FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-05-16 18:50  [G]Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ups, chyba mnie tu daaaawno nie było..

Od bardzo długiego czasu nie udało mi się nic skleić do końca.. nawet do połowy. Większość projektów po wycięciu i sklejeniu kilku części lądowała w koszu. Niestety umęczenie fizyczne i przede wszystkim psychiczne uniemożliwia odnalezienie chwili ciszy i spokoju, by oddać się swojemu hobby(praca po 16 h dziennie też nie ułatwia zadania). Mimo tego spiąłem się w sobie i postanowiłem taki oto prosty budynek skleić. Jak widać nie umiem już się skupić. Zatraciłem wszystkie umiejętności które posiadałem. Papier nie ułatwił zadania. Na zdjęciach widać mnóstwo niedociągnięć i uchybień, gdzieniegdzie widać ślady po kleju. Moje łapki zgrabiały. Na zdjęciu widać białe pole z numerem części, w tym miejscu powinny być schody na kształt drabiny, skleiłem owe schody super glue i okazało się że niestety są za szerokie. Stwierdziłem że nie będę ich rozklejał, a dorobić też zbytnio mi się nie chciało, tak więc kościół został bez jednych schodów. Zapraszam do rzucenia okiem na galerię:













Czyżby nadszedł już czas by zejść ze sceny POKONANYM?

--

Post zmieniony (16-05-16 16:41)

 
15-05-16 20:37  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Model ładny. Podretuszujesz te schody i będzie ok. Najważniejsze , że sklejasz. Ja mam tego t typu rozterki dość często .Ta cholerna praca i dojazdy , ale żeby nie zgłupieć do końca to dłubię i w kartonie i w plastiku.

--

Post zmieniony (15-05-16 20:38)

 
15-05-16 20:49  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Nie narzekaj tak, żadnej tragedii nie ma.
Fajnie, że powróciłeś z "zaświatów". Liczę także na dalszą aktywność, forma powróci za jakiś czas ;)

Pozdro :D

--

 
15-05-16 21:01  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Modelarstwo to najlepsza terapia zajęciowa!
Nie poddawaj się! Pokazany modelik nie jest najgorszy,trochę wystają obrysy na podstawie, ale to kwestia retuszu i wykończenia.
Zalecam Ci poświęcać codziennie choć chwilę na modelarstwo. Chociaż wytnij element z arkusza. Jutro go wytniesz dokładnie, uformujesz i zaretuszujesz.Pojutrze następny mały krok. Ale codziennie!
To działa, wypróbowałem na sobie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-05-16 12:27  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kościółek wyszedł bardzo fajnie, tylko trzeba by czymś zamaskować styk ścian z podstawką, bo widać białe pola.
Co to za praca, która zajmuje 16 godzin dziennie? Rozumiem, że wtedy oprócz czasu na sen to już niewiele czasu pozostaje, ale tak jak moi przedmówcy, zachęcam do klejenia, właśnie jako odskocznia od pracy i problemów dnia codziennego.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-05-16 12:58  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary, znam ten ból ;) Praca i rodzina mają niestety albo i stety najwyższy priorytet ;) Kościółek spieprzyłeś koncertowo ale jakoś niespecjalnie mnie to martwi bo parę razy już pokazałeś że potrafisz całkiem konkretnie model zbudować ;) Spoka, wena wróci jak tylko czas pozwoli, nie Ty pierwszy przez to przechodzisz...
Kolego Najger... nie każdy siedzi w biurze od 8 do 15... Wyobraź sobie fuchę szefa kuchni w knajpie na wybrzeżu w sezonie.. otwartą od 8 do ostatniego klienta... "Zaplecze" zabalowało więc przychodzisz 2 godziny przed otwarciem, Nie skurwisz bo się pozwalniają i masz jeszcze większy problem... Walisz więc podwójne espresso i jedziesz bo Ty za wszystko odpowiadasz, w końcu jesteś "szefem"... W ciągu dnia nie wyjdziesz bo jak jest "jebnięcie obiadowe" to młodzież sama kuchni nie ogarnie, nie przy pełnej sali na 200 osób a wychodzisz ostatni bo trzeba jeszcze zamówienia na następny dzień zrobić... To tylko przykład ale mi się zdarzało siedzieć w knajpie po 16-18 godzin...Jak jest kasa to się robi, takie życie ;) I to chyba nie o czas się rozbija a o samą chęć osiągnięcia czegoś... Szacun dla Mateja że nie skomle tylko pracuje jak potrzeba. Gimbusy tak nie potrafio....

--

Post zmieniony (16-05-16 21:28)

 
16-05-16 13:17  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mateusz - nie stękaj, walcz:-)
Dobrze, że znalazłeś jednak czas na modelarstwo, a że palce grabieją sam wiem najlepiej - w końcu po długich przerwach leci mi wszystko z rąk, a co druga rzecz nie nadaje się do pokazania:>
Ale... jak będziesz miał chwilę, to popraw temat wątku o znacznik [R]:-)
Powodzenia i do zobaczenia wkrótce!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-05-16 15:56  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

ReVan_1991 dobrze, że kleisz coś i pokazujesz, a moce do klejenia wrócą do ciebie jakie posiadłeś tylko troszkę czasu i znów będziesz ładnie kleił ja sam widzę po sobie postęp, że każdy nowy model wychodzi lepiej od poprzedniego. Ps. co teraz weźmiesz na warsztat.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-05-16 16:39  Odp: Krpy- Kościół Św. Jana Chrzciciela
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Pracuję na dwa etaty w jednej firmie. Jako ochrona i jako pracownik produkcji- operator pras i innych różnych maszyn. W ochronie praca często na nocki i po nockach drugi etat na produkcji. Niestety z jednego etatu się sam człowiek nie utrzyma. Jak ktoś sam wynajmuje mieszkanie jak ja to wie ile to kosztuje.. wena całkowicie mnie opuściła. Mimo tego że w okresie od stycznia do połowy marca pracowałem tylko na jeden etat(oczywiście ten najmniej płatny) to natłok spraw osobistych skutecznie uniemożliwił organizację czasu wolnego do klejenia..
~Jarek dzięki za słowa otuchy. Jako jedyny zastosowałeś konstruktywną krytykę i to w dwóch słowach!- spieprzyłeś koncertowo:-)
~Łukasz- nie wiem czy cokolwiek pójdzie na matę. Póki co mam inne zmartwienia
~Grzesiu tak tak my się widzimy niebawem, jakoś chyba tak nawet na początku przyszłego miesiąca bo tak się umawialiśmy. Chyba trzeba nadrobić zaległości??

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024