FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-10-03 22:00  co bym skleił 3 - żaglowce
mickar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pora na trzeci sequel wątku giganta "po czym wodzić tubkę z klejem" - jakoś nikt nie zaproponował żadnego żaglowego pływadełka - ja bym pokleił trochę dziwolągów -
-coś z wojny secesyjnej a la pokazywany kiedyś na forum carondelet (no trochę mało ma żagli, ale za to komplet hamaków na pewno....)
- kanonierki żaglowo parowe z wojny krymskiej - mała łódka z duużą grzmiącą rurą - po lekturze ostatniego "Morza statki i okręty"
- z klasyki brak jeszcze brygu z końca wojen napoleońskich - np z tych "trumiennych" royal navy z samymi karonadami
- "techniczne" okręty z epoki żagla i pary - jakieś pierwsze holowniki, dzwigi, pogłębiary...

 
01-11-03 09:05  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
MobyDick   

Myslałem że nikogo temat żaglowców nie intersuje, to i nie zabierałem głosu.
Przegladałem właśnie ostatni numer czasopisma "Morza statki i okręty" 4/5 2003
Jest tam między innymi artykuł o zatonięciu pancernika Grosser Kurfurst.
Przepiękny, przedziwny jak kto woli okręt, normalny trójmasztowiec a przy tym pancernik !
Takla to była epoka. 2-połowa XIX wieku.O ile wiem nic z tych czasów nie zostało jeszcze wydane ( jeśli chodzi o żaglowce.A z klasyki to przydałoby się opracować i wydać na nową całą flotę Kolumba.

Na warsztacie Cleopatra ( od roku ):)

 
01-11-03 13:37  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
grygor 

 

A propo floty Kolumba. To chyba kiedyś wydała ją w całości "firma" o nazwie Spółdzielnia Rzemieślnicza "Warta". A odnośnie pierwszych pancerników to może "Wariora". Zachował się do naszych czasów więc z dokumentacją nie będzie problemu. Pełne ożaglowanie fregaty, zdobienia, efektowny kliprowy dziób, czego chcieć więcej.

 
02-11-03 09:40  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
MobyDick   

Właśnie o tych modelach z WARTY myślałem. Warta to chyba było wydawnictwo poprzedzające SHIPYARDA, przydałoby się te modele przerysować, poprawić i wydać ponownie zgodnie z obecnymi "standardami".

Na warsztacie Cleopatra ( od roku ):)

 
02-11-03 22:43  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
Jer-ry 

 

Smutek i nostalgia mnie ogarnia, kiedy sobie pomyślę, że nie było opracowania
Daru Młodzierzy. A jeśli było, to prosżę mnie uświadomić. :)


pozdrawiam

 
02-11-03 23:12  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
Roman 



 - 1

Za pradawnych chasow byl Dar Mlodzierzy w MM. Classic.

 
03-11-03 00:05  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Z tego co zapowiadał niegdyś GPM to "Dar Młodzierzy" jest w trakcie opracowywania i trzeba niestety troche poczekać na jego ukazanie się .
Shipyard niebawem wyda zapowiadaną wcześniej nowość tj. galeon "Revenge" oraz jeden z kliprów baltimorskich , który ? tego nie wiem.

 
03-11-03 08:50  Re: co bym skleił 3 - żaglowce
Jer-ry 

 

Owszem, z 74 roku,
ale niedawno także wyszedł Dar Pomorza w MM. czeka na swoją kolejkę :)
pewnie przyjdzie jego czas w 2037 roku ;)

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024