FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-17 09:59  Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Witam.

otrzymałem wylicytowany i długo oczekiwany model CASA C-295M. Wydawca - Answer. I niestety - radocha jest mocno ograniczona że względu na niedoróbki ( zakładam, że w drukarni). Model na wielu elementach nie posiada linii obrysu elementów. Obrys stanowi jedynie kolor :-) Zdjęcia niżej.




Czy któryś z szanownych kolegów miał taki przypadek? No Nie bardzo wiem co z tym teraz zrobić.
Aha. Żeby było ciekawie - MiG-23 z Answer którego kupiłem zafoliowanego - posiada w kilku elementach poprzesuwane kolory. Szczególnie źle to wygląda na poszczyciu kadłuba..
Troszkę pozostaje niesmak. Jednak po wydaniu kilkudziesięciu złotych spodziewałem się dobrego produktu..

Post zmieniony (26-04-17 10:07)

 
26-04-17 10:17  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż...
Brak linii obrysowych elementów był kiedyś przez wielu postulowany, zatem myślę,że Twoje niezadowolenie jest subiektywne... Chyba, że mamy jeszcze inne niedoróbki drukarskie...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-04-17 10:29  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Ja to rozumiem, ale niech by to było wszędzie i miarowo. A póki co wygląda to tak jak by linia zanikala stopniowo po to, by się znów pojawić.. W pełnej swojej grubości. Rzuć okiem na zdjęcia.

 
26-04-17 10:29  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przeglądnąłem szybko mój egz i wszędzie w tych miejscach co pokazałeś mam dokładne linie obrysowe, ewidentnie wadliwy egz musisz mieć.

--
PZDR!!

 
26-04-17 10:36  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak jak pisał MARIUSZ; linie obrysowe to nie problem. Niektórzy wręcz je obcinają. A co do MiG'a-23, to spróbuj go reklamować w wydawnictwie. Chociaż, po tym co przeczytałem ostatnio na fotum, myślę, że masz marne szanse aby coś wskórać. Answer niestety schodzi na psy. Najwyższy czas żeby Łukasz Wąwoźny się ocknął.

--
serwusik

 
26-04-17 10:39  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

Ciekawi mnie zatem, czy jest to incydentalny przypadek, czy coś jest jednak nie tak i ktoś celowo wprowadza do obiegu wadliwe modele. Mam tutaj na myśli użytkownika Allegro o nicku wycinamy_pl. Poddaje on licytacji nowe modele Answer od złotówki. Ceny końcowe osiągają wartości bardzo niskie czasem. Zatem nasuwa się pytanie - jak ten sprzedający liczy zysk..? :-)
Chciałbym wiedzieć, czy ktoś z szanownych kolegów kupował u tego allegrowicza modele. Jeśli tak - to czy modele te są w pełnowartosciowe. Być może przesadzam z podejrzeniami, ale warto się zainteresować tą sprawą.

Może ktoś z Answer mógłby się wypowiedzieć, czy faktycznie modele wybrakowane trafiają w kosz..? Czy może jest odbiorca ( w tym przypadku chyba z Czeladzi) który kupuje za pół ceny i wciska ludziom na aukcjach.
Nie chcę nakręcać intrygi, bo może to tylko mój egzemplarz jest felerny..

 
26-04-17 10:44  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli linie występują "odcinkowo", to bubel.
Szkoda.
A może na aukcje trafiają modele odrzucone od dystrybucji przez firmę z racji właśnie wad drukarskich. Może ktoś je odbiera na "przemiał" za symboliczna złotówkę, a potem handluje nimi w sieci...?
Tak czy owak , właściciel firmy powinien okazać zainteresowanie, bo wizerunek firmy jest coraz słabszy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-04-17 10:49  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Bartus73   

No właśnie. Też podejrzewam, że na allegro trafiają modele niepelnowarosciowe. Sprawdzę to.

 
26-04-17 10:56  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
Refal   

Jest rożnie, czasami są to egzemplarze w których brakuje arkusza i jest on dodany, delikatne różnice kolorów lub są to modele wydrukowane laserowo. Ale zdarzają się modele pełnowartościowe, ja np. kupiłem tak MIGa-23 i Akitsushimę, oba w offsecie, bez wad drukarskich, z jednolitymi kolorami.

 
26-04-17 11:09  Odp: Niedoróbka CASA C-295M 1:33 Answer
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=8542&t=8542&filtr=0&page=1 Tutaj już co nieco było na temat tego handlowca...

--
PZDR!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024