FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-12-14 17:40  [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
Marcin_BM 

 

Witam
Zamówiłem sobie pod choinkę model Chikumy z GPM i po rozpakowaniu jestem trochę zaniepokojony. Model ma strasznie ciemne kolory, ogólnie szata graficzna jest strasznie skopana, detali rysowanych nie widać a ryfle na pokładach to jakaś kpina tj, prawie nie widoczne poza jednym małym pomostem. Najgorsza jest jednak jakość nadruku koloru szarego (prawie cały okręt) tj widoczne są takie białe plamy i wygląda to jakby ktoś to zalał wodą i później wycierał szmatką. Porównywałem to z innymi modelami okrętów japońskich i tam czegoś takiego nie ma , tj są te białe plamki jak w większości modeli ale prawie niewidoczne. Czy w waszych modelach Chikumy też tak jest czy tylko mi trafił się jakiś felerny egzemplarz :( ? Bo moim zdaniem w obecnej formie model nadaje się tylko do malowania w całości a tego bym nie chciał robić.

 
25-12-14 19:07  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Napisz do GPMu. Jeśli to wada modelu, to wymienią.

--
Pozdrawiam!

 
25-12-14 22:38  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam ja posiadam Chikume i nie mam przebarwień na wydruku aczkolwiek elementy szare rzeczywiście jak by się przyjżeć głebiej to nie ma idealnej głdkiej powierzchni ale nie ma tragedi zresztą ten model buduję w standardzie i na samym modelu nic nie widać, wstaw zdjęcia arkuszy jak to wygląda u ciebie bo może rzeczywiście trafiłeś na felerny egzemparz który powinno się reklamować.

 
26-12-14 19:52  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
Marcin_BM 

 

Zdjęcia są słabej jakości ale widać dokładnie o co mi chodzi. Na tym zdjęciu element po lewej ma ryfle prawie dobrze oddane a ten z prawej prawie wcale niewidoczne :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9e170a056d70930.html
Na tych widać praktyczny brak ryfli i detali na pokładach :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcef400b1f90f947.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c8f86c86610c7de.html
Wiem że zdjęcia są słabej jakości i z lampą ale wystarczająco widać na nich o co chodzi a na żywo np ryfle są jeszcze mniej widoczne :(

 
26-12-14 20:33  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jest tak samo jak u mnie według mnie tragedi nie ma, posiadam także model IJN FUSO Halinskiego i tam kolor szary wygląda tak samo.

 
26-12-14 22:45  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
Marcin_BM 

 

Mi bardziej chodzi o te rozmazane ryfle bo ten szary faktycznie można przeżyć. Tomo u ciebie też są takie same ryfle ?

 
26-12-14 23:00  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ryfle mam takie same , ale ten okręt ma chyba tylko jeden mały element z ryflami chyba że coś ominołem, więc idzie wykorzystać elementy wycięte laserowo np. coś takiego:
http://www.answer.pl/pl/statki-detale/2627-ryfle.html

 
27-12-14 00:49  Odp: [P] Chikuma GPM - prośba o pomoc do posiadaczy
Marcin_BM 

 

Czyli prawdopodobnie każdy egzemplarz tak ma :( Ryfli jest tam bardzo dużo tj na dziobie na rufie cały pokład torpedowy i kilka pomostów. Ryfle są dedykowane ale w standardzie będzie to widać

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024