FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-02-15 19:09  [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zastanawiam się nad sklejeniem MCV 80 Warrior z Modelika, ale zastanawia mnie jedna rzecz w tym opracowaniu. Patrząc na zdjęcia w internecie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że koła w modelu są za małe w stosunku do oryginału. Tutaj zdjęcia modelu: https://modelik.pl/images/Warrior%20Foto.jpg

A tu zdjęcie oryginału, modelu plastikowego i rysunek z sieci:





Zwróćcie uwagę na: a) położenie pancerza bocznego względem kół napinających (?) - tutaj model i oryginał są zgodne; b) odległość między kołami a dolną krawędzią pancerza bocznego - tutaj widać dużą rozbieżność. Próbowałem wyguglować jakieś informacje na ten temat, ale bezskutecznie. Może ktoś z was potrafiłby mnie oświecić?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
13-02-15 19:18  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Rzeczywiście wydają się trochę małe. Jeśli malujesz to wystarczy powiększyć w Corelu elementy kół, chyba, że sklejasz w standardzie to kicha.

--
Pozdrawiam!

 
13-02-15 19:24  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No właśnie sęk w tym, że szukam jakiegoś współczesnego czołgu, który można skleić bez konieczności malowania.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-02-15 10:05  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie jest zbyt dobrym porównywanie rzutu bocznego ze zdjęciami z perspektywą. Te dodatkowe pancerze są przecież konstrukcjami przestrzennymi - na rzucie wyglądają płasko, zaś przy patrzeniu z boku ale nieco od góry już będą zasłaniały część przestrzeni nad kołami.

 
14-02-15 10:45  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Prawda, ale jedno ze zdjęć modelu jest zrobione dokładnie z boku, tak samo jak znaleziony w sieci rysunek - jedno i drugie jest bez perspektywy. Zwróć też uwagę, że odległości pomiędzy kołami 2-3 i 4-5 są zdecydowanie mniejsze niż między kołami 1-2, 3-4 i 4-6. Na zdjęciach widać to bardzo wyraźnie i perspektywa nie powinna tutaj wiele zmienić. W modelu, jak przyjrzysz się wystarczająco długo, zauważysz, że odległości między kołami też nie są równe, ale są bardzo do siebie zbliżone. Kolejny argument na rzecz zbyt małych kół.

Oczywiście dopuszczam możliwość, że to nie błąd opracowania tylko że opracowanie przedstawia wersję pojazdu w której koła były mniejsze. Pytanie tylko, czy taka wersja pojazdu istniała kiedykolwiek?

Trochę szkoda, że nie da się skontaktować z autorem opracowania. Mógłby się na ten temat jednoznacznie wypowiedzieć i sprawa byłaby zamknięta.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-02-15 16:18  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tak dla porównania szukałem jak najbardziej podobnych zdjęć. Uwzględniając zaburzenia perspektywy myślę, że duży wpływ na różnice w postrzeganiu mogą mieć "oponki".
W wycinance najpewniej czarne, zatem można wyciąć je "w wersji mało używanej" nawet z czarnego brystolu i model pozostanie w standardzie.

 
14-02-15 18:05  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Killy 9999 , zamiast robić sobie w głowie wydumane problemy to lepiej zamawiaj laserowe gąski do Warriora bo akurat bez porządnych gąsek to będzie nienajlepszy efekt. A sam model jest gitara jak wszystkie modele kierownika . No i sam obiekt rzeczywisty jest piękny.

 
14-02-15 18:49  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

A to jest model kierownika?

Ja prawdę mówiąc mam w zwyczaju ignorować jakieś niewielkie rozbieżności pomiędzy opracowaniem a obiektem rzeczywistym, bo nie jestem aż takim purystą. Niemniej jednak to akurat rzuca się w oczy i to bardzo, stąd moje pytanie. Nie uważam, że wydumane. Liczyłem może bardziej, że ktoś kto bardziej interesuje się pancerką ma dostęp do źródeł lepszych niż gugle i jest w stanie wypowiedzieć się czy taka a nie inna średnia kół jest zgodna ze stanem faktycznym czy nie.

> No i sam obiekt rzeczywisty jest piękny.

Spokojnie, jako alternatywę mam upatrzone równie piękny obiekt ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-02-15 21:03  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie, to nie mój projekt. Ktoś na zlecenie wydawcy przerysował na komputerze ten projekt, po czym syn (minikierownik) sprawdzał sklejalność i porządkował wycinankę w sensie edycyjnym. Przy tym powstała surówka, którą po zrobieniu zdjęć pomalował.
















 
14-02-15 22:24  Odp: [P] MCV 80 Warrior z Modelika - zgodność z oryginałem?
Hator   

Piękna "surówka"! Wg mnie, to podczas pierwotnego projektowania mogło dojść do prozaicznej pomyłki, gdzie autor narysował okrąg nie po tej stronie koła co trzeba, albo sugerował się dostępną mu dokumentacją rysunkową i wyszły mu "koła bez oponek". Z rysunkami przeważnie tak jest, że mało kiedy pokazują prawdę i bez porównania z fotkami wychodzi lipa.
Nie jest to błąd, którego nie można poprawić we własnym zakresie. Bez malowania można spróbować poszukać kartonu barwionego w masie o podobnej barwie, jak koła w modelu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024