FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-09-15 14:41  [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tak powolutku zbliżamy się do zakończenia serii z latarniami z Paper Shipwright

Latarnia Burnham on Sea o tak zwanym słabym świetle został wzniesiony w 1832 roku jako dodatkowy punkt nawigacyjny dla statków wchodzących do portu Bridgewater. Od końca 1993 roku jest jedyną latarnią funkcjonującą w tym rejonie. W całości zbudowana z drewna, ze względu na swoją niecodzienną konstrukcje, popularnie jest nazywana "Latarnią morską na nogach". To także bardzo popularne miejsce spacerowe, ze względu na ogromne pływy: morze cofa się aż o 1,5km (!).

Burnham-on-Sea Low Lighthouse na kartonowej plaży w czasie odpływu:

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

To chyba moja najulubieńsza latarnia z kolekcji ;-) Wzbogaciłem ją o drobny dodatek w postaci szalupy, którą można było pobrać kiedyś ze strony Paper Shipwright i załogantów. Historyjka przedstawia marynarzy którzy zagapiwszy się na przepiękny pejzaż, nie spostrzegli w porę nadchodzącego odpływu, i teraz w pocie czoła próbują zepchnąć krypę na uciekającą wodę ;-)
Technika wykonania, klasyczna jak dla mnie, aktualnie: klej BCG którego się dopiero uczę stosować i na razie mnie on nie zachwyca, ukochane akwarele i trochę tempery do retuszu, plus miejscami czarny marker do podpisywania płyt CD. Ot i cała tajemnica ;-)


Poprzednie części:

(cz.1) St Martin's Daymark, Scilly Isles

(cz.2) Sjötorp Övre Lighthouse

(cz.3) Ålesund Molja Fyr

(cz.4) Holy Island Daymark

(cz.5) Little Red Lighthouse.

(cz.6) Gribbin Head Daymark.

PS: Kolejny odcinek będzie mniej spektakularny, ale myślę, że równie ciekawy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:37)

 
07-09-15 09:43  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajowa! Kibicuję dalej!

--
Pozdrawiam Darek

 
07-09-15 10:09  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ta chatka na palach kojarzy mi się z filmem Jabberwocky i sceną jak Denis Bednarz przypływa w odwiedziny do Gryzeldy, a jej ojciec pan Rybicyc siedzi wychylony tylną częścią ciała w oknie.

Do modelu poza nieco krzywymi palami uwag brak, no może piasek na podstawie mógłby być bardziej mokry.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
07-09-15 12:08  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

DOMEK NA PALACH !!! Fajoski !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-09-15 12:33  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajne. Może jeszcze jakieś wiosełka do szalupy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-09-15 16:27  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Doody z tej serii będzie jeszcze tylko jedne model w najbliższym czasie ;-) Co nie znaczy, że serial się kończy ;-)

ceva muszę gdzieś dorwać ten film, bo absurd Monty Pythona uwielbiam :-)
Co do krzywych nóżek: cały czas uczę się kleić BCG i jak widać z marnym skutkiem ;-( Po prostu nie radzę sobie z tym klejem :-(

rodrus latarnia morska na nóżkach ;-)

OSTOJA jak się dobrze przypatrzysz, to na lewej burcie pod ławkami, są położone wiosła w pakiecie 5 szt ;-) Tak było w zestawie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-09-15 16:49  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nasz Sienkiewiczowski bohater zmajstrował kolejną latarnię,niczym Hemingwayowski bohater ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-09-15 16:56  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

" latarnia morska na nóżkach ;-) " - Raczej domek czarownicy,tylko ciemnego boru brakuje :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-09-15 18:20  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No popatrz, nie zauważyłem tych wioseł. Zwracam honor. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-09-15 21:14  Odp: [Galeria] Żyć jak latarnik... (cz.7) Burnham-on-Sea Low Lighthouse.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva nie chce mi się szukać twojego wpisu o kręgach zainteresowawczych ;-), więc będzie tutaj ;-) Coś tam jaskółki plotkują, że może niebawem... Zupełnie nowe... 1:250... :-D




Ja jestem upierdliwa jednostka i tą upierdliwością, jestem wstanie sporo uwojować ;-) A kolekcja rośnie ;-P

Jakem dyplomowany wieśniak na 3!

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024