FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-08-03 11:19  sIG-33 z MKF - grubość tektury
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Niestety w czasie montażu instrukcji uciekły nam gwiazdki z przyporządkowanymi grubościami tektury, za co przepraszamy.
I tak:
* - podkleić na bristol
** - podkleić dwukrotnie na bristol
*** - podkleićna tekt. 1 mm
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
26-08-03 18:30  Re: sIG-33 z MKF - grubość tektury
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

To już całkowita enigma ;-)

Zacząłem trochę "grzebać" przy sIG'u i coś mi ten opis nie pasuje do modelu.

Część 1a (do oklejenia krawędzi bocznych elementów lawety) ma nieco ponad 2mm szerokości, podbnie na części 16 a i b białe pole które "wchodzi" w ramę lawety też ma coś koło tego, a więc z tego wynika że boki lawety powinny mieć właśnie nieco ponad 2 mm grubości. Natomiast przy częściach 1b i 1d (boki lawety) jest tylko jedna gwiazdka - czyli zgodnie z powyższym opisem brystol, a więc wychodzi:
karton (1c niepodklejana)+karton(1b)+brystol+brystol+karton(1d) w sumie co najwyżej 1mm i to też z trudem, a część 1a, która okleja cały element, ma ponad 2 mm. Coś tu nie gra :-(

Natomiast 1e i 1f też mają po jednej gwiazdce i tu z kolei brystol pasuje w sam raz.

Dalszych części już nie badałem, na razie kombinuję jak poskładać lawetę.

Acha i jeszcze jedno, Gdzie Jest OPIS BUDOWY !!!!!!!!. Nie przeczę na rysunkach są zaznaczone chyba wszystkie części, ale sporo trzeba się ich naszukać i nakombinować "na sucho" co z czym i dlaczego.

Po za tym więcej wad dotychczas nie znlazłem, jak już będzie coś widać, to może podstawię jakąś fotkę :-)

Pozdrawiam

 
27-08-03 16:23  Re: sIG-33 z MKF - grubość tektury
maniek   

okleina na lawete 1a ma 2mm bo tak powinno być
boki lawety mialy być podklejone jak napisano efekt-wnętrze lawety jest puste i tak również miało być

08/15

 
27-08-03 18:18  Re: sIG-33 z MKF - grubość tektury
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

A, to teraz wszystko jasne ! Ale dowodzi tylko jak bardzo przydałoby się chociaż kilka zdań opisu budowy.

Natomiast u mnie laweta zostala zrobiona przy użyciu tektury 2mm, odpowiednio podciętej w kilku miejscach. W efekcie osiągnąłem nieco ponad 2mm grubości, a całość jest sztywna, jak tektura 2mm :-)

Dzięki za info. Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024