Angraf Model.
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Kawał dobrej roboty, gratuluję ukończenia modelu. Koła bardzo mi się podobają.

--
pozdr, Radek

 
02-11-20 10:54  Odp: [G] ZSU-57-2 / 1:25 / Angraf Model.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Pięknie zrobiony- gratulacje! Mój ponad już 35 letni model tego pojazdu wykonałem samodzielnie w czasie, gdy broń ta jeszcze była „tajna”, więc jej dokumentacja dla osób cywilnych nie istniała, nie wspominając o komputerach lub Internecie. Zbudowałem go w oparciu o MM z wycinanką T-54 równolegle z modelem tego właśnie czołgu (kadłub i podwozie), zaś wieżyczkę bojową na podstawie jakiś starych planów, rysunków i zdjęć m.in. na podstawie książki E. Gajkowskiego „Na poligonie i na defiladzie” . Pozostałe zdjęcia "zabytkowego" więc i uproszczonego w porównaniu z Twoim modelem w albumie
, ,

Post zmieniony (02-11-20 11:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024