FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-04-14 20:44  [G] GMC CCKW 353 1:10
Benek941 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Witam Wszystkich!

Po baaardzoo długiej przerwie wracam do tematu z już gotowym modelem.
W początkowych planach było prowadzenie relacji z budowy tego modelu ale niestety nie udało mi się to.
Początek relacji tutaj:
GMC CCKW 353 1:10

Model zacząłem kleić pod koniec 2008 roku czyli dość dawno. Ze względu na brak czasu musiałem go odstawić na półkę. Za pewnie wiele osób pomyślało sobie, że projekt upadł ale wraz z końcem zeszłego roku postanowiłem dokończyć to co zacząłem.
Model miał powstać tylko w wersji ze skrzynią ładunkową ale za namową mojego taty powstała jeszcze wersja samochodu cysterny, po to aby mogła dumnie prezentować się z jego modelami P-47 Thunderbolt i P-38 Lightning również w skali 1:10. Tak więc powstała jedna rama z kabiną, na której mogę zamiennie montować skrzynie ładunkową lub zbiorniki z paliwem.

Model wykonany jest w większości z kartonu ale do wykonania niektórych elementów wykorzystywałem spienione PCV, materiał przyjemny w obróbce i nie sprawiający żadnych problemów przy łączeniu z kartonem.

Jest to mój pierwszy model wykonany w tej skali i bardzo cieszę się, że udało mi się go ukończyć.

Poniżej galeria:



Wersja ze skrzynią ładunkową



Wersja cysterna



Zachęcam wszystkich do oglądania i komentowania

Pozdrawiam
Benek

--

Post zmieniony (10-04-14 23:26)

 
10-04-14 21:06  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Co tu komentować , poszedłem się napić. Gdyby nie to że taki czysty ... super robota.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-04-14 21:23  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fajne. Obydwa. Ale nawet oryginały, po wyjeździe z fabryki tak się nie błyszczały. Chyba... A opony jak nasmarowane olejem słonecznikowym z pierwszego tłoczenia. Myślę, że gdybyś je (całe modele) przybrudził, robiłyby piorunujące wrażenie...
A które elementy z tego PCV ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-04-14 21:37  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Benek941 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Wiem na pewno, że model lepiej prezentowałby się przybrudzony, ale jako, że jest to mój pierwszy model w tej skali chciałem zrobić go czystego z tego względu, że nigdy nie bawiłem się w brudzenie i nie chciałem zepsuć przez to ostatecznego wyglądu.
Kto wie może kiedyś doczeka się pobrudzenia.

Z PCV wykonałem różne elementy np. deski w skrzyni ładunkowej, chlapacze, płetwy na zbiornikach na paliwo, skrzynie, barierki na cysternie i jeszcze parę innych mniejszych elementów.

Dzięki za opinie.
Pozdrawiam
Benek

--

 
11-04-14 07:56  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
indianscout   

Piękne ... to może jeszcze jednego zrób , z kłonicami do dłużycy i będziesz miał " Bazę ludzi umarłych" http://www.youtube.com/watch?v=M1i9q7ynmCk

Post zmieniony (11-04-14 07:56)

 
11-04-14 08:54  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model., typu dwa w jednym :). Gratuluję i chętnie bym zobaczył zdjęcia z samolotami ojca. Może dasz się na takie namówić ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-14 10:28  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetny model . Skala też niecodzienna . Co następne i w jakiej skali?

 
11-04-14 12:43  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Benek941 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Zdjęcia w towarzystwie samolotów wkrótce też pojawią się tutaj. Czekam na ukończenie modelu Thundebolta.

Jaki kolejny model? Jeszcze nie wiem. Skala to pewnie 1:10 lub coś mniejszego w 1:33.

--

 
11-04-14 12:51  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Benek, tu nie chodzi o to czy model jest czysty czy nie. On po prostu sie blyszczy a przeciez ten sprzet malowano farbami bardziej matowymi. Psuje to mocno efekt.

 
11-04-14 13:34  Odp: [G] GMC CCKW 353 1:10
Benek941 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Wiem, tym malowaniem troche zepsułem efekt. Przyznaję się bez bicia.
A co gdybym teraz potraktował model matowym lakierem bezbarwnym?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024