FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-07-04 23:29  Wojna wydawców
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!

Czasami jeden temat wydawniczy wychodzi w tym samym czasie w kilku wydawnictwach...... zbiegu okoliczności nie ma! sprawa jasna!

Co to za polityka? Czy zawsze musi się tak dziać? Dlaczego powstają takie przecieki?
Co Wy o tym sądzicie?
I może sami wydawcy się wypowiedzą na ten temat?
Może jesteśmy w błędzie.......... i to tylko czysty zbieg okolicznosci :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
28-07-04 23:37  Re: Wojna wydawców
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

hahaha!!!

to po prostu wolny rynek działa!

Czekam tylko , aż nasi rodzimi wydawcy zaczną się prześcigać w wydawaniu modeli polskich konstrukcji, a nie tylko Zwillingów, Mustangów, Sdkfz-etów, Korsarzy, czy innych Val-i.

 
28-07-04 23:39  Re: Wojna wydawców
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

przed chwilą byłem pod prysznicem i wychodzilem z niego z zamiarem założenia takiego tematu
nikapuje wydwców (&^%*^%$*^) jest tyle innych ciekawych tematów do wydania że wydanie tedo samego modelu w dwóch wydawnictawch jednocześnie jest dla mnie kretyństwem (666 666 666)
któryś wydawca napewno będzie poszkodowana to jest jedna sprawa a któryś z wydawców ma przecieki
ale co to za interes wydawać ten sam model co inny wydawca, zrozumiałbym gdyby to był np Kate w full wypas albo jeszcze lepiej Kawanishi N1K1 (jak sie nie mylę) no msa tego jest a Pearl Harbour nieatakował jeden samolot (%^%$(&^%$(&) gdyby tak pomyśleli to by wydali samoloty co atakowały tę bazę jeden wydaje np X a drugi wydawca Y i mamy komplet - ale tak to jest jak sie niechce bo wygodniej zerrznąć pomysł (tutaj jest diabeł)

 
28-07-04 23:49  Re: Wojna wydawców
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

i co im da ten wolny rynek ?? - da im to że zrobią taki burdel ze hej bo jak każdy będzie wydawal modele na poziomie Halla to jak my umrzemy to nikt ich niebędzie kleił (no bo jak ktoś ma skleić model z kilku tyś części jak on nie ma sie na czym prostym nauczyć kleić)

a co do tych dwóch modeli to zbieg okoliczności to nie jest choć można powołać (ostatnio bardzo w modzie) komisję śledczą z o. Rydzykiem na czele

 
29-07-04 00:35  Re: Wojna wydawców
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Taaaaa... Nie ma pewności, kto od kogo zerżnął temat, ale - tak, czy inaczej - sprawa śmierdzi. Jest to nie fair nie tylko względem innych wydawców (co byłoby zrozumiałe), ale i względem modelarzy. Po kiego grzyba dwa modele identycznego samolotu? Było dać chociaż inne malowanie... Ale nie, tak przecież było ostatnio, więc trzeba było pójść dalej, co?

Jestem ciekaw, jaki poziom szczegółowości prezentuje Val z Gomixu, ale pewnie też dobry... Pół biedy, gdyby te modele były przeznaczone do innych odbiorców...

Wstydź się, złowrogi wydawco (i inni uczestnicy procederu też).

Pamiętajcie, że tajemnica handlowa jest dobrem prawnie chronionym. Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przewiduje nawet sankcje karne.

P.S. Widzieliście tekst na stronie GPM-u? :D

 
29-07-04 00:51  Re: Wojna wydawców
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tekst niezły ale w jednym z numerów Kartonowego Fana był artykuł w którym GPM wspominał jak to dowiedział się o tym, że konkurencja wydaje Hooda i w ciągu 4 dni opracował model aby wypuścić go na rynek wcześniej. Mnie tam to za bardzo nie przeszkadza ale gdyby chociaż malowanie było inne. W plastikach też jest spitów i innych na kopy i jakoś nikt tam nie jęczy tylko się z tego cieszy bo wreszcie ktoś wypuścił spita z prawidłowym kształtem maski silnika itp, itd. No ale plastik z definicji należy pomalować a w kartonówkach większość robi to co fabryka dała. W sumie dobrze że jest wybór. Jeden model będzie tańszy a drugi droższy, łatwiejszy lub trudniejszy, komuś spasują kolory Gomixu innemu z AH itd. I tak chyba żadnego w końcu nie kupię bo przez najbliższe 33 lata 4 miesiące i 12 dni będę kleił to co już leży u mnie w szafie.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
29-07-04 00:57  Re: Wojna wydawców
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wolny rynek......... wiadomo........ kazdy robi to co chce........

no ale jednak jest to troszke dziwne...........
i przynajmnie ja jako wydawca nie chcialbym aby ktos wydawal ten sam model co ja w tym samym czasie.......

p.s. takkkk! tekst dobry :-)))))

Pozdrawiam!
Michał

 
29-07-04 01:49  Re: Wojna wydawców
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Nie rozumiem tego oburzenia, że różni wydawcy wydają identyczne modele. Moim zdaniem jest to zjawisko absolutnie pozytywne. Nie dość że wpływa na poprawę jakości, to jeszcze mam wybór i nie muszę kupować jedynie słusznego modelu, opracowanego przez jedynie słusznego projektanta i wydanego przez jedynie słusznego wydawcę. A że taka konkurencja przynosi pozytywne efekty najlepiej przekonać się samemu - porównajcie sobie chociażby Ta-152 z GPM i Gomixu. Oba modele powstały równocześnie, co było zresztą efektem swoistej wojny wydawców. A skutek - powstał jeden rewelacyjny model tego samolotu. Im więcej takich wojen domowych, tym lepiej dla nas - sklejaczy. Gdy mamy wybór, to wydawca musi się do nas dostosować, inaczej straci zainwestowane pieniądze...
W przeciwnym wypadku, gdy mamy do czynienia z najzwyklejszą zmową wydawców (ty wydajesz to, a ja co innego), sklejacze na tym tracą - są całkowicie uzależnieni od dyktatu wydawcy. Jeżeli komuś to odpowiada, jego sprawa...

Pozdrawiam,
Wakamij

 
29-07-04 02:15  Re: Wojna wydawców
Kinio 

 

Wolny
k
u
r
d
e
rynek. Ot co.

Kinio GG :1789427

 
29-07-04 02:27  Re: Wojna wydawców
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

mnie tez sie nei podoba ze wszyscy wydaja to samo....od dluzeszego czasu prosze Lukasza W. zeby wydal pewnien amerykanski samolot w brytyjskim malowaniu - ostatnio wydany bodajze w 77 roku. (nawet mam szkielet tego czegos)...ale bez rezultatu...wydawcom jak widac oplaca sie toczyc wojny na lopatki w piaskownicy.....hmm powiem tak..z jednej strony wakamij ma racje..jest wybor..nie podoba mi sie ta 152 od Gumisia bo ma kolory rodem z przedszkola , to biore z GPMa......ale...dzis poziom sie wyrownal...no moze mniej wiecej....

i racje ma tez ktorys z przedmowcow, jest tyle ciekwych konstrukcji...zauwazyl to orlik i chwala mu z ato,az cieakw jestem jak si ete modele sprzedaja...w przypadku innych...jedzie tematyczna tandeta ....... ale ponoc to wlasnei che kleint..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024