FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-04-14 22:15  [G] HMS Hood (Nr 3 Wyd. Haliński)
Mambo_Leo 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,

Poniżej drugi z zachowanych w jako takim stanie model. Można powiedzieć, że swojego czasu był on moim szczytowym osiągnięciem, sklejałem go przez dwa lata, ale wyłącznie w czasie wakacji, bo bardziej zależało mi na ocenach w liceum.

Model nadgryziony jest już zębem czasu, od 12 lat zlokalizowany jest u moich rodziców gdzie stoi nieosłonięty żadną gablotką. Przyglądając się bacznie poczynaniom uczestników forum, zdaję sobie sprawę, że „to” co jest na załączonych obrazkach to zupełnie inna kategoria w porównaniu z obecnie klejonymi modelami. Okręt montowałem przy użyciu podstawowych narzędzi typu nożyczki, żyletki, i kleju butapren. Nie śniło mi się nawet o nożykach olfy matach samogojących i technikach typu podposzycie, aby uniknąć tzw. „krowich żeber”, a i tak niesamowitym osiągnięciem i powodem do dumy wydawał mi się wówczas samodzielnie przygotowany reling.

Budowa modelu przyniosła mi wiele zabawy i bardzo miło ją wspominam i to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze.

Na zakończenie przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale na dzień obecny nie dysponuję lepszymi (gdy odwiedzę rodziców w czasie świąt postaram się o lepsze fotki). Zdjęcia powstały w trakcie malowania rodzinnego domu, z tego też powodu dosyć nietypowe tło na jakim sfotografowałem model.









--

Post zmieniony (03-04-14 13:08)

 
02-04-14 22:36  Odp: [G] HMS Hood (Nr 3 Wyd. Haliński)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale szuwary ;-)) Trochę burty pofalowało, ale jak na swoje lata wygląda fajnie :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-04-14 23:25  Odp: [G] HMS Hood (Nr 3 Wyd. Haliński)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To był model wydrukowany w całości na kredzie, z tego co pamiętam. Dobrze sobie poradziłeś
z klejeniem części. Trochę burty się pofalowały, ale to jest właśnie kreda, która chłonie wilgoć.

 
03-04-14 01:05  Odp: [G] HMS Hood (Nr 3 Wyd. Haliński)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nie ma się co wstydzić starcyh modeli czy swojej pracy, a już w ogóle nie trzeba nawiązywac do dzisiejszego poziomu klejenie.
Każdy klei jak tak jak mu wychodzi, ważne żeby radość przy tym była
Ozdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024