FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-20 13:37  [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Wątek powstał na potrzeby właściwie moje :), ale oczywiście jeśli ktoś jeszcze bedzie miał jakieś pytania to zapraszam.

Może ustalę od razu formę. Zadajemy pytanie do konkretnego projektanta, związane z modelem / modelami przez niego projektowanymi i raczej dotyczące zakresu projektu a nie typy "co projektujesz, dla kogo i kiedy się ukarze"


Zatem Marcinie D. proszę o odpowiedz na moje pytanie (przeklejone z wątku zapowiedzi i nowości 2020).


Czy poziom detalizacji Twoich projektów to sam sobie ustalasz, czy Zleceniodawca daje jakieś wytyczne?
Jeśli to Twoja inwencja to czy mógłbym mieć taką sugestię co do wyposażenia kabin samolotów, które w Twoich projektach jest coraz bardziej bogate.

Czy byłaby taka możliwość, abyś rezygnował w projekcie finalnym (po sklejeniu modelu testowego, lub w momencie kiedy już wiesz, że dany element i tak będzie bardzo mało widoczny lub w cale) z wyposażenia które jest bardzo mało widoczne, albo zupełnie nie widoczne po sklejeinu modelu ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

--

Post zmieniony (13-02-20 13:47)

 
13-02-20 14:21  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Moje modele są przeznaczone dla zaawansowanych modelarzy, stąd ich poziom detalizacji (modeli, nie modelarzy:)). Wiem, że są też tacy, którzy potrafią do nich sporo dołożyć od siebie:). Generalnie mam pewien punkt (nie powiem jaki:)), którego staram się nie przekraczać. Wyjątkiem jest ostatni Spit VIII dla WAK-u. który w założeniu miał konstrukcją prostą.

Staram się nie robić elementów, których potem nie widać. Czasem jednak takie kwiatki się zdarzają, a wynika to z tego co napisałeś. Projektując nie zawsze wiadomo co będzie widoczne, a co nie. Potem taką część szkoda wyrzucać.
Rozumiem, że modelarze nie chcą poświęcać swojego cennego czasu na coś, czego i tak nie widać. Zapewne są też i tacy którym świadomość, że taka część gdzieś tam się chowa daje satysfakcję. Więc proponuję takie rozwiązanie. Będę oznaczał w wycinance niewidoczne części, a tych uwierzcie mi jest niezwykle mało. Kto będzie chciał przyklei, kto nie odpuści. Uczciwie?

 
13-02-20 14:47  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

No i git podejście, to czekam na tego Jaka-7, jak się zawezmę to nawet przycisk wielkości łebka szpilki wytnę i przykleję, aczkolwiek nie kleiłem Pana modeli ale co mi tam spróbuję. Ciekawi mnie cena jaka będzie. A nazwa serii card army - to w wolnym tłumaczeniu Kartonowy Arsenał ;) życzę w takim razie powodzenia.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-02-20 15:41  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

To teraz konretne pytanie, przy założeniu posiadania niezbędnej dokumentacji, braku większych zawirowań w życiu osobistym (generalnie wszyscy w miarę zdrowi, żona nie wie kochance, kochanka o drugiej kochance i takie tam) ile czasu potrzebował by Pan na zaprojektowanie , testowe sklejenie samolotu CANT-506 Arione, sam akt wydania w postaci wydruku chyba nie jest mega czasochłonny. Tak w roboczo-godzinach. Z góry (w sumie mógłbym napisać gór)dziekuje za odpowiedź.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
13-02-20 15:45  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Może trochę nie w temacie - mam prośbę o więcej okładek z samolotami stojącymi na lotnisku, pokładzie lotniskowca z jakąś obsługą, hangar.

 
13-02-20 16:40  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Oby tylko nie było niepotrzebnych białych plam na części.
Dobrze by było aby był tylko zarys, że w tym miejscu ma być coś naklejone.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-02-20 17:33  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

sztukmistrz - nie potrafię powiedzieć i piszę szczerze. Na tego Canta to trzeba wyciąć kawał lasu. W skali miałby 80 cm
radomir - to życzenie bardziej do wydawców. Będę miał w pamięci żeby zasugerować to Panu Wąwoźnemu przy następnym samolocie.
Bizon - rozumiem, że nie wszystkim pasują białe miejsca przyklejeń, ale mniej zaawansowanym pomagają w klejeniu. Od razu wiadomo, że coś się tu przykleja i nie jest to np. zadruk podziału blach.

 
13-02-20 21:19  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Grigorij     

to w sumie nie powinno też się wydawać lotniskowców , Essex którego mam teraz na tapecie to skala 1/300 a już na pierwszych wzdłużnicah ma ponad 80cm. Przecież są lotniskowce/śmigłowcowce typu Noworosijsk skala 1/200 czyli znacznie większe a nikt nie tłumaczył się wycinką lasu.
Oj , ostatnio dość dziwna polityka wydawnicza. To takie tam moje luźne wnioski ;))

 
13-02-20 21:48  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

grigorij - ok, to teraz porównaj skale 1:33 vs. 1:300. Ile więcej elementów trzeba zrobić dla samolotu w skali 1:33 w porównaniu do okrętu 1:300? Duuuużo więcej. Czy okręty mają skrzydła, które znacznie powiększają kubaturę obiektu? Ile powtarzalnych elementów ma samolot? Przepraszam Cię, ale to nieadekwatne porównanie.

 
13-02-20 22:12  Odp: [P] Pytania do projektanta modeli Marcina D.
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

To skoro trudno oszacować ilość czasu na Canta to teraz łatwiejsze pytanie, ile czasu poświęci Pan na projekt Jak-7 (zbieranie materiałów + projektowanie)? Jaki planujecie razem z firmą Answer nakład wydania? Czy w projekcie Jaka-7 będzie alternatywnie podwozie z nartami ( to będzie zależeć od malowania). Czy Jak-7 będzie dostępny w Empiku, zafoliowany?

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024