FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-02-15 13:46  [T] Jaka farba do pomalowania kartonowej łódki?
viking77   

Jaka farba do pomalowania kartonowej łódki?

Jestem w trakcie budowy łodzi z Osebergu; buduję na wzór linku podanego poniżej. Jestem w trakcie klejenia poszycia, ale mam problem. Jaką farbę użyć do pomalowania łodzi. Autor statku (link) użył lakierobejcy sadolin; co o tym sądzicie, jakiej farby mam użyć, aby papier miał w miarę ładny wygląd drewna. Czego byście użyli (lakierobejca?, Imprenat do drewna?;jakiej marki-sadolin, altax,drewnochron, vidaron itp.?)

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=157640&t=157640&page=1

--

 
19-02-15 17:58  Odp: Jaka farba do pomalowania kartonowej łódki?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Skoro Rajkub pomalował model sadolinem i jak widać wyszło to bardzo dobrze, to po co kombinować z szukaniem innej farby ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-02-15 12:09  Odp: [T] Jaka farba do pomalowania kartonowej łódki?
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Malowanie impregnatem czy lakierobejcą ma swoje plusy bo mamy gotowy "drewniany" kolorek
i sprawdza się to rewelacyjnie kiedy malujemy...hm...drewno.
Jeśli chcemy malować karton i ma on kolor "z przypadku" np.niebieski
to efekt raczej będzie mizerny....
dobry kolor bazowy to podstawa a impregnat czy lakierobejca to już tylko kosmetyka
(choć i to nieodpowiednio dozowane zepsuje efekt końcowy)
No i czas schnięcia tych specyfików ....ale to już inna kwestia.
Ja używam farb Renesans-żółć neapolitańska jako bazy (świetnie kryje nawet kolorowy brystol)
a potem zabawa z dobraniem odpowiedniego "drewna" - siena naturalna,siena palona +
jakieś czekoladowe brązy (tamiya,pactra czy inne akryle) schnie szybko i zawsze jest ładny mat
(co w przypadku impregnatów czy laierobejcy może się nie udać,zwłaszcza przy kilku warstwach)
....ale każdy robi jak uważa.Pozdrawiam-Lepic.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024