FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-02-13 23:40  [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam,

W tym wątku zajmę się Starem 20 w wersji strażackiej. Jeżeli mi się uda, oprócz sklejenia samego samochodu, chciałbym wyposażyć go w cały osprzęt. Dla formalności okładka:



Budowę zacząłem od "serca samochodu" czyli silnika S42. Żeby nie była to "sztuka dla sztuki" planuję tak wykonać nadwozie, aby można było je odczepić od ramy. Zdjęcia poniżej przedstawiają niektóre etapy budowy silnika i efekt końcowy.







Dla wyjaśnienia: tą zardzewiałą obręcz z tyłu dodałem wzorując się na zdjęciach Stara 25 (na pierwszy rzut oka tył skrzyni biegów wyglądał tak samo, co w Starze 20) i dopiero po przymierzeniu do ramy okazało się, że nie powinno jej tam być.



Post zmieniony (16-02-13 15:39)

 
10-02-13 09:38  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Silnik dosłownie świetny. Podziwiam i kibicuję w budowie. A patrząc na silnik jestem spokojny o efekt końcowy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-13 10:01  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jakby był zbiornik i jakaś rama z kółkami to można by spróbować odpalić. ;-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-02-13 10:01  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ohohooooo,to ja siadam i się gapię.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
10-02-13 19:13  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Hator   

O .... ! Przepraszam, czy tu kleją? :)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
16-02-13 15:23  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Prace postąpiły na przód. Poniżej ogólny zarys ramy i przednie zawieszenie. Jak widać koła będą mogły skręcać.
Docelowy kolor będzie bardziej matowy, ale dopiero po przyklejeniu wszystkich czarnych elementów.



--
Pozdrawiam
Quba

 
25-02-13 18:30  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Po przednim zawieszeniu czas na tylne. Ten drut pod mocowaniem resorów to element ręcznego hamulca, który zrobię w następnej kolejności.





--
Pozdrawiam
Quba

 
25-02-13 20:58  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jaką farbą malujesz ? Może ją minimalnie rozcieńczyć, bo mam wrażenie że malujesz troszkę zbyt gęstą.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-02-13 00:17  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Farba nazywa się Maimeri Acrylico 537 i jest wodorozcieńczalna. Rzeczywiście przy malowaniu resorów dobrałem złe proporcje. :( Przy najbliższej okazji spróbuję naciąć je tak, aby zaznaczyć szpary między piórami.
Natomiast obudowę mechanizmu różnicowego celowo pomalowałem gęstą farbą (wcierając ją palcem), aby wyrównać powierzchnię szpachli, która wyszła bardzo chropowata i nie chciała się szlifować. W prawdziwym Starze ten element był odlewany i miałem nadzieję, że uzyskany przeze mnie efekt przypomina powierzchnię nieobrobionego żeliwa.

--
Pozdrawiam
Quba

 
26-02-13 09:56  Odp: [Relacja] Star 20 GM8 (Modelik) - waloryzowany
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

jeśli latasz małe powierzchnie to używaj Super glue, o wiele lepiej sie szlifuje i poleruje, szpachlę to już na większe powierzchnie, rama wymęczona tym malowaniem i to razi bardzo w oczy, przynajmniej moje wyczulone na malowanie pędzlem

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024