FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-12-16 17:45  [R/G] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Galeria gotowego modelu:










--


Postanowiłem, że relacja z budowy tego okrętu będzie oddzielnym tematem, dlatego proszę moderatorów o przeniesienie wątku o projektowaniu tego okrętu do odpowiedniego działu.
Model jest już rozrysowany i robię teraz model "na gotowo", aby wyłapać ewentualne błędy. Już teraz kilka wyłapałem bo w czasie robienia różnych poprawek różne rzeczy przeoczyłem i teraz wszystko wychodzi. Równocześnie robię rysunki montażowe więc zawrotnego tempa nie będzie. Już na starcie je muszę troszkę popoprawiać, bo postanowiłem pozbyć się jednej wręgi, która może i poprawiała kształt dziobu, ale jednocześnie sprawiała wiele kłopotów z dopasowaniem wnęk na kotwice.
Kolory będą takie jak na zdjęciach czyli szarobłękitne burty i nadbudówki i brązowo czerwone dno. Może wyszło mi troszkę za bardzo brązowe, ale to może zależeć od drukarki. i mogę je zawsze zmienić bez jakiegoś dużego wysiłku.









Post zmieniony (16-09-18 17:01)

 
17-12-16 18:29  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No , milutko bardzo :-)
Pzdr

 
18-12-16 00:35  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Bardzo fajny okręt. Będę tu zaglądał.

 
18-12-16 18:33  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

So now assembly starts in full color, COOL, looks very good, looking forward !!

 
10-02-17 13:23  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace trwają cały czas. Ponieważ robię kilka rzeczy na raz efekty są mało widoczne. Zdecydowałem się na przerobienie oklejek dna tak aby można było wybrać metodę oklejania szkieletu, czyli na styk lub burty na zakładkę. Przy okazji wyszły moje braki w wyobraźni przestrzennej. O ile tworzenie rysunków graniastosłupów mogę jako tako ogarnąć, to wizualizacja brył nieforemnych mnie chyba przerasta. tym bardziej się cieszę, że schematy budowy szkieletu i oklejania kadłuba mam już za sobą.
Przyznam, że zdjęcia mnie mocno rozczarowały. To co na żywo wygląda całkiem znoście to w makro już nie. kolor retuszu dużo lepiej prezentuje się w naturalnym świetle i nie razi tak, a papier po impregnacji sprejem również jakoś dziwnie odbija światło.
Mam nadzieję, że ci co za kilka lat podejmą się budowy tego okrętu wykażą się lepszym kunsztem.







--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
10-02-17 13:25  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Może nawet z gorszych, hheheh :-) ale z jaką radością :-)
Się nie martw !
Pzdr

 
02-03-17 16:50  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Powstała pierwsza część nadbudówki śródokręcia. Teraz muszę to jakoś rozrysować.




 
02-03-17 21:45  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się to co dotychczas wykonałeś. Świetny model będziesz miał w swojej kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-03-17 02:47  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Myślę że do mojej też trafi ... :-)
pzdr

 
07-05-17 19:33  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Pora przypomnieć o sobie. Prace trwają chociaż więcej czasu spędzam z komputerem robiąc rysunki niż z nożyczkami. Jednak pewne postępy są więc pokazuję.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024