FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-10-03 15:05  [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam wszystkich!
Ponieważ jestem nie tylko miłośnikiem floty japońskiej z okresu II wojny światowej, jak również PMW, ostatnimi czasy zastanowiłem się nad modelem w/w okrętu. Niby model tego okrętu jest, ale jego opracowanie jak na obecne standardy nie należy do najlepszych. Rozmawiałem z p.Halińskim na temat Wichra w Porabce i raczej nie zanosi się na jego nowe opracowanie czy też wznowienie. Dlatego stawiam pytanie forumowiczom, czy warto by było wydać opracowanie tego okrętu na nowo, w jakości Yukikaze czy też Pioruna, Groma, czy też Hunt'ów? Chciałbym aby wszyscy zainteresowani wypowiedzieli się, ponieważ rozmawiałem z MacGregorem i byłby on skłonny do opracowania tego okrętu. Ja osobiście jestem za, bo brakuje mi do kolekcji jednego z najpięknieszych polskich okrętów w bardzo dobrym opracowaniu.... .Pięknie by się prezentował na półce z Gromem, Gryfem, Burzą, Piorunem, a także torpedowcami.... .Liczę również na głosy Frytka i Łukasza oraz innych wydawców, jak widzą ten temat.... . Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji....

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
21-10-03 15:14  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Hmmm..... a nie lepiej wydać czegoś, czego jeszcze nie było? Wicher jest opracowany (jak dla mnie) bardzo przyzwoicie, jak ktoś chce, to może go sobie dowolnie zwaloryzować. Myślę, że lepszym wyborem byłby np. jeden z naszych krążowników, albo chociażby któryś z niewydanych do tej pory pod żadną postacią niszczycieli.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
21-10-03 15:14  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

W pełni popieram !!!
Z niszczycieli PMW brakuje mi również tylko "Wichra" i "Garlanda". Istniejące opracowania albo są już dość stare "Wicher" z AH i MM oraz "Garland" z Gryfa albo co gorsza trudno dostępne - "Wicher" !!!

Dlatego jeżeli ktoś go wyda - 2 egzemplarze kupuję na bank!

Pozdrawiam

 
21-10-03 15:17  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Gdyby wyszły jeszcze krążowniki to byłoby siódme modelarskie niebo.

A na marginesie: "Garland" był chyba w MM, a czy przypadkiem nie było też jednego z krążowników??

Pozdrawiam

 
21-10-03 15:22  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
mike 

 

Ja Wicherka chętnie bym kupił, bo choć na razie doświadczenia zbytniego nie mam a okręty umiarkowanie mnie kręcą to polska flotę chciałbym kiedys skleić.

I keep trying...
GG: 1264991

 
21-10-03 15:35  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Też mi się wydaje, że Garlanda już widziałem. A może Orkan? Mam go w Planach Modelarskich ale jestem trochę za cienki, żeby się na niego szarpnąć. A okręcik... nie wiem jak wam, ale mnie się podoba.

 
21-10-03 15:41  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
ZbiR   

Witam !
Też bym chciał Wichra i na pewno kupię jak się pojawi. Ten który został wydany przez Pan Halińskiego jest na kredowym papierze i jest chyba ( nie miałem w ręce więc nie jestem pewien ) pomniejszoną wersją tego wydanego w skali 1:100. Tak więc aż się prosi wydać ! I oczywiście Garlanda też, że o krążownikach nie wspomnę. Okrety podwodne są też wydane w "niewłaściwej" skali ( za wyjatkiem Orła który był wydany razem z Wichrem przez Pana Halińskiego).
Zbyszek

 
21-10-03 15:50  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ja jestem jak najbardziej za ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
21-10-03 16:11  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
SzoJer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam.
W porównaniu z ORP "Conrad" z MM, ORP "Garland" z MM czy choćby ORP "Błyskawica" z MM to "Wicher", o którym mowa - jest opracowany i wydany całkiem nieźle (no może ten papier kredowy). Temat wydania całej floty PMW był na forum kilakrotnie poruszany - choćby w zapoczątkowanym przeze mnie wątku "Róbmy swoje" - zapraszam.
Macie koledzy rację w tym, że takie wątki od czasu do czasu powinny byc przypominane.
Pozdrawiam.

------------------------------------------------------------------------

 
21-10-03 16:19  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam
Jako że Wichra skleiłem w tym roku.......musze wrzucic swoje trzy grosze...do tej skarbonki...
Z tego co sie orientuję....?????? w przyszłym roku..ma sie pojawic pare okretów o których wspominacie tutaj koledzy forumowicze........ponoć....zaznaczam..a.ma być krążownik...może nawet oba......maja być niszczyciele....jest ponoc pomysł na Orkana...poniewaz ten z GPM-u jest ...taki sobie.......ale to wszystko...ploty......więc jak bedzie sie okaże....
Co do Wichra mam wielki sentyment do tego modelu...bo dzieki niemu (przypadek)..wróciłem do sklejania.......skleiłem zreszta oba.....ale jak to ktos pisał...papier kiepski....a opracowanie.....no cóz...napewno mozna wiele w nim poprawić..
Jakby.powiedzmy........było to opracowanie......typu......made in McGregor.....czy w stylu...ostatio zakupionego USS Porter.......pisze sie w przedbiegach.....
Marco

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024