FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-05-14 23:49  [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny + politura Chopina
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Na stronie wydawnictwa Świat z Kartonu (dziękuję Taron78) udostępniłem przyczepkę Sd.Anh.54 w 3 malowaniach do wyboru:bez oznaczeń, Luftwaffe i DAK KLIK

Model w skali 1:25, łatwy i skeljalny - tutaj relacja z galerią KLIK
Do modelu dołączyłem mała beczkę i 2 skrzynki jako dodatek do zestawu - można wstawić na holujący pojazd lub po prostu ustawić obok na dioramie.
Miłego klejenia.
Adam

--

Post zmieniony (16-05-14 14:08)

 
14-05-14 00:45  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Obejrzałem relacje i uważam model jako ciekawy i ładnie zaprojektowany dodatek. Szkoda że nie mam do czego jej podczepić. Nie doczytałem,czy jest to przyczepka amunicyjna?

 
14-05-14 06:58  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Jest to przyczepka do przewozu dalmierza lub teodolitu - używana w jednostkach technicznych i lotnictwie. Często jednak była używana jako przyczepka narzędziowa.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
14-05-14 08:11  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Adam, ponownie to JA dziękuję Tobie, jak by nie patrzeć Ty w to zdecydowanie więcej pracy włożyłeś :)

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
14-05-14 20:32  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb, Taron78 chyba nie będziecie mieli mi za złe, jak w wolnych chwilach zmienię troszkę "politurę"?



Po prostu nie mogłem się oprzeć ;-) Jak nie można kleić... ;-(

Terminów nie obiecuję, bo czasu jak na lekarstwo, a i zdrowie nie dopisuje. Ale... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-05-14 21:35  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Chopin - elegancko. Ja niestety nie potrafię się tak bawić kolorami i odcieniami.
Miłej zabawy Ci życzę przy zmianie "politury" - może kiedyś mi podpowiesz jak to się robi ;-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
15-05-14 23:41  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb pozwolisz, że będę tu wrzucał postępy z "politurowania"? ;-) Jeżeli masz jakieś uwagi lub propozycje to pisz śmiało. Coś pokombinujemy. Oczywiście pliki dostaniesz na koniec do publikacji, czy też do archiwum ;-)

Dzisiaj udało się coś "podłubać" w oczekiwaniu na serwis.



"Dopieściłem" plandekę, zrobiłem "zacieki" z pod klamki w drzwiczkach i zabrałem się za "burty". Najgorsze przede mną: "drobnica" ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-05-14 14:06  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Chopin - przednia robota. W jakim programie "brudzisz" ? Ja bym musiał po sklejeniu wytarzać model w piasku - najlepiej pustynnym, aby tak wyszło.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
16-05-14 15:42  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny + politura Chopina
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetne !

 
18-05-14 14:30  Odp: [FREE] Przyczepa Sd.Anh.54 1:25 projekt własny + politura Chopina
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam nie wychodzę po za jeden program, i żeby było śmieszniej, to ten sam, który ty używasz ;-) Trzeba troszkę pokombinować i niema jednej słusznej recepty na dany efekt. To są zazwyczaj różne podejścia w kilku krokach. Np.: plandeka to kilka filtrów i soczewek nałożonych jedna na drugą. "Piach" to cieniowanie użyte z odpowiednimi filtrami i dobierane indywidualnie do danego elementu i aktualnego kształtu. W brew pozorom to nie jest trudne, ale upierdliwe i strasznie pracochłonne. Na początek proponuje Ci poeksperymentuj z wypełnieniem siatkowym. Powinieneś wtedy załapać jak działają filtry, a później to już eksperymenty, próby i jeszcze więcej prób. No niestety, ale te magiczne sztuczki są trochę mało przewidywalne, ale jak się nabierze wprawy to nawet idzie.

A z mojej strony chyba to wszystko ;-)



Pliki do publikacji i druku podeślę Ci jak dopcham się do komputera z jakimś dobrym programem do DTP. Bezpośrednio PDF-y wychodzą strasznie marne ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin
_____________________________________________________________________
Ostatnia podróż...

Post zmieniony (18-05-14 18:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024