FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-10-16 09:09  [P] Ostrza kb-3
Jari 

 

Witam. Modelarską brać. Zwracam się z prośbą o pomoc. Nie wiem, jakim cudem pękł mi uchwyt w nożyku AK-3. Pozostało mi wiele ostrzy. Kiedyś na forum czytałem, że można je obsadzać w innych nasadkach. Niestety nie mogę odnaleźć tej dyskusji. Gdyby ktoś mógł pomóc i poradzić, w jakim innym skalpelu można wykorzystać te ostrza będę ogromnie wdzięczny.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
01-10-16 09:31  Odp: [P] Ostrza kb-3
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

AK-5

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
01-10-16 09:44  Odp: [P] Ostrza kb-3
Jari 

 

Chodzi mi raczej o nożyki z poza Olfy

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
01-10-16 10:04  Odp: [P] Ostrza kb-3
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Właściwie każdy o wejściu na ostrze o szerokości 4 mm

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
01-10-16 10:16  Odp: [P] Ostrza kb-3
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kupujesz najtańszy nożyk z biedadronki, etc. , i instalujesz ostrze, umiejcscowienie bolców i dziurek z ostrzach jest znormalizowane. Natomiast może być a nawet na pewno będzie luz na szczelinie na końcu obsadki gdzie wychodzi ostrze. Po prostu luz się redukuje do 0 za pomocą skraweczka tekturki najczęściej 0.5mm. Jak mniejszy to kartonu. Sam mam taki prowizoryczny nożyk od 2 lat i tnie lepiej niż olfa bo jak przyciśniesz to się nie wsuwa. Na tych tanich nożach jest blokada stopniowana a nie płynna . Autentycznie jeszcze lepszego nożyka nie miałem niż taki kombinowany.

 
01-10-16 12:32  Odp: [P] Ostrza kb-3
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

W empiku zestaw z mata za 15 płn, skalpel bardzo wygodny, a mata tez jest na zapas ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
01-10-16 13:17  Odp: [P] Ostrza kb-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

tnie lepiej niż olfa bo jak przyciśniesz to się nie wsuwa
Pierwszy raz słyszę, żeby porządnie wsadzone ostrze w Olfie się wsuwało, jak przyciśniesz ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-10-16 13:35  Odp: [P] Ostrza kb-3
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja mam chyba jakąś wybrakowaną partię, albo nożyk się starowi. Nie które ostrza z paczki suwają się o milimetr przód-tył. Niektóre siedzą ok.

--
54323031

 
01-10-16 13:58  Odp: [P] Ostrza kb-3
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Potwierdzam, ten zestaw z empiku jest bardzo dobry, jest to kopia olfy. Ostrza pasują te same co do olfy.

--

 
01-10-16 14:15  Odp: [P] Ostrza kb-3
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kupiłem potem olfę ale leży obok bo niewiem co jest ale jak co na 1mm to trzeba cisnąć i się ostrze wsuwa co jest wkurzające. A ten nożyk byle jaki stabilizowany tekturką trzyma że hej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024