FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-07-15 17:33  Wydawnictwo Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witam brać modelarską. Chciałbym przedstawić Wam pewne wydawnictwo z Moskwy. Jest to PP Paper Planet. Wydaje modele broni pancernej w technologi cięcia laserem. Zacznę od prezentacji modelu czołgu Bt-7. Model ten był jedną z nagród na konkursie modeli kartonowych w Bielsku Podlaskim. Otrzymał go jeden z naszych forumowych kolegów (jest to jedyny egzemplarz w Polsce,gdyż modele są wycinane na konkretne zamówienie). Dlatego też jestem w stanie krótko go opisać. W skład zestawu wchodzi:
- 13 arkuszy ciętych laserowo, w 3 grubościach kartonu
- 2 lufy karabinów maszynowych DT (oddzielnie w sprzedaży karabin przeciwlotniczy) żywiczne
- siatka
Powyższy zestaw umożliwia zbudowanie 4 wariantów wieży (całkowita ilość 10)
- 1 cylindryczna
- 1 stożkowa
- 2 artyleryjskie
W zestawie znajdują się gąsienice z pojedynczych ogniw w dwóch wersjach.
Oto okładka oraz instrukcja budowy tego czołgu w nowej wersji. Jak na razie czegoś takiego nie oferuje żadne wydawnictwo.



Arkusze z częściami



W swej ofercie wydawnictwo posiada również następujące modele:
STRV-103S, Pz. Kpfw III Ausf A i B, ZLC 2000 czyli chińska podróba BWP, Wiesel Mk20 A1, T 60,T 80, Su 76m z pełnym przedziałem bojowym, Su 74B, 2S25 Sprut SD.
Oprócz modeli czołgów oferuje bogatą gamę kół do T 34, gąsienice laserowe do tego czołgu jak i do innych. A teraz mała ciekawostka ryfle i płyty lotniskowe ( w różnych skalach 1/25, 1/33, 1/48, 1/72)




Więcej zdjęć tutaj http://s429.photobucket.com/user/krys69/slideshow/PP

 
25-07-15 17:46  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

o kurde dobre!!!

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
25-07-15 19:10  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
rysiu62   

Czyli taki plastik sklejany butaprenem.

 
25-07-15 20:39  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli taki składak.
Idzie "nowe" !
A tak z czystej ciekawości się spytam - złożony/sklejony nie pomalowany to standard a pomalowany to waloryzowany ?

 
25-07-15 20:45  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Plastik z kartonu... Ale co kto lubi, wolny rynek. Ja jednak zatrzymam się przy wycinankach - z uwzlędnieniem od czasu do czasu WRĘG laserowych (ew. niektórych elementów w ŻAGLACH)...

--
54323031

 
25-07-15 22:25  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja myślę, że pomalowanie akurat takiego opracowania z powodzeniem można zaliczyć jako standard. Innymi słowy malowanie powinno być włączone do standardu.
Czasem retusz na modelach zwyczajnych przypomina nieumiejętną próbę pomalowania modelu a zaliczany jest do kategorii standard :-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-07-15 22:39  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie, żebym był przeciwny takim modelom ale kiedyś już wspominałem, że prędzej, czy później nadejdą papierowe składaki.
Czyli mamy (jak jest kasa):
- wszystkie elementy gotowe + kalkomania fabryczna + dodatki żywiczne/metalowe
Przewiduję jako następny krok - już elementy do złożenia/sklejenia w odpowiednich kolorach - gotowe.
A później - tak jak można kupić gotowe metalowe/plastikowe modele do kolekcji, to czemu nie mogą być i papierowe ?

 
25-07-15 23:11  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i fajnie, jest progress :) Ja też bym chciał mieć ciekawą kolekcję modeli za szybą zamiast dzióbać jeden przez 5 lat i nie popadajmy w paranoję, to jest ciągle modelarstwo a modelarstwo to ciągle jest ( tylko ) hobby. Mistrzostwo i tak pozostanie domeną specjalistów od rękodzieła a reszta niech ma możliwość zbudowania ciekawych modeli w ciągu kilku wieczorów bo niby czemu by nie?
Rysiu, do plastików już od dawna są na rynku malowane zestawy fototrawione i nikt z tym nie ma problemu ;)
Obawiam się, że zaraz się zacznie jak na sąsiednim forum wylewanie, że niedługo będzie można dostać puchar za model sklejony bez użycia nożyczek.... albo że niebawem do zestawów powinni dodawać medale.... Tym, co mają takie podejście serdecznie współczuję.... Jeżeli jeździcie na wystawy tylko dla trofeów a nie ciekawych spotkań z ludźmi to naprawdę jest mi Was szkoda.

--
GG 6801515

 
25-07-15 23:22  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zawsze znajdą się dwie strony medalu czy tam modelu. Znaczy medalu za model i tak dalej.
Ale pancerka w standardzie to troche słabe jest.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-07-15 07:25  Odp: Wydawnictwo Paper Planet
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mi tam podoba się i to bardzo. Najprawdopodobniej zakupię obydwa Pancerki III.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024