FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-06-14 17:24  [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cześć !

Chciałbym zaprezentować moja koncepcję modelu Stara 266 z Modelika. Wycinanka przewidywała zestaw plot. samochód i działo. Ja od początku zakładałem budowę samochodu z plandeką , który i tak będzie częścią większej całości. Model waloryzowałem ( śrubki , nity , lampy ) i malowałem co niejako było koniecznością. Pewne elementy odpuściłem , a pewne zrobiłem po swojemu ( hak z przodu , nie miałem nic konkretnego co by się na łańcuch nadawało , kanistry , tylko dwa , bo zabrakło mi materiału ). Generalnie model odbiega troche od oryginału , ale nie to dla mnie jest najważniejsze. Podsumowując wyszedł jak wyszedł i ja jestem z niego zadowolony. Miłego oglądania.



--

 
24-06-14 17:37  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Gdyby nie kształt plandeki byłby mistrz.

 
24-06-14 17:46  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Taka w kształcie nazwijmy to domku ( bo zakładam , że o to chodzi ) mi się nie podoba , dlatego zrobiłem taki sześcian :))

 
24-06-14 20:21  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Taka plandeka nigdy nie występowała w tych pojazdach podobnie jak płaska podłoga w tej wersji zabudowy. Do tego brakuje kilku elementów.....

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-06-14 20:43  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, przychylę się do przedmówców: plandeka , hak holowniczy, no i bieżniki na kołach, chyba odbiegają od oryginału, ale ogólnie ładny model i tak trzymać. Pozdrawiam

--

 
24-06-14 21:12  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ogólnie model się podoba :) Tylko razi ta plandeka :( Wygląda jak kontener. A ZSU 23-2 zawsze można podczepić do tylnego haka jako ciągnione :)

 
24-06-14 22:54  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Toć napisałem , że pominąłem kilka elementów i że nie było moim priorytetem wierne odwzorowanie oryginału , bardziej zależało mi na w miare ładnym sklejeniu ( co chyba się udało ). Bieżniki troche odbiegają , powinien byc troche inny układ tych kostek , ale i tak ich wyrzeźbienie pochłonęło troche pracy , więc tu akurat jestem bardzo zadowolony. Niemniej podziekował za komentarze.

 
25-06-14 09:24  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W życiu widziałem wiele przeróbek oryginalnych ciężarówek.
Jak na piaskownię po piasek wjeżdżały Stary - to każdy inny. Za czasów komuny, jaką inicjatywą musiał wykazać się prywatny przewoźnik, to dzisiaj się najbardziej rozwiniętej młodzieży nie śniło. A model sam w sobie z uwagi na pomniejszenie stawia przed wyborem z czego zrezygnować
Tak więc fajnego modela skleiłeś, czysto i starannie. Grunt, że jesteś zadowolony ze swej pracy. Na krytykę nie zważaj, lecz wszystkie uwagi rozważ i podejmuj właściwe decyzje w następnych modelach.

Pozdrawiam SZAD

 
25-06-14 15:27  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

fajny tylko po 1 koła za bardzo płaskie nie wyglądają jak prawdziwe koła i przednie migacze są chyba za bardzo przesunięte do przodu oraz plandeka i przednie światła.Konstruktor mógł się lepiej postarać a ten kto skleił ten model to powinien dostać najwyższe odznaczenie towarzysza stalina

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
25-06-14 17:02  Odp: [G] Star 266 wyd. Modelik 1:25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

A ja mam pytanie o to z czego i jak zostały wykonane kierunkowskazy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024